track source
track source
track source

Meyve Sıkacakları

Meyve Sıkacakları Fiyatları

366 Ürün gösteriliyor.
Kap Hacmi
Hız Kademesi
Mevsim
Renk
Meyve Sıkacakları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Meyve Sıkacakları modelleri ve Meyve Sıkacakları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Meyve Sıkacakları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Xiaomi, Philips, Arçelik, Beko. 366 adet Meyve Sıkacakları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Meyve Sıkacakları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Meyve Sıkacakları markası:

En Çok İncelenen Meyve Sıkacakları Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Meyve Sıkacakları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
7 Temmuz 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 366 Meyve Sıkacakları modeli içerisinde en ucuz Meyve Sıkacakları fiyatı 12.55 TL iken, en yüksek Meyve Sıkacakları fiyatı 106756.22 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Meyve Sıkacakları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 7 Temmuz 2022 tarihinde ortalama Meyve Sıkacakları fiyatı ise 542.55 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Meyve Sıkacakları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Meyve Sıkacağı

Meyve sıkacakları, meyvelerin suyunu düzgün ve verimli bir şekilde sıkmaya yarayan mutfak aletleridir. Dışarıdan, süper marketlerden alınan kutu halindeki meyve suları pek çok katkı maddesi ve tatlandırıcı içerdiğinden özellikle anneler tarafından tercih edilmemektedir. Uzmanlar hazır meyve sularının tercih edilmemesi gerektiğini söylüyor. Hazır meyve suları yerine kendi ellerinizle seçtiğiniz meyvelerin sularını sıkmak daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Seçtiğiniz meyvelerin doğal ve organik olmasına dikkat ettiğiniz sürece meyve suları çok çok sağlıklı bir seçenek olacaktır. Meyve sıkacağı sadece meyve sıkmak amacıyla değil aynı zamanda sebzelerin suyunu sıkmak amacıyla da kullanılabilir. Pek çok tüketici detoks suları yapmak amacıyla da meyve sıkacağı satın almaktadır. Detoks suları vücudu alkalileştirdiğinden metabolizma hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olur. Bu nedenle hanımların en çok tercih ettiği mutfak araçlarından bir tanesidir. Meyve sıkacakları standart narenciye sıkacaklarına oranla çok daha kolay bir şekilde meyvenin suyunu çıkardığından dolayı tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Meyve suları gönül rahatlığıyla çocukların beslenme çantalarına konabilir ve yaş olarak küçükler ya da yaşlı olan kişilere rahatlıkla içirilebilir. Meyve sıkacağı özellikleri farklılık gösterdiğinden dolayı seçim istek ve arzulara göre yapılmalıdır. Siz de kendi bütçenize uygun bir meyve sıkacağı satın alabilir Ve güvenle kullanabilirsiniz. Satın aldığınız meyve sıkacağının kullanım koşullarına uyulduğu sürece oldukça memnuniyetle kullanacağınıza emin olabilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Modelleri

Piyasadaki pek çok farklı özelliklerle donatılmış meyve sıkacakları bulunmaktadır. Pek çok farklı markanın farklı meyve sıkacağı çeşitlerine göz atabilirsiniz. Siz de kendinize uygun bir meyve sıkacağı bulduğunuzda bütçenize uygun bir tanesini satın alabilirsiniz. Meyve sıkacakları kol ve kas gücü gerektirmeden meyvelerin suyunu kolay bir şekilde çıkarmak amacıyla üretilmiş cihazlardır. Meyve sıkacaklarının; yavaş sıkım meyve ve sebze sıkacağı, meyve sıkacağı kollu, narenciye sıkacağı ve motorlu olmak üzere bir sürü çeşitleri bulunur. Yavaş sıkım meyve sıkacakları son zamanlardaki trendlerden ötürü oldukça fazla tercih edilmektedir. Son zamanlardaki doğal beslenme trendleri detoks ve benzeri sağlık sularını daha da gündeme getirmiştir. Bu gibi sağlıklı sulara talep artmış ve tüketiciler bunları kendi evlerinde yapmak için bu tarz meyve sıkacaklarından temin etmişlerdir. Yavaş sıkım meyve sıkacakları düşük hızda çalışması nedeniyle sebze ve meyvelerin içinde bulunan enzimlerin özelliklerini yitirmeden sağlıklı bir şekilde suyunun tüketilmesini sağlar. aynı zamanda bu tipteki meyve sıkacakları yavaş bir şekilde çalıştığından sessiz olma özelliğine de sahiptir. Sessiz olma özelliğinden dolayı bazı tüketiciler motorunun güçsüz olduğunu düşünebilir ancak yeni çıkan bu tipteki meyve sıkacaklarının motorları tüm sebze ve meyveleri sıkacak kadar güçlüdür.

Bir diğer tipteki meyve sıkacağı ise kollu meyve sıkacaklarıdır. Bu meyve sıkacakları aynı zamanda büfe tipi meyve sıkacağı olarak ya da maskot tipi meyve sıkacağı olarak da adlandırılır. Genellikle büfelerde karşımıza çıkan bu meyve sıkacakları yan tarafında bulunan kolları yardımıyla meyvenin suyunu çıkarmaktadır. Ancak böyle bir meyve sıkacağıyla sebze suyu sıkmak mümkün değildir.

Narenciye sıkacakları ise mandalina, portakal, greyfurt gibi narenciyeleri sıkma da yardımcı olur. Bu modellerin geleneksel tipleri olduğu gibi elektronik modelleri de bulunmaktadır.

Meyve Sıkacağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Meyve sıkacağı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Kendinize ve ihtiyacınıza uygun olan meyve sıkacağını seçmek en önemlisidir. Detoks suyu sıkmak gibi bir ihtiyacınız bulunuyorsa seçeceğiniz meyve sıkacağı hem meyve hem de sebze suyu sıkabilmelidir. Meyve sıkacağı elektrikli tipte tercih etmek kas gücü bakımından sizi daha rahat ettirecektir. Meyve sıkacağı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de meyve sıkacağının içerisinde bulunan çeliklerin paslanmaz olmasına dikkat edilmesidir. Paslanmaz çelik içeren meyve sıkacağı seçimi yapmak meyve sıkacağını daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Meyve içerisinde bulundurduğu asitler nedeniyle normal çeliği paslandırabilir ve bu da sağlıklı meyve ve sebze suları içmenizin önüne geçer. Katı meyve sıkacağı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise meyve sıkacağının watt gücüdür. Watt gücü 700’den düşük olan katı meyve sıkacakları tercih edilmemelidir. Watt gücü ne kadar yüksek olursa alacağınız verim de o kadar yüksek olur. Katı meyve sıkacağı seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi de posa haznesidir. Posa haznesinin genişliği de oldukça önemlidir. Posa haznesinde depolanan posalar zaman geçmeden hazneden atılmalı ve hazne güzelce temizlenmelidir. Aksi takdirde posalar zaman geçtikçe koku yapar. Kolay temizleme amacıyla katı meyve sıkacağının ayrılan parçalara sahip olması da oldukça önemlidir.

Meyve Sıkacağı Kullanımı

Meyve sıkacağı kullanımı konusunda belirli hususlara dikkat edilmelidir. Dikkat edilecek bu hususlar meyve sıkacağının ömrünün uzamasına sebep olur. Meyve sıkacağından maksimum verim almak ve ömrünü uzatmak için meyve sıkacağını temiz tutmak en önemli hususlardan bir tanesidir. Meyve sıkacağınız her ne kadar paslanmaz çelikten olsa da ıslak bırakmak içinin koku yapmasına neden olabilir bu nedenle sıkacağın parçalarını elinizde yıkadıktan sonra kuruması için mutfak tezgahının üzerinde bekletebilir veya bir havlu yardımıyla iyice kurulayabilirsiniz. Mutfak robotları gibi meyve sıkacaklarının da bulaşık makinesinde yıkanması önerilmez. Bu gibi durumlarda bozulmalarla karşılaşılabilir. Katı meyve sıkacağının meyve giriş kısmının büyük olması satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesidir. Eğer satın aldığınız cihazın meyve giriş kısmı geniş değil ise meyvelerin parçalanarak meyve giriş kısmına atılması tavsiye edilir. Portakal gibi kalın kabuklu meyvelerin kabukları soyulduktan sonra sıkma işlemi gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde meyve suyunun tadı acı bir hal alacaktır. Narenciye sıkacaklarında böyle bir durum söz konusu değildir. Örneğin portakal suyu sıkılacaksa, maskot tipindeki meyve sıkacağında kabuklu meyve ikiye bölünüp yerleştirilir ve kol çekilerek sıkma işlemi tamamlanır. Meyve sıkacağı kullanımı hakkında kafanızda hala soru işaretleri varsa sayfamızı ziyaret ederek katı meyve sıkacağı yorumlarını okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Fiyatları

Piyasada birbirinden farklı çeşit ve modellerde meyve sıkacağı bulunmaktadır. Siz de kendi ihtiyacınıza göre seçeceğiniz herhangi bir meyve sıkacağına kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Katı meyve sıkacağı fiyatları watt gücü oranıyla doğru orantılıdır. Son zamanlarda trend haline gelen detoks sularını katı meyve sıkacaklarıyla sıkılabilir. Siz de sağlıklı bir şekilde meyve suyu tüketmek, tatlandırıcı ve katkı maddesi içermeyen meyve suyu içmek istiyorsanız en kısa zamanda bir katı meyve sıkacağı satın almalısınız. Bu sevdiklerinize yapacağınız en büyük iyiliklerden bir tanesi olacaktır. Meyve sıkacağı modellerinden herhangi bir tanesini seçtikten sonra güvenle meyve suyu tüketebilir hale geleceksiniz. Meyve suyu tüketirken de porsiyon miktarına dikkat etmek en sağlıklısı olacak ve sizi gün içerisinde zinde tutacaktır. Meyve sıkacağının kullanımı kadar temizliği de önemlidir. Meyve sıkacağını sağlıklı bir şekilde kullanmak adına hijyen konusuna da dikkat etmeniz gerekir. Zamanında temizlenmeyen meyve sıkacağı hijyen problemleri yaratabilir. Aradığınız ürünlere sayfamızdan ulaşabilir arama kısmından filtreleri kolaylıkla aratabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery