track source
track source

Metsil Damla

Metsil Damla Fiyatları

94079 Ürün gösteriliyor.
Alt Kategoriler
Metsil Damla fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun Metsil Damla fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 94079 adet Metsil Damla ürünü bulduk. Metsil Damla kategorisinde en favori Roman, Bitkisel Besin Destekleri, Diğer Spor Ürünleri, Unisex Çanta & Cüzdan ve Seyahat Çantaları, Kahve Makineleri ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte Metsil Damla mağaza fiyatları ve Metsil Damla ürün özellikleri incele!
Cimri'nin Seçimi
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Metsil Damla

Özellikle bebeklerde, sindirim sistemi organları ve bağırsaklar tam gelişmediği için birtakım sindirim problemleri görülebilir. Gaz sancısı bebeklerde sık rastlanan rahatsızlıklardan biridir. Emen veya biberonla beslenen bebeklerde hava yutmaya bağlı olarak da gaz sancısı meydana gelebilir. Gaz sancısı, bebeklerde sık görülen fizyolojik adaptasyon sürecinin bir parçası olarak açıklanır. Gaz sancısı hem yetişkinler için hem de bebekler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Gaz sancısını gidermek için çeşitli bitki çayları, masaj uygulamaları, sıcak su torbası, egzersiz gibi çözümlerden yararlanılır. Bu uygulamaların yanında gaz sancısını gideren damlalar da gaz problemi ile mücadelede işe yarayan yöntemler arasındadır. Bebeklerde gaz sancısını gideren damlaların kullanımı oldukça yaygındır. Piyasada üretimi farklı markalara ait pek çok gaz giderici damla bulunur. Metsil damla bebeklerin sindirim kanalında gazdan dolayı meydana gelen ağrıyı gidermeye yarayan damladır. İçeriği simetikon olan Metsil damla formu bebeklerde günde tavsiye edilen ölçülerde kullanılır. Metsil damla, gazın vücuttan çıkışını da kolaylaştırır. 

Metsil Damla Çeşitleri

Gaz sancısı problemi yetişkinlerde de bebeklerde de görülen, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Gaz sancısının bebeklerde yetişkinlere oranla daha fazla görülmesi bağırsak sistemlerinin gelişimini tamamlamamış olmasından kaynaklanır. Bebeklerde gaz sancısının görülmesi bir hastalık olarak değerlendirilmez, fizyolojik uyum süreçlerinin bir parçası olarak kabul edilir. Gaz sancısı bazen beslenme sırasında hava yutmaktan, bazı besinlerden dolayı da meydana gelir. Gaz sancısını gidermek için pek çok farklı uygulamadan yararlanılır. Bunlar arasında çeşitli bitki çayları, rahatlatıcı masaj ve egzersiz uygulamaları, sıcak su kompresi sayılır. Tüm bu uygulamalara ek olarak sindirim sisteminde gazdan dolayı yaşanan rahatsızlığı gidermek için gaz giderici damlalara da başvurulur. Piyasada farklı markalara ait pek çok farklı içerikte gaz giderici damla bulunur. Metsil damla ilacın içeriğinde simetikon adı verilen bir madde bulunur. Bu damlanın bir mililitresinde farklı miktarlarda simetikon maddesi bulunur. Bebeklerde gün içinde kullanımı uygun görülen miktarların üzerine geçmeyecek şekilde kullanılır. Metsil viskoz pembe renkli bir sıvıdan meydana gelir. Metsil damla 30 ml damlalıklı koyu renkli şişelerde satışa sunulur. Metsil damla yeşil mavi bir kutunun içinde koyu renkli cam şişede bulunur.  Ürünün yaklaşık 30 damlası 1 ml ile eşdeğerdir. Metsil damla hem yetişkinlerde hem de bebeklerde kullanılabilen bir damladır. Ürünün doz hesaplamasının doktor tarafından yapılması gerekir. Doktor başka bir uygulama şekli tavsiye etmediği takdirde Metsil damlanın üzerinde yazan kullanma talimatları takip edilerek uygulanması tavsiye edilir. İlacın prospektüsünde farklı yaş grupları için 2 yaş altı çocuklara günde 4 kez 8’er damla şeklinde, 2 yaş üstüne ise günde 4 kez 15’er damla şeklinde uygulanması tavsiye edilebilir. Bu bilgilere dikkat ederek kullanılması tavsiye edilir. Bebek ve küçük çocuklarda Metsil damlayı uygulamanın diğer bir yolu ise suya veya başka bir içeceğe karıştırarak vermektir. Bu şekilde küçük çocuklarda ve bebeklerde ilaç reddinin önüne geçilmiş olur. Metsil damla herhangi bir nedenden dolayı sindirim sisteminde meydana gelen gaz sancısı ağrısını gidermeye yarar. Aynı zamanda sindirim sisteminde sancıya neden olan gazın vücut dışına atılmasını da kolaylaştırır. 

Metsil Damla Fiyatları

Gaz giderici damlalar, sindirim sisteminde gazdan dolayı meydana gelen ağrıyı gidermeye yarayan ilaçlardır. Zaman zaman yetişkinlerde de görülen gaz sancısı özellikle bebeklerin fizyolojik gelişim süreçlerinin bir sonucu olarak meydana gelir, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Metsil damla fiyatları içeriğindeki etken maddenin türüne göre değişir. Piyasada farklı markaların adı altında bulunan farklı çeşitte gaz giderici damlalar bulunur. Bu damlaların arasındaki fark etken maddelerinin farklı olmasından kaynaklanır. İlaçların fiyatlarının belirlenmesinde ilacın etken maddesi ve içerikte bulunan renklendirici, aroma verici, koruyucu gibi diğer yardımcı maddelerdir. Etken ve yardımcı maddelerin maliyetleri ilaçların fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan en önemli faktörlerden biridir. İlaç geliştirmek uzun bir araştırma geliştirme süreci, büyük maliyetler, patent işleri gibi süreçleri kapsadığından dolayı fiyatların belirlenmesinde tüm bu süreç de etkili olur. Tıbbi ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde döviz kuru ile yapılan birtakım hesaplamalar da kullanılabilir. 

Metsil Damla Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerde sindirim sistemindeki gazın yarattığı sancıyı gidermek için gaz sancısı giderici damlalara başvurulur. Piyasada pek çok farklı çeşit gaz damlası mevcuttur. Bunlar arasında bulunan Metsil damla da gaz ağrısını gidermek ve gazın vücuttan çıkmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Metsil damla gaz giderici satın alırken ürünün etken maddesine ve ilacın içeriğinde bulunan renklendirici, koruyucu, aroma verici gibi yardımcı maddelere dikkat etmek gerekir. Doktor tavsiyesi ve kontrolu ile kullanılması önerilen bir ilaç türüdür. Metsil damla hem yetişkinlerde hem de bebeklerde kullanılan bir üründür. Ürünü satın almadan önce ilaç ve dozlaması hakkında doktora danışmakta fayda vardır. Metsil damla 30 mililitrelik koyu cam şişede satışa sunulan viskoz pembe renkli bir sıvıdır. Satın alırken bahsi geçen özelliklere dikkat ederek ihtiyacınıza en uygun olan Metsil damlayı bulabilirsiniz. Metsil damla kullanılırken ürünün üretim ve son tüketim tarihlerine dikkat ederek kullanmak oldukça önemlidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery