Kitap Mektup - Anı - Günlük - Anlatı

En Ucuz Kitap Mektup - Anı - Günlük - Anlatı Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  Mektup Eserlerinin Türleri Nelerdir? Nerede Bulunur?

  Posta, insanların birbirleriyle haberleşmek için kullandığı, haberlerini yazılı kağıtlarla iletildiği bir sistemdir. Dünya edebiyatındaki ilk örneklerine Latin edebiyatında rastlamak mümkündür. 16. yy.’dan sonra yavaş yavaş değişime uğrayarak bugünkü şeklini almaya başlamıştır. Günümüzdeki e-postanın ilk halidir diyebiliriz. Mektup türünde yazılan eserler, birbirlerinden uzakta yaşayan kişilerin, birbirleriyle haberleşme iletilerinin derlemesi olarak hazırlanırlar. Resmi mektuplar, özel mektuplar, iş mektupları ve açık mektuplar olarak isimlendirebiliriz. Özel postalar, daha çok kişisel amaçlı yazılırken, kişilerle resmi makamlar, devlet daireleri veya resmi makamların kendi aralarındaki yazışmalarını içerir. Birçok resmi posta, günümüzde tarihi belge niteliği taşımaktadır. İş postaları, ticari kurumların birbiriyle olan yazışmalarıdır. İş postalarını, günümüzdeki e-postalar gibi düşünebilirsiniz. Belli bir konuda araştırma yapıyorsanız, en uygun fiyatlı mektup eserlerini, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

  Anı Ve Günlüklerin Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?

  Günümüzdeki karşılığı ‘blog’ olan anı ve günlüklerin kağıtlara yazıldığı ve arşivlendiği dönemlerde, insanların başından geçenler, yaşadıkları, şahit oldukları olayların, bir edebi bütünlük içinde anlatılması ile oluşan anı ve günlük eserleri vardır. Günlük yazarları, yaşadıklarını anlık ve günlük olarak yaşadıkları dönemlerde kaleme alırken, anı yazarları ise üzerinden belirli bir zaman geçtikten, hatta hayatlarının sonlarına doğru yazdıkları eserlerdir. Dolayısıyla, yazarın olaylara bakış açısı günlük ve anıda bambaşkadır, çünkü aralarında yıllar vardır. Yıllar da tecrübe ve hayata bakış açısında değişiklikler oluşturabilmektedir. Aynı yazarın, aynı olaylara ilişkin yazdığı günlük ve anıları okuduğunuzda, iki farklı kişinin kaleminden yazılmış gibi hissedebilirsiniz. Aradaki tek fark, geçen zamanın yaratmış olduğu değişikliktir. En uygun fiyatlı anı ve günlük türündeki eserleri, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

  Mektup, Anı, Günlük Ve Anlatı Türündeki Eserlerin Fiyatları Ne Kadardır? Nerede Bulunurlar?

  En ucuz mektup, anı, günlük ve anlatı eserlerini cimri.com sitesinde, edebiyat kategorisi altında bulunan, mektup, anı, günlük ve anlatı sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız kitabın satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı kitapları bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir.