Marka
Dark
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Donanım kategorisinde bulunan masaüstü bilgisayarlar, hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Masaüstü bilgisayarlar, teknolojinin gelişmesi ve taşınabilir dizüstü bilgisayarların çıkması ile gelişimini sürdürmekte ve halen tercih edilmektedir. Masaüstü bilgisayarların farklı işlemci tipleri, işlemci hızları, işletim sistemleri ve özellikleri bulunmaktadır. Cimri.com’da Asus, Exper, Casper, HP ve Dell gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun masaüstü bilgisayarlarına ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

 • Masaüstü bilgisayar nasıl seçilmelidir?

  Masaüstü bilgisayarlar gün geçtikçe daha farklı modeller ve özelliklerle karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşılayacak masaüstü bilgisayarını seçerken de dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle masaüstü bilgisayarlara mutlaka ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin oyun oynamak için düşündüğünüz bir masaüstü bilgisayarında işlemci ve RAM’e dikkat etmeniz gerekmektedir. Masaüstü bilgisayar için en önemli özellik, işlemcilerdir. Masaüstü bilgisayarınızda RAM’e dikkat etmeniz ise; RAM belleğinin yüksek olması programlarınızın akıcı hale getireceğinden dolayı önem arz etmektedir. Yine masaüstü bilgisayarınızı seçerken grafik işlemci tercihinizi de ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmanız gerekmektedir. Eğer oyun veya yüksek hassas grafik efektlerini kullanıyorsanız, grafik işlemci performansının da aynı orantıda iyi olmak durumundadır. Masaüstü bilgisayar seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli nokta ise masaüstü bilgisayarınızın üretildiği tarihtir. Günün teknolojisine uygun seçeceğiniz bir masaüstü bilgisayar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

 • Masaüstü bilgisayarının fanı nasıl temizlenir?

  Masaüstü bilgisayarların fanı, bilgisayarınızda ısınan donanımların soğumasını aynı zamanda da performans ve donanımı oluşturan parçaların sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Ancak masaüstü bilgisayarlarınızın fanında zaman içerisinde hava ve toz birikebilmektedir. Bunun sonucunda, fan masaüstü bilgisayarınızı yeterince soğutamaz ve bilgisayarın performansı düşer. Masaüstü bilgisayarlarda özellikle fan bakımını ihmal etmek donanımsal arızalara yol açabilmektedir. Masaüstü bilgisayarınızın fanı belirli aralıklarla temizlemeniz, aşırı ısınmanın neden olabileceği hasarları önleyecektir. Masaüstü bilgisayarlarda temizliğe başlamadan önce, bilgisayar kasası güçten kesilmeli ve tüm kablolar çıkarılmalıdır. Fan; yumuşak, küçük bir fırça ile temizlenmelidir.

  Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun masaüstü bilgisayara Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.