Kitap Masallar

En Ucuz Kitap Masallar Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Net yayınları masal kitaplarını en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, beğendiğiniz kitaplarla ilgili fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

En bilinen örnekleri olan Uyuyan Güzel, Hansel ve Gretel, Küçük Prens, Binbir Gece Masalları, Çizmeli Kedi, Ezop Masalları, Alice Harikalar Diyarında, Masal İçinde Masal, Kibritçi Kız, Külkedisi, Parmak Kız, Bir Noel Şarkısı, Fareli Köyün Kavalcısı, Rapunzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler hikayeleri günümüzde halen sevilerek okunmaktadır.

Masallarda neler anlatılmaktadır?

Çocuk yıllarından itibaren dinlediğimiz hikayeler vardır. Bu hikayeler, kimi zaman mutlu sonla kimi zaman da mutsuz sonla biter, ancak her hikayenin içinde mutlaka bir ders vardır. Masallar, sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de dersler içerir. Eski dönemlerde, bazı ezoterik bilgiler, avam kitleye masallar formunda anlatılmıştır. Bazı bilgileri, sembollerin diliyle, herkesin anlayacağı dilde basitleştirerek anlatma geleneği günümüze kadar gelmiştir. Bu hikayeleri okuyan herkes, kendi kabı kadar bilgi sahibi olur. Yani, öz hep aynı olsa da bir hikaye çocuk için farklı, bir yetişkin için farklı bir anlam ifade edebilir. Her okuyan, okuduğu hikayeden kendi bilgi ve inanç düzeyinde çıkarımlar yapar. Bazı mitolojik anlatımlar da hikaye formatına getirilerek dilden dile dolaşması, her nesile ulaşması sağlanmıştır. Hikayelerin orijinal metinleri ise bilinenden çok daha farklı olabilir. Uyuyan Güzel, her şeyin olması gereken zamanda olacağını, bazen sadece sabrederek beklemek gerektiğini ifade eder. Uyumak kavramı, çocuklar için fiziksel bir uyku olarak algılanırken, yetişkinler için gerçeklerin farkında olmamak, bir nevi manevi uykuda olmak anlamına gelebilir. Çirkin Ördek Yavrusu, güzelliğin geçici olduğunu, iyi kalpli Pamuk Prenses, herkesin bir gün hak ettiği şeylere kavuşabileceğini, bencillik ve egonun büyüsüne kapılanların sonunu anlatırken, Sindirella, maddi zenginlik ile satın alınamayacak şeylerin de olduğunu, bazı isteklerimizin gerçekten ihtiyaç duyduğumuz ve çaresiz kaldığımız anlarda mucizevi bir şekilde gerçekleşebileceğini anlatır. Alice’in macerası ise kendi içsel dünyasının fantastik biçimde kaleme alınmış halidir.

Çocuk masal kitaplarının fiyatları ne kadardır?

Cimri.com sitesinde, çocuk kitapları kategorisinde yer alan masallar sekmesini tıklayarak çocuklar için masal kitapları listesine ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz masal kitaplarının fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. https://www.cimri.com/masallar