POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Tuvalet Kağıdı Fiyatları

460 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Tuvalet Kağıdı

Tuvalet kâğıdı, tuvaletlerde kurulanma ve temizlenme amacıyla kullanılan rulo halinde imal edilmiş bir üründür. Tuvalet kağıdı kullanımında temel amaç bakteriler ile doğrudan teması engelleyerek hijyeni sağlamaktır. Hastalıkla bakteriler arasında yakın bir ilişkisi vardır. Mikroplar kirli ortamlarda üreyip çoğalarak çeşitli hastalıklara neden olabilmektedir. Dolayısıyla söz konusu rahatsızlıklardan korunmanın en önemli yollarından biri de temizliktir. Kişisel vücut temizliği ile birçok hastalığın önüne geçilebilir. Tuvalet temizliği kişisel temizlikte en önemli konuların başında gelmektedir. Kişisel temizlikte kullanılan eller mikropları kolayca taşırlar. Tuvalet kağıdı söz konusu bakterilerin ellerimiz yoluyla vücudumuza yayılmasını engelleyen önemli yardımcı temizlik malzemelerinin başında gelmektedir. Tuvalet temizliği işleminin kuru ve temiz bir tuvalet kâğıdı ile yapılması gerekir. Tuvalet kâğıdı mikropların ellerimize doğrudan temasını engellediği gibi, ellerimizle vücudumuzun başka yerlerine dağılmasını da engeller.

Tuvalet Kağıdı Alımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Piyasada çok sayıda markanın değişik çeşit ve kalitede tuvalet kağıdı bulunmaktadır. Tuvalet kâğıdının kalitesinde kullanılan selüloz miktarı kağıdın kalitesinde önemli bir yere sahiptir. Keza kâğıdın yumuşaklığı, suya dayanıklılığı, suyu emme kapasitesi ve çözünürlüğü kâğıdın kalitesini etkileyen diğer önemli özelliklerden bazılarıdır. Tuvalet kâğıtları doğrudan cildimize temas ettiğinden seçiminde dikkatli seçilmelidir. Yapay beyazlatıcı kullanılan ürünler çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Tuvalet kâğıdında kırışıklık, yırtıklık, leke olmaması önemlidir. Yumuşak ya da sert olmaları da cilt sağlığı açısından önemlidir. Sert kâğıtlar cildi tahriş ve tahrip edebilir.  Tuvalet kağıdı alımında diğer bir önemli nokta ise suda çözünebilme süresidir. Suda kolay çözünemeyen tuvalet kağıtları, tuvaletlerin tıkanmasına neden olabilir. Genel olarak tuvalet kağıdının katman sayısının fazla olması halinde suda çözünmesinin zor olduğuna dair bir kanaat vardır. Fakat tuvalet kağıdının katman sayısı artması suda çözünme hızı önünde engel değildir. Eğer kaliteli selülozdan üretilmişse katman sayısı fazla olsa bile tuvalet kağıdı suda hızlı bir şekilde çözünebilir. Diğer bir deyişle kalitesiz selülozdan üretilen tuvalet kağıtları suda daha hızlı çözünmeyebilir. Örneğin tuvalet kağıdı 3 katlı olup da tek katlılara göre hızlı çözünebilir. Kişisel hijyenin sağlanmasında kullanılan en önemli ürünlerden birisi de tuvalet kağıdıdır. Tuvalet temizliği sağlıklı yaşamın önemli bir öğesidir. Son zamanlarda yaygınlaşan bulaşıcı hastalıklarda korunmanın ilk ve önemli aşamasının temizlik olduğuna ısrarla vurgu yapılması temizliğin önemini göstermektedir. Tuvalet temizliğinin temizlikteki önemi ise tartışılmaz bir gerçektir. Bütün bunlar tuvalet temizliğinin bireysel ve kamu sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Tuvalet Kâğıdı Çeşitleri

Piyasada marka ve kalite bakımından farklı tuvalet kâğıdı çeşitleri bulunmaktadır. Diğer bir deyişle üretici firmalar değişken ihtiyaçlara göre farklı türlerde tuvalet kağıtları üretmektedir. Dolayısıyla hangi tür kullanım kağıdının seçimi için öncelikle ihtiyaçların belirlenerek netleştirilmesi gerekmektedir. Piyasa da her bütçeye ve ihtiyaca uygun ürün bulmak mümkündür.

Konvansiyonel Tuvalet Kağıtları

Günlük kullanım yoğunluğunun düşük olduğu ve birim sarfiyatının az olduğu yaşam alanları için ev tipi tuvalet kağıtlarının tercih edilmesi daha uygun olabilir. Bu tarzda bir tuvalet kağıdı rulosu yaklaşık olarak 18-25 metre uzunluğunda olabilmektedir.

Jumbo Tuvalet Kağıtları

Günlük kullanımın yoğun olduğu ve birim sarfiyatının yüksek olduğu yaşam alanları için jumbo tuvalet kağıtlarının kullanılması daha ekonomik ve tasarruflu olabilir. Jumbo tuvalet kağıtları ev tipi tuvalet kağıtlarına göre yaklaşık olarak %30 tasarruf sağlayabilir. Ev tipi tuvalet kağıtlarının sık bitmesine karşılık olarak jumbo tuvalet kağıtlarının bakım ve servis aralığı daha uzundur.

Parfümlü Tuvalet Kağıtları

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tuvalet kağıtlarının içeriğinde parfümlü bileşenler kullanılmaya başlanmıştır. Bu tuvalet kağıtlarının tercih edilmesi halinde bileşimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü bazı ciltler söz konusu kağıtların içeriğinde yer alan kokulara alerjik tepkiler verebilir. Banyolarında kötü koku şikâyeti olanlar kokulu tuvalet kâğıtlarını tercih edebilirler.

Çocuk Tuvalet Kâğıtları

Çocukların ciltlerinin hassas olması nedeniyle yetişkinlere nazaran seçici ürünler kullanması daha uygundur. Dolayısıyla doğru tuvalet kâğıdı seçimi de dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Bu nedenle çocuklara tuvalet kâğıdı seçiminde kâğıdın yumuşak olması, elde ıslandığında dağılmayan, tuvalette atıldığında çabuk eriyen kâğıtlar tercih edilmelidir.

Rulo Sayılarına Göre Tuvalet Kağıtları

Piyasa da tüketicilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli rulo sayısına göre tuvalet kağıtları bulunmaktadır. Rulo sayılarına göre 6’lı, 12’li, 18’li 24’lü, 32’li, 48’li, 72’li olacak şekilde tuvalet kağıtları satılmaktadır.

Katman Sayısına Göre Tuvalet Kağıtları

Kat sayılarına göre bir katlı, iki katlı, üç katlı gibi değişik çeşitlerde tuvalet kağıtları mevcuttur. Katman sayısının artması tuvalet kağıdının emiş gücünü artırabilir. Genellikle tek katlı tuvalet kağıtlarının emiş gücü üç katlı tuvalet kağıtlarına göre daha düşük olabilmektedir.

Tuvalet Kâğıdı Fiyatları

Tuvalet kâğıdı fiyatları rulonun büyüklüğü, rulo sayısı, rulodaki yaprak sayısı kat sayısı, gramajı, boyutu ve marka gibi değişkenlere göre değişmektedir. Tuvalet kağıdı en ucuz tek katlı ve gramajı düşük kâğıtlardır. Sert kâğıttan üretilen tuvalet kâğıtları yumuşak kağıtlardan daha ucuzdur. Diğer bir deyişle pakette bulunan rulo sayısı, ürün özellikleri, marka fiyat belirlenmesinde önemli noktaların başında gelmektedir. Ev dışı yaşam alanlarında ekonomik tercihlerin ön planda olması halinde jumbo tuvalet kağıtlarının seçilmesi daha uygun olabilir. Piyasa da her bütçeye ve ihtiyaca uygun ürün bulmak mümkündür.