POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Kuru Sebze Fiyatları

861 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Kuru Sebze

Kuru sebzelerin Türk kültüründe kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle sıcak ve kuru iklime sahip olan yerlerde elde edilen kuru sebzeler, tatları dolayısıyla da sıklıkla tercih edilir. Birbirinden farklı kuru sebze çeşitleri bulunur. Kuru sebzeler toz formda da bulunabilir. Çeşitli kurutulmuş sebzelerin toz versiyonları karıştırılmış olarak da bulunabilir. Bunları çorbaların içerisine karıştırarak tüketebileceğiniz gibi bulgur ve pirinç pilavlarının içerisinde de kullanılabilir. Burada amaç aroma vermek olur. Piyasada birbirinden farklı marka ve çeşitte kuru sebze çeşitleri bulunabilir. Siz de bu kuru sebzeler arasından favoriniz olan bir tanesini seçebilir ve sevdiklerinize mükemmel lezzetler sunabilirsiniz. Kuru sebzeler özel davetler için de oldukça iyi bir seçim olabilir. Değişik ve herkesin seveceği tatları özel davet sofralarınızda tercih edebilirsiniz. Evde kurutulmuş sebze bulundurmanın da pek çok avantajı bulunur. kurutulmuş sebzeler kurutma işlemi ile nemini kaybeder ve daha uzun süre saklama özelliği gösterir. Bu sebeple evde kurutulmuş sebze bulundurarak aniden gelen misafirlerinize mükemmel bir sofra hazırlamanız mümkündür.

Kuru Sebze Çeşitleri

Birbirinden farklı birçok çeşitte kuru sebze bulabilirsiniz. Kuru sebzelerin pek çok faydası bulunur. Kuru sebzeler normal sebzelere göre çok daha fazla lif içerirler bu da bağırsak ve sindirim sağlığı için oldukça önemli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Kurutulmuş ürünlerin içeriğindeki vitamin ve mineraller kurutulmamış sebzelere göre çok daha fazla miktarda bulunur. Sebzeler kurutulunca hacmini kaybeder bu da kolay saklama avantajını beraberinde getiren bir özellik olarak karşımıza çıkar. Ayrıca kuru sebze çeşitleri ile bir sürü yemek yapmak mümkündür.

Kurutulmuş Patlıcan

Patlıcan bol miktarda A, C, E, K, B6 vitamini içerir ve aynı zamanda kalsiyum, demir, magnezyum, karbonhidrat içerir. Bu da kuru patlıcan tüketiminin beslenme açısından önemini ortaya koyar. Kuru patlıcan kanser, diyabet, romatizma ve hazımsızlık gibi sağlık problemlerine de oldukça iyi gelir. Enfes tadı sebebi ile de en çok tercih edilen kuru sebze çeşitlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Kuru patlıcan dolmasını neredeyse sevmeyen yoktur. Kuru patlıcan temin ederek kuru patlıcan kavurması, kuru patlıcan yemeği, zeytinyağlı kuru patlıcan, kuru patlıcan taratoru gibi pek çok farklı ve lezzetli yemek yapabilirsiniz.

Kurutulmuş Kabak

Kurutulmuş kabak da pek çok faydaya sahip olan sebzelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Kurutulmuş kabak bol lifli yapısı sayesinde sindirim sistemine pek çok faydası bulunan bir kurutulmuş sebzedir. Ayrıca düşük bir kaloriye sahip olması nedeniyle de diyet yapan, yediği besinlerin kalorisine dikkat eden kişiler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Kuru kabaktan dolma yapmak oldukça iyi bir seçim olabilir. Kuru sebzeler genellikle kavurma olarak da tüketilebilir.

Kuru Biber

Kuru biberlerin iki çeşidi bulunur. Dolmalık kuru biberler ve kurutulmuş ince biberler olarak sınıflandırabiliriz. Kurutulmuş acı kırmızı biberler yüksek miktarda C vitamini bulundurması sebebi ile tercih edilir. Ağrı azaltıcı etkisi olduğu da bilinir. Kalp krizi riskini azaltır. Bu faydaları da kırmızı acı biberi tercih eden kişilerin sayısını arttıran etmenler arasındadır. Acı olması sebebi ile de herkes kolay kolay tüketemeyebilir.

Kuru Bamya

Kuru bamya da en besleyici özellik gösteren kuru sebze ürünleri arasında yer alır. Üst solunum yolları hastalıklarına yakalanmamak için bamya tüketmek iyi bir seçim olabilir. Bol miktarda C vitamini içermesi sebebiyle de bağışıklık sistemini güçlendirme özelliği sahiptir. Güçlü antioksidan özelliğe sahiptir. Zeytinyağlı kuru bamya, kurutulmuş bamya ile yapılabilecek en güzel yemek çeşitlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. İster etli bir yemek, isterseniz de zeytinyağlı hafif bir yemek olarak hazırlayabilirsiniz.

Kuru Sebze Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi kurutulmuş sebze satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur. Bu özelliklere dikkat ederek en iyi kuru sebzeleri satın alabilirsiniz. Kuru sebze satın alırken kapalı ambalaja sahip olan ürünlerin tercih edilmesi çok daha iyi olur. Açıkta satılan ürünler nem alabilir bu da kuru sebzeler için kesinlikle istenmeyen bir şeydir. Kuru sebze satın alırken dikkat edilecek bir diğer özellik ise kurutma tekniğidir. Sebzeler günümüzde pek çok farklı kurutma tekniği ile kurutulabilmektedir. Hava ve vakum tekniği sebze kuruturken kullanılmaktadır. Kuru sebze sipariş verirken vakum tekniği ile kurutulmuş olan ürünleri tercih etmek çok daha iyi olur.

Kuru Sebze Fiyatları

Kuru sebze fiyatları piyasadaki marka ve çeşitlere göre değişiklik gösterebilir. Kuru sebze çeşitleri arasında fiyat farklılığı görülebildiği gibi ürünlerin miktarı arttıkça da fiyat farkı meydana gelebilir. Kuru sebze satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bu hususlara dikkat edilmesi halinde satın alınan kuru sebzeler çok daha iyi olur. Kuru sebzeleri kullanarak evinizde sevdiklerinize birbirinden güzel ve farklı çeşitlerde yemekler yapabilirsiniz. Kuru sebzeleri satın aldıktan sonra muhafaza ederken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Kuru sebzeler eğer paketli bir şekilde satın almış ise saklaması çok daha basit olabilir. Kuru sebzelerin kesinlikle serin ve nemsiz bir ortamda tutulması gerekir. Sayfamızı ziyaret ederek ürünlere göz atabilir filtreleri kullanarak satın almak istediğiniz ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Broşürleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.