Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

4531 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat

Konserve

Konserveler kolay bir şekilde yemeklerin içerisine karıştırılabilmesi sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Pek çok farklı çeşitte ve markada bulunur. Yemeklerde, salatalarda, hamur işlerinde evde yapabileceğiniz pek çok yiyeceğin içerisinde kullanabilme imkanı olur. Kendi zevkinize veya uygulayacağınız tarife göre bir konserve seçimi yaparak, kolay ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Uzun ömürlü konserveler arasından seçebileceğiniz pek çok farklı çeşit bulunur.

Konserve Çeşitleri

Konserveler pek çok farklı çeşitlerde bulunur. Konserve çeşitleri arasından ihtiyacınız olan temel ürünleri seçerek mükemmel lezzetler ortaya çıkarabilirsiniz. Konserve ürünler hava almaması sebebi ile uzun süre saklanabilme özelliği gösterir. Bu da konservelerin sık tercih edilme nedenleri arasındadır. Konserve sebze, et ve balık ürünleri, salçalar ve daha pek çok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Konserve Salça

Konserve salçalar en çok tercih edilen konserve ürünlerinden bir tanesidir. Özellikle Türk mutfağında salçanın yeri oldukça başkadır. Bol salçalı yemekler yapmayı seviyorsanız evinize sık sık salça almanız gerekebilir. Bunun yerine iki üç adet alacağınız salçalar sizin için çok daha pratik olabilir. Salça ile her türlü yemek çok daha lezzetli bir hale getirilebilir. Salçalı makarna hem pratik olması hem de lezzetli olması sebebi ile tercih edilebilir. Salça ile yapılan yemeklere örnek vermek gerekirse;  çorbalar, etli yemekler, yaz ve kış sebzeleri ile yapılan yemekler olarak sıralanabilir.

Konserve Ton Balığı

Konserve ton balıkları genellikle diyet yapanlar tarafından salatalarda tercih edilir. Konserve ton balığı satın alıp oldukça farklı tariflerde kullanmak da mümkündür. Protein değeri olarak da yüksek olması sebebi ile spor yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Protein değeri yüksek besinler tüketmek spor sonrasında kasların yıpranmaması ve kas oluşumunun desteklenmesi için oldukça önemlidir. Konserve ton balığı tercihi yaparak, fırında kaşarlı ton balığı, ton balıklı sandviç, ton balıklı köfte, ton balıklı makarna, ton balıklı wrap, ton balıklı kinoalı salata, ton balıklı patates gibi pek çok lezzet elde edilebilir.

Konserve Mısır

Konserve mısırlar en çok tercih edilen konserve ürünler arasında yer alır. Konserve mısırlar genellikle salatalara lezzet katmak amacıyla kullanılır. Mısırlı ton balıklı meze de misafirleriniz için oldukça lezzetli bir seçenek olabilir. Konserve mısır kullanarak; yoğurtlu arpa şehriye salatası, pizza, karnabahar salatası, köz biberli yoğurtlu patates salatası gibi daha pek çok soğuk salatanın içerisinde kullanabilirsiniz.

Konserve Garnitür

Konserve garnitürler de sıklıkla tercih edilen konserve ürün çeşitlerinden bir tanesidir. garnitürleri salataların içerisinde tercih eden kullanıcılar çoktur. Garnitür salatalara çok fazla yakışır. Garnitür ile yapılan o meşhur salatalardan bir tanesi de rus salatasıdır. Misket köfte de garnitürle yapabileceğiniz mükemmel lezzetler arasında yer alır. Garnitürlü pirinç pilavı ise davetlerde yapabileceğiniz lezzetler arasında geliyor. Konserve garnitürler ile yemeklerinize hem lezzet hem de görsellik katabilirsiniz. Kıymalı garnitürlü börek ise kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasında gelir.

Konserve Salatalık Turşusu

Konserve salatalık turşusu evde turşu yapamayanlar için mükemmel bir seçenektir. Evde yapılan turşular tam olarak istenilen gibi olmayabilir. Bu yüzden konserve salatalık turşusu satın alınarak salatalarda ve yemeklerin yanında tüketilebilir. Salatalık turşusunu pancar salatasında, kısırlarda, kumpirde, patates salatasında, makarna salatasında, ev yapımı hamburgerlerin içinde, şalgamlı kuskus salatasında ve daha pek çok farklı tarifte kullanabilirsiniz.

Konserve Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi konserve satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur. Hazır konserveler çok pratik olması ve uzun süre açılmadan saklanabilmesi sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Konserve satın alırken uzun süre saklayabilmek için konservelerin hiçbir yerinden hava almamış olması gerekir. Konserveler uzun süre saklanabilmesi için uzun süre dayanabilecek şekilde üretilirler ancak satın alırken son kullanma tarihine dikkat edilmesi çok önemlidir. Her türlü gıda ürünü tüketilmeden önce son kullanma tarihi kontrol edilmelidir. Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünler bozulmuş olabilir ve bu ürünlerin tüketilmesi de insan sağlığında kötü sonuçlar doğurabilir. Konserve kutularının üzerinde genellikle cam konservelerin demir kapaklarının üzerinde belirli bir alan olur ve bu alanın yukarı doğru bombe yapması o ürünün satın alınmamasına işaret eder. Bu tarz işaret veren konserve ürünlerin tüketilmesi zehirlenmelere yol açabilir. Bu da kesinlikle istenmeyen bir şeydir.

Konserve Fiyatları

Konserve fiyatları markadan markaya değişiklik gösterebilir. Piyasada pek çok farklı markada konserve bulunur. Konserve ürünlere olan talep çok fazladır bunun sebebi ise kolay ve lezzetli seçeneklerin olmasıdır. Konserve fiyatlarını etkileyen bir başka özellik ise ürün çeşitliliğidir. Örneğin ton balığı ve konserve mısırın fiyatları oldukça farklı olabilir. Konserve ürünlerin fiyatlarını etkileyen bir diğer özellik ise aynı gramaj ve boyuttur. Aynı markanın aynı ürünlerinde bile boyuta göre fiyat farklı gözlenebilir. Boyut arttıkça doğru orantılı bir şekilde fiyat da artar. Bazı durumlarda büyük boy ürünleri tercih etmek çok daha ekonomik olabilir. Konserve ürünlerden herhangi bir tanesini satın alarak ortaya oldukça lezzetli yemekler çıkarabilir ve aniden gelen misafirleriniz için harika sofralar kurabilirsiniz. Konserve ürün satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere dikkat etmek sağlığınız için oldukça önemlidir. Konserve en uygun seçeneklerini Cimri.com’da bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.