POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Kahve Fiyatları

20160 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Kahve

Kahve birçok insanın güne başladığı, iş aralarında molada eşlik eden ve sağlık sorunlarına kadar günlük hayatta karşılarına çıkan problemleri aşmaları için tükettikleri bir içecektir. Kahve, coffe cinsinde olan bir ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen tozun su veya süt ile karıştırılmasıyla yapılan bir içecektir. Depresyon riskini azaltıcı etkisinden dikkati ve konsantrasyon kabiliyetini artırıcı etkisine kadar birçok faydası olan kahve her kesimin tükettiği başlıca içecek arasında yer alır. Aynı zamanda prostat ve cilt kanserine kadar birçok hastalığın şifası olarak önemli bir iyileştirici görevi görür.

Kahve Çeşitleri

Kahve özellikle baş ağrısına iyi gelen ve sabahları güne dinamik bir şekilde başlamanıza olanak sağlayan içecekler arasında gelir. Birçok yönüyle önemli bir içecek olan kahve insanların farklı şekillerde tükettiği bir içecektir. Her ülkenin kültürel alışkanlıklarına göre değişkenlik gösteren içecek çeşitleri olsa da kahve, çeşitleriyle birlikte tüm kültürleri birleştirici bir damak zevkiyle insanları ortak zevklerde buluşturan bir özelliğe sahiptir. İnsanların farklı şekillerde tüketmekten hoşlandığı kahve çeşitleri kimilerine göre sert kimilerine göre şekerle ve sütle karıştırılarak içilen bir zevk seçeneği sunar. İçim zevkine göre değişkenlik gösteren başlıca kahve çeşitleri ise şunlardır;

Türk Kahvesi

Türklerin kahve kültürü özellikle Türk kahvesi alışkanlığıyla bilinir. Yemeklerden sonra ya da misafirliğe gidildiğinde ikram edilen başlıca kahve çeşidi olan Türk kahvesinin en belirgin özelliği bir cezvede pişirilerek telvesiyle birlikte sunum yapılmasıdır. Porsiyonlarının küçük olmasıyla birlikte sert bir kahve içimi sunan Türk kahvesi manevi yönüyle de birlikte değer kazanan bir kahve türüdür. Birçok önemli markanın üretmiş oldukları Türk kahvesi kültürümüzün önemli bir parçası olarak değer kazanır ve paketlerde yerini bulur. 

Filtre Kahve

Filtre kahve, kahve çeşitleri arasında sert içim seven kişiler için en çok tercih edilen içecek olarak yer alır. Demle işleminin ardından kahve posasının süzülmesiyle elde edilen kahve türü filtre kahve, her kesime hitap edebilecek bir tat sunar. Filtre kahve dilerseniz sütle dilerseniz farklı demleme yöntemleriyle beklentinize uygun bir aromaya sahip bir içim keyfi yaşatır. Genellikle sade tercih edilen filtre kahve en uygun seçenekleriyle ve birçok markanın buluşmuş olduğu farklı paketleriyle birlikte evinize girer.

Kapsül Kahve

Günlük hayattaki iş yoğunluğu sebebiyle çoğu zaman kahve yapmaya vakit bulamayız. Kahve keyfini ve içimini pratik bir hâle getiren kapsül kahveler az zamanda kaliteli bir kahve içimi sunar. Kapsül kahve bir kahve uzmanına gerek kalmadan kaliteli ve lezzetli kahveyi kolaylıkla yapabileceğiniz paketlerde üretilir. Kahve makinesinde tek kullanımlık yapabileceğiniz kapsül kahveler, çok miktarda kahvenin tek seferde öğütüldüğü ve günlük tüketilmediği takdirde tadında ve aromasında bozulmalar olabilen kahvelere nazaran kaliteli bir içim keyfi yaşatır. Tek kullanımlık paketlerde üretildiği için bu kahvelerin hazırlanışı çok kolaydır. Makinenize yerleştirip birkaç dakikada hazırlanan kapsül kahveler bilinçli ve kahveden anlayan kişilerin tercih ettiği kahve çeşididir.

Hazır Kahve

Pratik bir kullanım seçeneği sunan hazır kahveler çözünebilir kahve olarak da bilinir. Şekerli, az şekerli ve sade olarak türleri bulunan hazır kahveler birçok markanın üretmiş olduğu çeşitlilikte kullanıcılarla buluşur. Bu kahve türü tüketici için zaman tasarrufu sağlayan ve kahve sürecini basit hâle getirmek için işlenmiş kahve çekirdeklerinden oluşan bir üründür. Hazır kahveler içmek istediğiniz miktara göre suyun içerisinde çözünerek birkaç dakikada içime hazır instant kahve türü olarak bilinir.

Çekirdek Kahve 

Kahve çeşitlerinin öğütülmemiş olarak paketlenmiş hâli çekirdek kahve olarak geçer. Kahve yapmak için zamanı olan ve bu uğraştan zevk alan kişiler için birebir olan çekirdek kahveler kahve zevkini damak zevkinize uygun hazırlamanıza olanak sağlar. Genellikle öğütülmüş kahveleri tüketen kullanıcılar için farklı bir kahve tavsiyesi sunan çekirdek kahve çekirdeği hangi oranda ve nasıl öğüteceklerini öğrendiklerinde kullanıcılara kahvelerini keyifle yudumlama olanağı sağlar. 

Espresso 

Espresso oldukça ince olacak şekilde öğütülen ve kahve tozunun içinden basınçlı su geçirilerek yapılan kullanıcılara farklı bir lezzet sunan kahve türüdür. Batı kökenli kahve demleme türlerinin arasında Türk kahvesine en çok benzeyeni olan espresso çeşitli türevlere sahiptir. Markaların farklı aromalarla birlikte üretmiş oldukları espresso seçenekleri için cimri.com üzerinden araştırma yapabilirsiniz. İçine konulan süt, çikolata gibi malzemelerle farklı isimler alan espresso kahve çeşitleri arayanlara oldukça lezzetli bir deneyim yaşatır.

Kahve Fiyatları

Günümüzde kahve kültürü iş hayatının özgürleşmesi ile birlikte kafelerde giderek artar hâle gelir. Kahve çekirdekleri ise birçok farklı kültür bitkisinden gelir. Bu sebeple her kahve çeşidinin hazırlanış şekli ve malzemeleri değişim gösterir. Dolayısıyla kahve fiyatları da kahvenin niteliğine göre artış gösterir. Bazı kahve türleri çözünebilir hazır kahvelere oranla daha pahalıdır. Kahvenin yapılma şekli ve verilen emek, çekirdeğin niteliği kahvenin fiyatlarını değişken kılar. İçimi, lezzeti ve damak zevkinize uygun kahve seçenekleri ile birlikte farklı seçenekler sunan markalar aynı zamanda bütçenize uygun fiyatlar sunar. 

Kahve Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Hayatımızda her daim tüketebileceğimiz bir içecek olan kahve satın alırken birtakım özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle damak zevkimize uyan bir kahve çeşidi satın alınmalıdır. Kahve seçiminiz sert ya da yumuşak içim beklentinize göre değişkenlik göstermelidir. Aromasını kaybetmeyen ve lezzetli bir içim sağlayan kahve beklentiniz varsa tek içimlik kahveler sizin için en doğru seçim olacaktır. Ancak kahve tüketmeyi seviyorsanız ya da kalabalık bir grup için kahve yapacaksanız satın alacağınız çekirdek kahve en ucuz fiyatlarla birlikte beklentinizi karşılar. Aynı zamanda öğütülmüş kahveleri az miktarda almaya özen göstermelisiniz. Özellikle Türk kahvesi gibi kahve çeşitleri çok beklediği zaman bayatlayabilirler. Az miktarda alacağınız kahve bayat bir kahve tüketmemenize olanak sağlar.