Mama tabağı bebek ve çocuk beslenmesinde önemli araç gereçlerden biridir. Anne babaların mama tabağı seçerken hem sağlıklı hem de kullanım kolaylığı açısından uygun modelleri seçmeleri önemlidir.

Nuby, Chicco, Nuk, Mycey, Philips Avent, Skip Hop vb. onlarca markanın ürettiği mama tabağı çeşitlerini en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Mama Tabağı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebek ürünü satan mağazalarda farklı markaların çok çeşitli model ve tipte mama tabakları vardır. Hangisini satın alacağını düşünen anneler şu özelliklere dikkat etmelidir.

Mama tabağının kapaklı olup olmadığı dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerdendir.

Kapağı olan modeller dışarıya çıkıldığında annenin yanında taşımasına izin vermesi açısından kolaylık sağlar. Bebeğiyle sık seyahat eden annelerin bu modelleri tercih etmesinde fayda vardır.

Mama kabının ergonomik tutuşa sahip olması önemlidir. Annenin bebeğini beslerken rahat bir kavrayışa sahip olması için tasarlanmış tutma sapları annenin işini çok kolaylaştıracaktır.

Mama kabının yan kenarlarının derin olması rahat kaşıklama sağlar.

Eğer mikrodalgada kullanılacaksa kabın mikrodalgaya uygun malzemeden yapılmış olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bunun dışında sterilizatörde kullanılacaksa mama kabının sterlizatöre girmeye uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Mama tabağının kolay temizlenebilir olması anneler için kullanım kolaylığı sağlayan özelliklerdendir. Bunun için bulaşık makinesine girebilen mama kapları tercih edilebilir.

Kapağının kolay açılır kapanır olması bir başka kullanım kolaylığı sağlayan özelliklerdendir.

Mama kabının hangi yaş aralığı için uygun olduğu önemlidir.

Mama Tabağı Modelleri Nelerdir?

Çok çeşitli markanın farklı özelliklerde mama tabağı modelleri mevcuttur. Bunlardan bazıları; ısıyı koruyan vakumlu olanlar, çok bölmeli olanlar, sıcak su koyma hazneliler, altları yapışkanlı kaymayanlar vb. Bu gibi özellikler sayesinde yeni nesil mama tabakları farklı çeşitte yiyecekleri aynı anda bebeğe verme imkanı sunar, yemeğin ısısını korur, yüzeye yapışma özelliği sayesinde bebeğin oynarken tabağı devirmesine engel olur.

Markalar bebeğin beslenme deneyimini anne için daha kolaylaştırıp bebek için daha güvenli ve huzurlu hale getirmek için her geçen gün yeni özelliklerde modelleri piyasaya sunmaktadırlar.