• Bebekler büyümeye başladıkça, evinizdeki bebek eşyaları da ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişmeye başlar. Mama sandalyesi ve aksesuarları kategorisinde bulabileceğiniz mama sandalyeleri, bebeğiniz ek gıdalara başladığında hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte bebeğinizin beslenme alışkanlığına da katkıda bulunmaktadır. Bebekler için mama sandalyesinin yüzlerce modeli bulunmaktadır. Cimri’de de, Peg Perego, Baby2go, Chicco, Kraft ve Babyhope gibi onlarca markanın içerisinden, bebeğinize en uygun mama sandalyesi modellerine en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile hemen ulaşabilirsiniz.

  • Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Bebekler, hazır gıdaya geçme süreçlerinde zorluklar çıkarmaktadır. Bunun üstesinden hızlıca gelmenin tek yolu da dikkatlerini çekecek başka eşyalara odaklanmalarını sağlamaktır. Bu noktada, mama sandalyeleri bebeklerin dikkatini çekmek açısından çok önemlidir. Mama sandalyeleri, çoğunlukla tekerlekli olan ve üzerinde yemek yerken aynı zamanda oyun da oynayabileceği bir alan bulunduran bebek ürünlerinden biridir. Doğru bir mama sandalyesi seçimi de bu aşamada çok önemlidir.

    Öncelikle seçeceğiniz mama sandalyesinde tekerleklerin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tekerlekleri varsa mutlaka fren özelliğinin de olması gerekmektedir. Böylece bebeğiniz mama sandalyesini tek başına hareket ettiremez ve güvenliğinden de endişe duymazsınız.

    Mama sandalyesinin hafif ve kolay taşınabilir olması da, ev içerisindeki yer değişimlerinden dolayı önem arz etmektedir. Bebeğin ayağa kalkmasını ya da sarkmasını engellemek amacıyla 5 nokta kemer sisteminin bulunması da tercihlerinizde önemli bir kıstas olmalıdır. Mama sandalyesinin oturma kısmının, hem bebeğinizin rahatlığı açısından yumuşak hem de kılıfının yıkanabilir olmasına özen göstermelisiniz. Mama sandalyesinin yüksekliğinin ayarlanabilir olması da satın almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan birisidir.

  • Mama Sandalyesi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

    Mama sandalyeleri, 6. aydan sonra, ek gıdalar verilmeye başlandığı andan itibaren kullanılmaya başlanabilir. Bebeğiniz bu dönemden sonra oturma pozisyonunda destekli veya desteksiz çeşitli gıdaları alabilmektedir. Mama sandalyesi aynı zamanda bebeğinizin sırt ve boyun kaslarının iyi gelişmesine de yardımcı olur. Mama sandalyeleri, çocuğunuz 4 yaşına gelene kadar kullanılabilir. Bu nedenle boyutunun ayarlanabilir olması güvenlik ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Cimri.com’da siz de mama sandalyesi modellerinin, en ucuz fiyatlarını inceleyebilir ve hemen bebeğinize en uygun mama sandalyesi modeline sahip olabilirsiniz!