Makyaj yapmak çoğu kadın için artık normal bir durum haline gelmiştir. Bu yüzden de çoğu kadın makyaj malzemelerini yanında taşır. Çok fazla ürüne sahip kadınlar için üretilen makyaj çantası birçok farklı model ve renkte üretilmiştir. DVL, Dekorjinal, Lc, Form markaları kadınların zevk ve tercihlerine göre modeller çıkartmıştır. Bu modelleri Cimri.comda bulabilirsiniz.

MAKYAJ ÇANTASI NEDİR?

Kadınlar için her zaman yanlarında taşınması gerekli olan malzemeleri bir çanta aracılığıyla toplarlar. Çantalar boyutlarına göre değişebilir. Az makyaj malzemeniz varsa küçük olan çantayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında saplı, uzun ve yuvarlak gibi farklı konseptlerde ürünler vardır. Makyaj çantası modelleri daha çok kişinin kendi zevk ve tercihine göre değişir. Farklı boyutlardaki çantaların kumaşları da farklı olabilir. Bu kumaşlar genel de baskılıdırlar. Çiçekli, figürlü,desenli olmak üzere birden fazla tasarımı Cimri.com da bulabilirsiniz. Çantanızı hazırlarken önemli olan iki nokta vardır. Çantayı kullanma amacınız farklılaşırsa içine koyulan malzeme de farklılaşacaktır. Bu duruma uygun çanta tercihi yapabilirsiniz.

MAKYAJ ÇANTASI NASIL OLMALIDIR?

Öncelikle makyaj çantanızı hangi amaçla oluşturacağınız çok önemlidir. Eğer günlük makyaj çantası oluşturacaksanız içinde el kremi, günlük kullandığın makyaj malzemeleri, el temizleme jeli ve ıslak mendil gibi ürünlerle doldurabilirsiniz. Bu ürünlerden farklı ürünleri de ekleyebilirsiniz. Fondöten, pudra gibi makyaj ürünleri de günlük kullanılmaması halinde bile her zaman çantamızın içinde bulunması gereken malzemelerdendir. Günlük çantanızda olması gereken önemli malzemelerden biri de diş fırçası ve diş macunudur. Seyahat amacıyla çıktığınız yolculuklarda hazırlanacak çantalar ise günlük makyaj çantalarından daha ayrıntılı doldurulur. Her duruma karşı hazırlığın olması gereklidir. Seyahat durumunda çantanın günlük çantadan bir boy daha büyük olması daha iyi olacaktır. İçerisinden bahsetmek gerekirse mutlaka günlük nemlendirici bir cilt kremi, göz kremi, gece ve gündüz kremi, el kremi, göz makyajı için doğal tonlarda olan far paleti, bir ruj paleti, rimel, allık, pudra, fondöten, makyaj fırçaları, kaş kalemi, kaş rimeli, kirpik kaş ve saç tarağı olmak zorundadır. Bunların dışında elbette ki parfümünüz de bu çantanın olmazsa olmazıdır. Kısa süreli seyahatler için duş jeli, duş kremi, şampuan ve vücut yağı da bu çantaya eklenebilir.