Uydu sistemleri kategorisinde bulunan LNB’ler, uydu yayınlarını alabilmek için, uydudan antenin odak noktasına gelen yüksek frekanslı sinyallerin üzerinde işlem yapan donanımlara LNB denmektedir. Cimri’de Next, Goldmaster, Atlanta, Baff ve Redline gibi onlarca markanın içerisinden evinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun LNB modellerini bulabilir ve en ucuz LNB modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • LNB Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Alıcıların görüntüyü çanak aracılığı ile elde etmesini sağlayan LNB’leri alırken dikkat edilmesi gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle tercihlerinizi modellerine göre belirlemeniz gerekmektedir. Tekli, çiftli ya da dört veya sekiz girişli olarak piyasada bulunmaktadır. Bu noktada seçimlerinizi yaparken girişlerine, kaç televizyon ile birlikte kullanacağınıza bağlı olarak karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin evinizde üç televizyonu bağlamayı düşünüyorsanız dörtlü modelleri yeterli olabilecektir. Alırken genellikle tekli olan modeller önerilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise girişleri arttıkça; sinyal seviyesinin ve sinyal kalitesinin düşebilmesidir. Bu nedenle kalitesi oldukça önemli olacaktır. Seçimlerinizde özen göstermeniz gereken bir diğer konu ise uç bölgelerinde koruyucu tabakaların bulunmasıdır.

  • LNB Ayarları Nasıl Yapılır?

    Ayarlarınızı evde pratik bir şekilde yapabilmek için öncelikle uydu alıcınızın kumandasından menü tuşuna basmalı ve kanal düzenle seçeneğine girmelisiniz. Ayarlarının yapılmasındaki diğer adım ise uydu kanallarını sil bölümüne girmenizdir. Türksat uydusunu tamam tuşuna basarak seçmeli ve kumandanızdan sarı renkteki tuşa basarak çıkan uyarıya evet demeniz gerekmektedir. İşleme devam ederken, ayarlarının da bir kısmını halletmiş olacaksanız. Bu işlemden sonra kanal listeniz güncellenmek için hazır hale gelmiş demektir. Menüden kurulum menüsü altındaki uydu kuruluma girerek, kalp işaretinin geldiğinden emin olduktan sonra transponder bölümünden 11844 V 2222 değerini seçmeniz gerekmektedir. NIT aramayı evet konumuna aldıktan ve arama motorunu da TP aramala olarak değiştirdikten sonra tarama işlemini başlatabilirsiniz. Tarama işlemi bittikten sonra cihazınız uyarı verecektir. Bu işlemin sonunda ayarlarınız da tamamlanmış olacaktır.

    Siz de televizyonunuza ve evinizin ihtiyaçlarına en uygun LNB modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz LNB modellerine fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.