Bayer Kimya Lavabo Açıcı

En Ucuz Bayer Kimya Lavabo Açıcı Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Bayer Kimya
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Zaman zaman her evde su giderleri tıkanır. Lavabo giderinde biriken kirler, artıklar suyun akmasına engel olur. Bu kirleri ve artıkları yok etmenin en kolay yolu ise lavabo açıcılardan geçer. Kolay ve pratik kullanımı ile hızlı bir şekilde giderleri açan bu kimyasal ürünleri en ucuz fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz. Mr. Muscle, Vissmate, Avansas, Carrefour gibi birbirinden kaliteli markalara ait lavabo açıcı çeşitleri Cimri’de!

Lavabo Açıcı Nedir?

Lavaboların ve evyelerin su giderlerinde zaman içinde oluşan birikmeler tıkanmaya yol açar. Bu tıkanıklıkları açmak için kullanılan granül haldeki kimyasal maddeye lavabo açıcı denir. Granül lavabo açıcı; toz beyaz şekilde olur. Genelde ikili paketler halinde satılır. Jel lavabo açıcı ise şeffaf veya renkli şekilde üretilen akışkan jellerdir.

Lavabo açıcılar uygulama esnasında su ile kolayca çözünür. Sabuna benzer yumuşak kaygan yapıya sahip bir çözelti oluşturur. Oldukça etkili bir dezenfektandır ve baz etkisi taşır.

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Granül ya da jel haldeki lavabo açıcı tıkanıklık olan gidere dökülür. Kaynamış olan en az 1 litre su lavabo açıcının üzerine dökülerek, 5-6 dakika bekleme süresinden sonra bol su ile durulanır. Bazı özel lavabo açıcıların işlem öncesi suyla karıştırıldığı yöntemler de vardır. Gider açıcılar oldukça hızlı ve pratik kullanıma sahiptir. Bütün lavabo açıcı paketlerinin arkasında kullanım talimatı bulunur. Lütfen kullanmadan önce bütün talimatları dikkatlice okumaya özen gösterin.

Lavabo Açıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çok güçlü dezenfektan özelliği taşıyan ve asit bazlı bir ürün olan lavabo açıcılar düzgün kullanılmadığı takdirde sağlığa zarar verebilirler. Özellikle el ve gözle temas etmemeli, eğer kazara bir temas olursa bol suyla yıkanmalıdır. Sıcak su ile etkileşime girdiğinde oluşan gaz kesinlikle solunmamalıdır. Soluma yapılması nefes darlığı gibi bir soruna yol açabileceği için mümkünse kullanım esnasında maske, eldiven gibi koruyucu malzemeler kullanılmalıdır. Lavabo kapalı bir yerde ise örneğin banyo gibi; havalandırma veya pencere kesinlikle açılmalıdır. Dikkatli ve doğru kullanım ile uzun süreli temiz bir lavabo gideriniz olacaktır.

Birçok evde yaşanan gider tıkanıklık sorunu; rutin aralıklarla kullanılacak lavabo açıcılar ile giderilir. Lavabo açıcı kullanımı sizi ve evinizi daha kötü sonuçlardan korur. Kötü kokuların giderilmesi, su akışının azalması gibi sorunların en basit çözümü olan lavabo açıcı etken madde olarak sodyum hidroksid ve potasyum hidroksit içermektedir. Küvet, tuvalet gibi lavabo gider tıkanıklıklarında da kullanılabilen lavabo açıcılar doğru kullanımda sağlığınıza zarar vermeden en verimli sonuçlara ulaşmanızı sağlar.