Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği ürünü için mağazaların en uygun fiyat aralığını Cimri.com'da inceleyebilirsiniz. Petlas Lastikler fiyatları ücretsiz kargo ve BKM Express seçenekleri ile en uygun mağaza fiyatlarını inceleyip, mağazaya git butonuna tıklayarak keyifle alışverişinizi gerçekleştirin. En ucuz Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği Fiyatları Cimri'de!
 • Araba & Motorsiklet Aksesuarı
 • Lastikler
 • Petlas Lastikler
 • Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği

Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği

Çok Arananlar Çok Arananlar
Hız Endeksi H
Jant Çapı 16
Kullanım Türü Binek

Özellikler

 • Özellikler
 • Jant Çapı16
 • Kullanım TürüBinek
 • MevsimYaz
 • Taban Genişliği515 mm
 • Yanak Kalınlığı55
 • Genel Özellikler
 • Çok ArananlarÇok Arananlar
 • Kullanım TürüBinek
 • MevsimYaz
 • Üretim Yılı2019

Yorumlar

Çok İyi
15 Kişi
İyi
11 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
1 Kişi
Çok Kötü
2 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
YERLİ MALI VE KALİTELİ
08.10.2019 08:35Ürün hem yerli üretim hem de kaliteli paramızı dışarıya çıkarmayalım arkadaşlar... Ülkemizi kalkındıralım...
çok güzel bir lastik
07.09.2019 08:28600 km yaptım oto yolda ve tali yolarda kullandım yol tutuşu virajlarda yola hakimiyeti mükemmeldi Lastik sesi adeta yok gibiydi herkese tavsiye ederim pahalı lastiklerden hiç aşağı değil fazlası bile var.
06.12.2018 18:30En uygun lastik değil belki ancak kesinlikle en optimum lastik olduğunu düşünmekteyim.Petlas benim uzun zamandır kullandığım bir marka yol tutuşundan çok memnunum gerçekten.Türk markası ve kendini çok geliştirdi başarılı buluyorum.Uygun fiyatlı bir yaz lastiği
güvenilir
12.05.2018 23:10Kış sezonunu kapattığımıza göre yazlık tekerlerimizi taktıra biliriz. Her sene ayrı bir olay hangi markanın lastiğini alıcam. Yazın yapacağım uzun yolculuklara Profiller dayanıklı mı bir arıza çıkar mı bunlar hep soru işareti ama PETLAS ile bu soruları kafamdan sildim Arabama uygun güvenilir Lastiklere sahip olduğuma göre yazın tatiller ve seyahatler bizi bekler
12.04.2018 09:59 Petlas imperium u yaklaşık iki senedir kullanıyorum daha önce farklı bir lastik kullanmıştım. Petlas gerçekten çok sağlam dayanıklı ve konforlu ve İlk kullandığımda hissetiğim ise bayağı sessiz neredeyse yoldan gelen lastik sesi kesildi. Öncesinde kullandığım lastik 15 bini görmeden köşelerde çatlamaya hatta yarılmaya başlamıştı iki kez değiştirdim hep aynı sıkıntıyla karşı karşıya kaldım. İnternette araştırmalarım üzerine petlasi almaya karar verdim ve bu yorumu okuyan herkesin bu lastikleri denemesi gerektiğini düşünüyorum gerçekten cok iyi arkadaşlar sizde farkedeceksiniz
Emniyet Lastiği
11.04.2018 22:54Araç lastikleri başta insan sağlığını sonrasında ise araç sağlığını sağlayan önemli bir aksesuar. yaz kış hiç üşenmem bakımını yaparım o yüzden lütfen sizde dikkat edin. reklamlardan da duyduğunuz gibi emliyet lastiği olarak düşünün canınızdan değerli değil
11.04.2018 22:12gayet güzel bir lastik. Petlas bu işi başarmış. 2018 üretimi olması sebebiyle gayet makul. Hızlı bir gönderim ve teslimat yapıldı bana gayet iyi. Lastikleri 1 aydır kullanmaktayım ve hiçbir şekilde aşınma veya performans sorunu yaşamadım. Aşınmalar benim dikkat ettiğim noktaydı diğer aldığım tüm markalarda bu sorunu yaşadım ama bunda öyle bir sorun yok performans üst düzey
11.04.2018 16:45arabayı yeni aldık ancak arabanın üzerindeki lastikler fabrika çıkışlı olmasına rağmen 2 tanesi patladı bile yamayla falan kullanıyorum şimdilik. aldığım bayiye götürdüm arabyı kullanıcı hatası olmuştur diyolar. fabrika çıkışlı lastikmiş asla eski lastik takmadıklarını söyleyip yolladılar. bu benimmi başıma geldi yoksa sıfır arabalara kötü lastikmi takıp satış yapıyorlar bilmiyorum. şimdi lastik bakıyorum arabaya internette fiyatı daha uygun geldi.
11.04.2018 15:46Normalde arabama farklı bir markanın lastiği tercih ediyordum fakat arkadaşım arabasında kullanıp memnun olunca bende aldım.Ve gayet iyi bir lastik.Yaz lastiği olduğu için çok ısınma problemi yaşamıyorsunuz.Ve en ufak şeyde lastiğin bir yeri kesilmiyor.Eski lastiğimde yaşadığım sorunlardan biri olan gacır gucur ses problemi de yok oldu.
11.04.2018 14:25Yaz lastiği olarak aldığım bu lastik sizi araç kullanırken rahat ettirir buna kendi deneyimimden ötürü eminim. Yol tutuşu olsun virajlardaki performansı olsun beni kullandığım süre boyunca memnun etti ani frenlerimde bile yola tutundu diyebilirim. Yaptığım patinajlara rağman yaz boyunca beni çok iyi idare etmişti yani sizide idare edecektir buna eminim.
Daha Fazlasını Gör

İnceleme

28.08.2018Yazan:Editor Admin

Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği İnceleme

En ucuz ve en uygun fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği, öne çıkan tüm özellikleri ile mercek altında.
Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği İnceleme

Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği Fiyatı ve Modelleri

Petlas farklı sınıf türlerine yaptığı üretimle geniş bir araç hacmine sahiptir. Lastiklerin sürücü üzerinde hayati bir önemi vardır. Lastiklere yapılacak yanlış bir basınç uygulaması, yol tutuşuna ve frene etki eder. Bu durumlar oluştuğunda ise aracın hâkimiyetini kaybetmenize sebep olabilir. Değişen ve gelişen otomotiv sektörü ile gereksinimleri de doğru ortalama ile gelişti. Lastiklere daha çok katman eklenmiş ve doğabilecek risklere karşı önlemler alınmıştır. Sürüş keyfini ve güvenliği bir arada sağlayan Petlas bu özelliği ile tercih edilen önemli markalardan biridir. Eğer sizler de aracınıza lastik almaya karar verdiyseniz ama lastik almadan önce hangisini seçeceğine karar vermediyseniz gelin sizlere bu konuda biraz yardımcı olalım ve Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği özelliklerinden bahsedelim.

Petlas Yaz Lastiği

Mevsimine göre lastik türleri 3 çeşittir. Bunlar yaz lastiği, kış lastiği ve dört mevsim lastikleridir. Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği uygun koşullarda kış lastiklerine ve dört mevsim lastiklere göre daha iyi viraj performansı sağlar. Yaz lastikleri sıcak havalara göre tasarlanıp üretildiği için sürtünme kat sayısı dört mevsim ve kış lastikleri kadar yüksek değildir. Bu sebeple araçlarda yaz lastiği bulunduğu dönemlerde araçlar daha az yakıt yakar.

Lastik Üzerinde Bulunan Rakam, Simge ve Harfler Ne İfade Ediyor?

Kullanılan lastiklerin üzerinde rakam, simge ve harfler bulunmaktadır. Bu harf, rakam ve simgelerin her biri ayrı bir lastik özelliğini belirtir.
Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği modelimizi ele alalım. Lastiğimizin üzerinde yazılı olan 515 mm nominal kesit genişliği (taban genişliği)’ni belirtir. Nominal kesit, lastiğin yanaklar arasında kalan en geniş bölümüdür.Lastikte yazan 55 sayısı kesit oranıdır. Yanak genişliğinin lastik taban genişliğine oranını ifade eder. Nominal kesit oranı, lastik yüksekliği lastik genişliğinin yüzde 55 kadarı demektir. Lastikte bulunan “R” harfi lastiğin radial (telli) olduğunu belirtmek için kullanılır. “-“ sembolü veya “D” harfi bulunan lastikler çapraz yapılı lastik olduğunu belirtir. Lastikte yazan 16 sayısı inch cinsinden jant çapını belirtmektedir. Lastiklerin üzerinde aşınma sınırına yaklaşıp yaklaşmadığını belirlemek için de belli bir işaret bulunur. Lastiğin üretim tarihi ay ve yıl olarak lastik üzerine yazılmaktadır. Alacağınız lastiklerin son 2 yıl içinde üretilmiş olmasına da dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Ayrıca lastiğin üretildiği ülke genellikle lastik üzerinde belirtilir. Lastiğimizin üzerinde başka harfler de yazıyor olabilir. Kısaca bunlardan da bahsedelim. TL: Tubeless, iç lastiksiz anlamına gelir. TT: Tube-Type (iç lastikli). RF: Rein-Force (güçlendirilmiş). XL: Extra Load (daha fazla yük).

Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği Teknik Özellikler

● Kullanım Mevsimi : Yaz
● Kullanım Türü: Binek
● Jant Çapı (inch): 16
● Taban Genişliği: 515 mm
● Yanak Kalınlığı: 55

İhtiyacınız olan tüm yaz lastiklerine cimri.com’daki fiyat karşılaştırma ve incelemelerle bütçenize en uygun şekilde ulaşabilir ve tasarruf edebilirsiniz; unutmayın ki cimri.com tasarruf ettirir!

Cimri'nin Seçimi