Good Year Lastikler

En Ucuz Good Year Lastikler Fiyatları

323 ürün gösteriliyor.
Marka
Good Year
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Araç lastikleri, tüm araçların olmazsa olmaz parçalarından biridir. Araba lastikleri aracın yükünü taşımak, direksiyon yönünü izlemek ve aracın hâkimiyetini sağlamak açısından oldukça önemlidir. Sürüş keyfini de amortisörlere yardımcı olarak arttıran lastikler, farklı materyallerin özel bir şekilde karışmasından oluşur.

  Lastiklerin sürücü üzerinde hayati bir önemi vardır. Lastiklere yapılacak yanlış bir basınç uygulaması, yol tutuşuna ve frene etki eder. Bu durumlar oluştuğunda ise aracın hâkimiyetini kaybetmenize sebep olabilir.

  Değişen ve gelişen otomotiv sektörü ile gereksinimleri de doğru ortalama ile gelişti. Lastiklere daha çok katman eklenmiş ve doğabilecek risklere karşı önlemler alınmıştır. Araba ve motorsiklet aksesuarları kategorisinde de en ucuz lastikleri ve daha birçok aksesuarı bulabilirsiniz.

 • Lastiklerdeki Katmanlar Nedir Ve Ne İşe Yarar?

  Çelik kordon; lastiklerin jantlara sağlam bir şekilde oturmasını sağlar. Bu durum da lastiklerin dayanıklılığını arttırırken, zarar görmesini de engeller.

  Şambrel; lastiklerin dayanıklılığını daha iyi anlamamızı sağlayan katmanıdır.

  Kemerler; yol tutuşu ve dengeyi sağlarken, lastiğin patlamasını engeller.

  Yanak; lastiğin kenar kısımlarına da tıpkı yere değen kısımlarının kaldığı basıncı engellemek gibi değmeyen kısımlarında bu basınçtan etkilenmesini engeller.

  Dış Lastik; lastik denildiğinde ilk aklımıza gelen kısımdır. Her katmanın ayrı bir önemi olmasına rağmen en önemli katman dış lastiktir. Bunun nedeni ise; sürüş güvenliğinin ve yol tutuşunun, üzerindeki olukların ve şekiller sayesinde olmasından dolayı hayati önem taşımasıdır.

 • Lastik Türleri Nelerdir?

  Lastik tipleri; kış lastiği, yaz lastiği ve dört mevsim lastiği olarak üç gruba ayrılır. Kış lastiği yapısı gereğiyle kış şartlarına uygun olarak düzenlenir ve yol tutuşunu arttırır. Kış lastiklerinin diş derinliği uzmanlar tarafından 4mm olarak tavsiye edilmektedir.

  Yaz lastikleri ise; kullanılan kauçuğun, yaz sıcaklarında kolayca erimesini engeller. Yaz lastiği seçerken düşük dönme direnci ve yüksek ıslak zeminde kavrama özellikleri uygun şekilde belirlenmeli ve buna dikkat edilmelidir.

  Dört mevsim lastiklerinde ise dikkat edilmesi gerekilen nokta, kar yağışının olmadığı bölgelerde kullanılması daha uygundur. Bu lastik çeşitleri hem kış hem de yaz lastiğinin özelliklerini taşısa da kar yağışına uygun değildir.

 • Lastiklerin Ömrü Ne Kadardır?

  Lastiklerin aşınmasını etkileyen birçok etken vardır. Arabanın ağırlığı, yolların virajlı olması, asfalt kalitesi, lastiklerin basıncı, kullandığınız aracın hızı bu etkenlerden bazılarıdır. Buna göre lastiklerin ömrü de kısalmaktadır. Lastiklerin sadece raf ömrünün 10 sene olduğunu düşünürsek, satın alırken bu koşullara da dikkat edilmelidir.

  Cimri.com’da sizlere en ucuz lastik fiyatları ile bir çok farklı markayı tercihlerinize göre sunuyoruz. Michelin, Pirelli, Bridgestone, Petlas ve Lassa gibi birbirinden farklı markalar ve en uygun lastik fiyatlarına ulaşabilirsiniz! Keyifli Sürüşler Dileriz!