• Dekoratif aydınlatma kategorisinin en çok tercih edilen aydınlatma ürünleri lambader,orta çağlardan gelmesine rağmen genellikle modern tasarımlarda kullanılan, iç mimarlar tarafından dekorasyonda büyük öneme sahip ayaklı lambalardır. Ev dekorasyonunun bir vazgeçilmezi olmaya başlayan lambaderler, şık bir tamamlayıcı parça olması ile birlikte evin her köşesinde de tercih edilebilir oldular. Birbirinden farklı lambader modellerini siz de en ucuz şekilde Cimri.com’da bulabilirsiniz!

  • Lambader Modelleri Nelerdir?

    Dekorasyondaki geniş yerini sağlıklı ışık yaymasından ve şık görünümden alan lambaderler, sadece evde değil, ofislerde de tercih sebebi olmaya başlamıştır. Lambader modelleri ahşaptan ya da metalden olmak üzere birçok çeşitte üretilmektedir. Lambaderler genel olarak çok küçük üretilmese de, ince ayaklı ya da yerden bütün halinde yükselen aydınlatma ürünleri olarak ilgi çekmektedir. Hem spor hem de modern bir görüntü katan ama aynı zamanda şıklığından da ödün vermeyen lambader modellerine Cimri’de Crea Lighting, Celina, Decortie, Verona ve Avonni gibi onlarca markanın içerisinden size ve evinizin dekorasyonuna en uygun modellerine kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Lambaderin Dekorasyonda Kullanım Alanları Nerelerdir?

    Lambaderleri; oturma odası, yatak odası, salon ya da mutfak dâhil olmak üzere bütün odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koltuk takımınızın yanına ya da arkasına yerleştirebileceğiniz lambaderler, sağlıklı ve loş bir ışık yayarak bulunduğunuz ortama sıcak bir görüntü katacaktır. Dilediğiniz odada, renklerin uygun olduğu herhangi bir köşede kullanabileceğiniz lambaderleri, odanızdaki perde ya da halının rengi ile aynı renkte seçerek renk uyumunu sağlamanız oldukça kolay olacaktır. Yatak odasında ise zıtlığı yakalayabilir ve daha az olan renklerde lambaderleri seçerek odanıza ayrı bir şıklık getirebilirsiniz. Ancak yatak odanızda kullanacağınız renklerin sizi rahatlatıcı renkler olmasına özen göstermelisiniz.

  • Lambader Temizliği Nasıl Sağlanır?

    Lambaderin temizliğine başlamadan önce prizden çıkarmanız oldukça önemlidir. Bir süre ampulün soğumasını bekledikten sonra ampulü, abajurun içerisindeki yuvadan çıkartabilirsiniz. Ampulü nemli bir bezle silip kuruladıktan sonra, ampul yuvasını da kuru bir bezle temizlemeyi unutmamalısınız. Eğer tercih ettiğiniz lambader modelinde abajur varsa, başlık malzemesini de göz önünde bulundurarak temizlemelisiniz. Lambaderin ayaklarını da nemli bir bezle sildikten sonra, materyaline bağlı olarak cila ya da sirkeli su ile parlamasını sağlayabilirsiniz. Lambaderi tekrar kullanmadan önce, nemli kalan yerlerin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra prize takmalısınız.Siz de bu doğrultular ile evinize en uygun lambader modellerini, en ucuz fiyat seçeneklerini Cimri’de değerlendirebilirsiniz!