Nobby Kuş Suluğu

En Ucuz Nobby Kuş Suluğu Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Nobby
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

KUŞ SULUĞU NASIL SEÇİLİR?

Sevimli dostlarımız evcil kuşlar hem yetişkinlerin hem de çocukların çok sevdiği hayvanlardandır. Evde kuş besleyenlerin, kuşların bakımına da dikkat etmeleri gerekir. Kuş kafesinin, bu sulukların, yem kaplarının, kuş banyolarının düzenli aralıklarla mikrop ve bakterilerden arındırılması, kuş sağlığı açısından önemlidir. Beslenilen kuşun cinsine, kafesinin büyüklüğüne göre kuş sulukları vardır. Büyük kuşlar için su içme bölümü geniş olan suluklar kullanılabilir. Böylece kuşun gagası daha rahat hareket eder ve daha rahat su içer.

Trixie marka rengarek suluk ve yemlikleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

Kuş suluklarının çeşitleri nelerdir?

Kuş sulukları, basınç farklılıklarına göre hesaplanarak oluşturulmuştur. Bu nedenle taşmaz. Kuş suluğunun üst bölümünde bulunan tüp kısmına bir miktar su doldurulup, alt kapağı takılır ve ters çevrilerek kuş kafesine takılır. Kuşun su içtiği bölüme bir miktar su gelir, kuş suluğunun tüm bölümüyle, su içilen bölümünün taban basıncı eşitlendiğinde su akışı durur. Böylece kuşun her su içişinde, azalan su miktarı kadar su, su içme bölümüne doğru akar ve basınç tekrar eşitlenir. Böylece kuş sulukları taşmaz. Aynı sistemle oluşturulmuş, tavuk, civciv, güvercin yemlikleri de vardır.

Kuş suluğu nasıl takılır?

Kuş sulukları, tüp ve su içme bölümü olarak iki kısımdan oluşur. Kuş suluğunun tüp bölümüne su doldurulur. Su içme bölümü, tüp bölümünün üzerine takılır. Suluk ters çevrilir. Kuş suluğunun kafese tutturulması için küçük bir aparat vardır. Bu aparat, önceden kafese takılmış olmalıdır. Daha sonra suluk, kafes tellerinden geçilerek, dışarıdan takılır. Kuş suluğunu taktığımızda, su içme bölümünün önünde bir tünek olması önemlidir. Kuş bu sayede rahatça su içebilir. Suluğun uzun süre temiz kalması için kafesin yukarı bölümlerine takılması gerekir ki kuş pislikleri ve yem artıkları ile dolmasın.

Kuş suluğu nasıl temizlenir?

Bu suluklar, diğer kafes aksesuarları ile birlikte düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Aksesuarlar, bir miktar çamaşır suyu ve su ile doldurulmuş ayrı bir kapta bir iki saat bekletildikten sonra bulaşık makinesinde yıkanmalıdır.

https://www.cimri.com/kus-sulugu