Aileler çocuklara birikimi ve tasarrufu temelden öğretirken başvurdukları ilk seçeneklerden biri kumbaradır. Bu nedenle bu ürünler çocuklara verebilecek en güzel hediye seçeneklerinden biridir. Küçük yaştan çocuklarınızı para biriktirmeye teşvik eden, onlara tasarrufun anlam ve önemini öğreten, en ucuz kumbara modelleri şimdi Cimri’de sizlerle!

Choken, Bako, Vardem, Yaygan gibi markaların; çocukları teşvik edecek sevimli, evinize uyacak dekoratif ve minimal seçeneklerine hemen ulaşabilirsiniz!

Kumbara Nedir?

Para biriktirebileceğiniz; metal, porselen, plastik veya seramik gibi materyallerle üretilen, üzerinde para atılabilecek bir deliği olan ve genelde altında içini boşaltabileceğiniz kilitli kapağı bulunan farklı model ve biçimlerde yapılmış küçük ya da büyük kutulardır. Kumbara bir alışkanlıktır, berekettir. Evinizin minik kasasıdır. Hele 80’lerde doğmuş bir nesil için nostalji demektir.

Uzun zamandan beri dünyanın en basit fakat en sağlam para biriktirme aracıdır. Eski çağlardan beri her şeyin doğasında olduğu gibi bu ürünler de evrimleşerek medeniyetlere ve teknolojiye göre değişip şekillenmiştir. Örneğin; günümüz teknolojisinde bazı modeller içine atılan miktarı hesaplayabilme özelliği bile taşıyabilmektedir.

Kumbara Ne İşe Yarar?

Bu ürünlerin genel amacı tasarruf ve birikim yapmaktır. Özellikle çocuklara küçük yaşta iradeyi öğretir. Çocuklarınıza kendi iradeleri ile biriktirdikleri paranın tatmin ediciliğini ve değerini öğretip bilinçlendirerek hayatları boyunca menfaatlerine olacak bir alışkanlık kazandırmış olursunuz. Biriktirdiği para ile kendi istediği bir şeyi alan çocuk, hem elindekinin değerini daha çok anlayacak hem de kendi parasıyla bir şey almanın verdiği tatminle motive olacaktır. Ekonomi ve birikimin önemini erken yaşta kavrayacaktır.

Kumbara, çocuklar için birikimin temelini oluşturmak adına önemli bir yere sahip olsa da aslında her yaştan insanın severek kullanacağı bir üründür. Özellikle 80’li yıllarda doğmuş nesil için anlam ve önemi çok büyüktür. Bazı bankaların hediye olarak dağıtmasıyla birçoğumuzun çocukluk yıllarına dönüp anılarını hatırlamasına neden olmuştur. Biriktirdiğiniz para ile kendinizi veya bir sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz. Minik kasanızda biriken miktara göre, o büyük kumbara açma anından sonra küçük hazinenizle belki kendinize bir hediye alabilir ya da bir sonraki birikiminiz için hedeflerinizi yükseltebilirsiniz.

Hediye Kumbara Nasıl Seçilir?

Ufak ama dokunaklı bir hediye seçeneği olabilir. Fakat böyle bir hediyeyi alacağınız kişiyi kesinlikle iyi tanıyor olmanız çok önemlidir. Nelerden hoşlanır? Ufak ama manalı şeylerle mutlu olabilir mi? gibi soruların cevaplarını bilmek size ipucu verecektir. Sempatik veya esprili, tasarım veya klasik, biblo tarzında veya şirin. Piyasadaki yüzlerce farklı model arasından sevdiklerinize en uygun olanı belirleyin.

Yüzlerce model arasından size en uygun seçenekleri Cimri.com’da bularak hemen sahip olabilirsiniz!