Ted Bail Kravat

En Ucuz Ted Bail Kravat Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Ted Bail
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  Kravat erkek giyiminin en şık aksesuarlarından biridir. Her zevke hitap eden farklı model ve renkteki kravatlar takım elbise aksesuarı olarak eşsizdirler. Efor, Jones Tie, Kravatci, Kiğılı, By Santee, Ted Bail vb. onlarca markanın ürettiği kravat çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

  Kravat Modelleri Nelerdir?

  Tek renk düz olanlar en sade olan modellerdir ve hemen her tür erkek giyimine uyum sağlarlar. Basit görünmelerine rağmen giyilecek kıyafete göre uygun renk ve doku seçimi önemlidir. İş yerinde, özel etkinliklerde, akşam yemeklerinde, iş yemeklerinde takılması uygundur.

  Çizgili modeller, daha cesur ve iddialı olmak isteyen beylerin tercih ettiği modellerdendir. Takım elbise ile takıldığında daha klasik fakat dikkat çekici bir görünüş sağlar.

  Desenli modeller, bazen küçük, bazen büyük tek bir tane veya irili ufaklı birçok şekil veya figürü üzerinde taşıyan kravatlardır. Desenli modeller düz ve çizgili olanlara oranla daha riskli görünmelerine rağmen doğru desen seçimi ve renk uyumu kullanıldığında çok şık bir görüntü ortaya çıkarırlar. Desenli olanlarda moda daha değişken olduğu için satın alırken en önemli kriterlerden biri modaya uygun olup olmadığıdır.

  Puantiyeli olanlar, modası geçmeyen, uzun yıllardır en çok tercih edilen modellerden biridir. Zevke göre daha iri veya daha küçük puantiyeler tercih edilebilir ancak aşırı iri boyuttaki puantiyeler şıklıktan ziyade kostüm havası verebileceği için puantiyeli bir model seçerken daha dikkatli olunmalıdır. Diğer modeller arasında ekoseli, şal desenli, geometrik şekilli vb bulunmaktadır.

  Kravat Nasıl Bağlanır?

  Farklı bağlama stilleri vardır. En yaygın ve en basit bağlama tekniği dörtlü düğümdür. Bunun dışındaki bağlama stilleri: Kent düğümü, Prens Albert düğümü, Windsor düğümü vb.

  Dörtlü Düğüm: En eski bağlama yöntemlerindendir. Dar ve uzun bir düğüm çeşididir. Ayrıca bağlaması en kolay tekniktir: Kravat geniş ucu sağ tarafa gelecek şekilde yakaya yerleştirilir. Kravatın geniş ucu dar ucundan daha uzun olmalıdır. Geniş ucu sağ elle tutularak dar ucun üstünden sol tarafa geçirilir. Sonrasında geniş ucu dar ucun arkasından dolaştırarak öteki tarafa alınır.Geniş uç dar ucun üstünden dolaştırılarak bir tur daha attırılır. Son olarak geniş ucu oluşan düğümünün arkasından yukarıya doğru alınır ve önde oluşan ilmekten geçirilip aşağı çekilir ve dörtlü düğüm hafifçe sıkıştırılır.