Sevimli dostlarımız, evcil hayvanlarımız için beslenme, uyku kadar onlarla kuracağımız iletişim de önemlidir. Bu iletişimde onlara bazı mesajları verebilmek, aldıkları komutlarla bizim yaşamımıza dahil oldukları görmek önemlidir. Bu mesajları alabilmeleri, verilen komutları uygulayabilmeleri evcil hayvanların derdini anlatabilmesine de yardımcı olabilir. Köpek eğitiminde yardımcı ürünlerden biri köpek ödülleridir. Genellikle köpeklerin çok seveceği lezzetli tarifler içeren bu ürünlerle onlara bazı komutları öğretmek daha kolaydır.

Köpek Ödülü Nedir?

Köpeğinizi oturması için eğitirken, “yakala”, “tut” gibi komutları ona verirken köpek ödüllerini kullanabilirsiniz. Bu ödülün tadını bir kere alan köpek, verdiğiniz komutu uygulama konusunda ödülle motive olacaktır. Böylece onu mutlu ederken, bazı komutları uygulamasını sağlayabilir, hatta bazı durumlarda kendi şikayetini anlatmasına bile yardımcı olabilirsiniz. Köpeğinizle en yakın iletişimi kurmanızı sağlayan köpek ödülleri, onun eğitiminde başarılı sonuçlara hızlı bir biçimde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Köpek ödülü kullanırken, öncelikle onun doğru davranışı yaptığını göstermek üzere her bir adımda köpeğinizi ödüllendirin. Ayrıca ödülleri küçük parçalar halinde kullanarak da yine köpeğin motive olmasını ve aynı tadı bir kaç kez yaşayarak eğitim sürecinden keyif almasını sağlayabilirsiniz.

Köpek Ödülleri Neden Önemlidir?

Köpeklerle aranızda güçlü bir iletişim kurabilmek onlarla paylaştığınız yaşamı çok daha keyifli kılar. Köpeğin koşulsuz sevgisi, koruma içgüdüsü, oyun ihtiyacı insan yaşamında çok önemli boşlukları doldurur. Tüm bu süreci onunla birlikte daha keyifli ve daha yakın kılmak üzere, birbirinizi daha iyi anlamak için köpek eğitimi aktiviteleri yapmanız tavsiye edilir. Böylece köpeğiniz, sizden gelecek komutları dinlemeye hazır olacak, sizin vücut dilinize dikkat edecektir. Söz konusu eğitimleri sağlamak üzere de köpek ödül mamalarını kullanabilirsiniz. Köpek ödül mamaları çeşitleri içinde sevimli dostunuza uygun olanı seçerek onunla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Köpek Maması, Köpek Ödülü Ürünleri Nereden Alınır?

Ucuz köpek mamaları, uygun fiyatları köpek ödül mamaları gibi ürünlere cimri.com ile bir kaç dakika içinde ulaşabilirsiniz. Gigwii, Pedigree, Flamingo, 8in1, Triksie, Glossi, Karlie, Brit Care, Gimdog, Rinti, Reflex, Profine, Frigera, Vitakraft gibi markaların köpek ödülü mamalarını fiyat karşılaştırması yaparak Cimri ile satın alabilirsiniz.