• Köpek kategorisinde bulunan köpek kulübeleri, köpeğinizin barınabileceği güvenli bir alandır. Köpekleriniz mutlu olmak için mamadan başka şeylere de ihtiyaç duymaktadır. Bunlardan en önemlisi de barınabileceği güvenli bir alandır. Evin dışarısında sıklıkla kullanılan köpek kulübeleri, kimi zaman evlerin içerisinde de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Cimri’de Ferplast ve Trixie gibi markaların en uygun köpek kulübesi modellerine ulaşabilir, en ucuz fiyat seçenekleri ile köpeklerinize güvenli bir alan sunabilirsiniz.

  • Köpek Kulübesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Köpek kulübeleri köpeğinizin hem güvenliğini sağlayacak hem de dışarıda bulunduğu takdirde dış etkenlere caydırıcı bir görünüm sağlayacaktır. Köpek kulübelerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli etkenler de bulunmaktadır. Bu etkenlerden ilki köpek kulübesinin ölçüleridir. Köpek kulübesinin ölçüsü mutlaka köpeğinizin ölçüleri ile doğru orantılı olmalıdır. Köpek kulübesinin yapıldığı malzeme de seçimleri etkileyecek bir diğer unsurdur. Ahşap ya da plastik köpek kulübeleri arasında tercih yapmanız gerekmektedir. Ahşap köpek kulübeleri genellikle hem sağlık hem de ısıyı doğru bir şekilde tuttuğundan daha çok tercih edilmektedir. Ahşap köpek kulübesi tercih ettiğiniz zaman, ahşabın cinsi de önem arz etmektedir. Aynı şekilde ahşap köpek kulübelerinde yine dayanıklı ve ahşap koruyucu malzeme içerdiğinden emin olmanız gerekmektedir. Köpek kulübesinin çatısının su geçirmemesi oldukça önemlidir. Bir diğer önemli unsur ise; köpek kulübesinin bakım ve temizliğinin rahat yapılabilir olmasıdır.

  • Köpek Kulübesi Nasıl Dezenfekte Edilir?

    En sadık dostlarınız olan köpeklerin de iyi bir bakıma, sağlıklı ve hijyenik bir ortama ihtiyaçları vardır. Bu noktada güvenliği için alacağınız köpek kulübelerinin de temiz olması, köpeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Köpek kulübeleri de kullanılan birçok eşya gibi kirlenmektedir. Bu noktada köpek kulübelerinin temizliğinin rutin bir şekilde yapılması gerekmektedir. Öncelikle köpek kulübesinin içerisindeki tüylerden ve varsa dışkılardan arındırılması gerekmektedir. Köpek kulübesinin içerisinde bulunabilecek parazitler için ilaçlı bir temizlik malzemesi kullanmanız da bu noktada önemli olacaktır. Köpek kulübesinin zeminini deterjan ile yıkayabilir ve bir fırça yardımı ile temizliğini sağlayabilirsiniz. Köpek kulübelerini düzenli temizlemeniz, kene ya da bakteri gibi risklerin de önüne geçmenizi sağlayacaktır.Siz de sadık dostlarınıza en uygun köpek kulübelerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.