Köpeğinizi eğitirken yararlanabileceğiniz, Ferplast ve 8 in 1 markalı köpek ödül kemiklerini en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Köpek kemiklerinin köpek eğitimindeki rolü nedir?

Köpeğinizi eğitmek, sizinle uyum içinde olmasını sağlamak için kullanılan birçok yöntem vardır. İstenilen davranışı gösteren köpeğe, köpek ödülleri vermek de bunlardan biridir. Bu ödüller, köpeğin çok sevdiği bir mama veya oyuncak olabilir. Köpek kemikleri hem yavru hem de yetişkin köpeklerin eğitimlerinde kullanılmak üzere üretilmiş oyuncaklardır. Köpek eğitimleri genelde ‘gel’, ‘otur’, ‘getir’ gibi basit komutlarla başlar. Ayrıca, köpeğin tuvalet eğitimini de kapsar. Köpeğin bu komutları anlaması ve yerine getirmesi zaman alır, ancak bu süreci hızlandırmak için köpek ödülleri kullanılabilir. İstenilen davranışı yerine getirdiğinde ödül alan köpek, bir süre sonra komutun ne anlama geldiğini anlayabilir hale gelir. Ödüllü köpek eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, köpekleri bağımlı hale getirmeden eğitimlerini vermek ve ödülleri zaman içinde azaltabilmektir. Söylenen komutun ne anlama geldiğini öğrenen köpeğe verilen ödüller yavaş yavaş azaltılır. Bu kez yeni bir komutu öğretmek için kullanılır. Azaltılmadığı takdirde, her yaptığı davranış için ödül bekleyen köpek, bir süre sonra sahibi için zorlayıcı olabilir.

Köpek kemiği ödüllerinin özellikleri nelerdir?

Kemikler, köpeklerin en sevdiği besinler arasında gelir. Oyuncak köpek kemikleri ise köpeklerin sevebileceği çeşitli aromalarla tatlandırılmış oyuncaklardır. Bunlara köpek çiğneme kemikleri, köpek çiğneme çubuğu, köpek çiğneme oyuncakları da denir. Bu kemikler, genellikle sert plastik ve polimer yapıdadır. Tekli veya çoklu ambalajlarda satılır. Köpeğin cinsi ve yaşına göre uygun köpek çiğneme kemiği tercih edilebilir. Ayrıca, köpekler için diş kaşıma kemiği, köpek burgu kemik ve ağız bakım kemikleri de vardır. Bazı ödül kemikleri, hemen yenebilir nitelikteyken bazıları uğraşmaları, oynamaları, oyalanmaları içindir. Press köpek kemikleri, köpeklerin uzun süre ağızlarında çiğnemeleri ve uğraşmaları için tercih edilebilir.

Köpek kemikleri en ucuz nereden alınır?

En ucuz köpek çiğneme kemiklerini, köpek kategorisi altında tanımlanmış, köpek kemiği sekmesini inceleyerek cimri.com sitesinden bulabilirsiniz.