Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Köpek Kapısı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 2 Köpek Kapısı markası:

2021 yılı Köpek Kapısı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 13 Köpek Kapısı modeli içerisinde en ucuz Köpek Kapısı fiyatı 45.9 TL iken, en yüksek Köpek Kapısı fiyatı 1886.51 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Köpek Kapısı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Köpek Kapısı fiyatı ise 127.04 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Köpek Kapısı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Köpek Kapısı

Daha önceki yıllarda kısıtlı olan evcil hayvan ürünleri; son zamanlarda her bütçeye, beğeniye ve en önemlisi ihtiyaca yönelik olarak farklı çeşitlerde üretilmeye başlanmıştır. Tasarlanan bu ürünlerde kullanıcılarca aranan en önemli özelliklerin başında işlevsellik gelir. Bunun yanında ürünün evcil dostları rahatsız etmemesi ve kullanımının basit olması da diğer önemli hususların içerisinde yer alır. Özellikle ev içerisinde yaşamını sürdüren evcil hayvanlar için evde bir alan belirlemek hem hayvan adına hem de kullanıcı adına önemli bir ayrıntıdır. Bu durumun hem hayvan için hem de kullanıcı için birçok avantajı vardır. Alan belirlemede ve farklı ortamlara giriş-çıkış sağlama konusunda hayvan kapıları en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu görevi ise kedi köpek kapısı gerçekleştirir. Bu kapı çeşitlerinin ise son zamanlarda sayılarının artmasının yanı sıra birçok alternatifi de üretilmiş ve kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Evcil hayvanın rahatlıkla kullanabileceği, sağlam, işlevsel, anlaşılır ve uyumlu tasarımlar üretmek üreticilerin hedefleri arasında yer alır. 

Köpek Kapısı Modelleri

Köpek kapıları, hem kedi hem de köpekler için tasarlansa da köpek sahibi kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilir. Köpekler farklı cinste, ırkta, boyutta ve hareketlilikte oldukları için kullanıcılar özellikle eğitim sürecinde bir alan belirleme konusuna önem verirler. Bunun yanında evin belirli kısımlarına girilmesinin istenmediği durumlarda köpek kapı çiti gibi hızlı gözümler devreye girer. Bu kapı çitleri, birçok farklı kapı ölçülerine göre tasarlanır ve üretilir. Kullanıcı köpeğinin küçük ırk veya büyük ırk olma durumuna göre bariyerin ölçülerini belirleyebilir. Bu bariyerler metal malzemeden üretilebileceği gibi aynı zamanda ahşap materyallerden de üretilebilir. Kapının genişliğine göre çit iki kapılı veya çift kapılı olabilir. Bu durumda çit birkaç parça vasıtası ile bir araya gelir ve bütünlük sağlanır. Metal çitler ise genellikle tek parçadan oluşur. İçerisinde bulunan yaylı mekanizma sayesinde farklı kapı ölçülerinde sıkıştırılarak kullanım sağlar. Bu metal kapılar menteşe modeli farklılığı ile tek tarafa veya çift tarafa açılabilir hale gelir. Bu kapıların çit şeklinde olması hayvanın sahibi ile göz temasının kesilmemesini sağlamak yönü ile oldukça faydalıdır. Köpek kapısı file ise taşınabilirlik açısından kullanıcıya oldukça rahatlık sağlar. Bu file bariyerler de farklı kapı ölçülerinde üretilir. Kumaştan kullanılarak üretilen bu bariyerlerin orta kısmında file vardır. Ürünün yanında ek olarak verilen demir çubuklar sayesinde file belirli bir form kazanır ve kullanıma hazır hale getirilir. Yapısı itibari ile daha çok küçük ırk köpekler için uygundur. Bahçeli veya müstakil evlerde yaşayan kullanıcılar için ise köpek bahçe kapısı sayesinde bahçe ve ev arasında güvenli bir geçiş alanı yaratılır. Tünel olarak da bilinen bu kapılar ev kapılarına monte edilmesi ile kullanıma hazır hale getirilir. Bu kapılar genellikle sert plastik malzemeden yapılır. Şeffaf, oynar bölmesi sayesinde alanlar arası kolayca geçiş sağlar. Mekanizmanın, üzerinde barındırdığı kilit sayesinde geçiş kullanıcının dilediği anda kesilebilir. Bu kapıların boyutları da hayvan ırkının boyutları sebebi ile farklılık gösterir. Farklı renk alternatifleri ile de monte edilen kapıya kolaylıkla uyum sağlar ve estetik görüntüyü bozmaz.

Köpek Kapısı Fiyatları

Köpek kapıları, kullanıcılar açısından birçok avantaj ve rahatlık sağlar. Bu yönü ile kullanıcıların da sıklıkla tercih ettiği evcil hayvan ürünleri içerisinde yer alır. Köpek kapısı fiyatları mekanizmanın işlevselliği konusu çerçevesinde şekillenen bir yapıya sahiptir. Bahçeye giriş-çıkış için tasarlanan kapı modellerinde hava geçirmemesi, hayvanın rahatlıkla kullanabilmesi ve kolayca uyum sağlaması yönü ürünün kalitesini ardından fiyatını belirler. Metal ve ahşap ev içi kapı bariyerlerinde ürünün sağlamlığı, zaman içerisinde formunun bozulmaması ve zede almaması, zorlama gibi durumlarda direnç göstermesi fiyat konusunda belirleyici özelliklerden birkaçıdır. Akıllı köpek kapısı gibi teknoloji ile bütünleşmiş olan modellerin fiyatları manuel olan köpek kapılarına göre daha yüksek bir fiyat ivmesi oluşturur. Büyük ırk ve küçük ırk hayvanlar için üretilen kapıların fiyatları da birbiri arasında farklılık gösterebilir. Köpek kapısı büyük ölçülere sahip ise fiyatta yükseliş görmek olası bir durumdur. Kullanılan malzeme ürünün değerini ve fiyatını belirleyen birincil öğelerdendir. File kumaşından üretilen kapılar, bahçe kapıları için üretilen daha donanımlı kapılara göre daha uygun fiyatlıdır. 

Köpek Kapısı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Köpek kapısı satın almak isteyen bir kullanıcının öncelikle dikkat etmesi gereken nokta kapıyı kullanmak istediği alandır. Ev veya bahçe gibi farklı kullanım alanları için farklı işlev ve görevlerde birçok kapı modeli mevcuttur. Kullanıcı ev içerisinde kullanmak istediği bariyerin öncelikle hangi malzemeden üretilmesini istediğine karar vermelidir. Genellikle metal ve ahşap materyallerden üretilen köpek kapı bariyeri köpek için geçiş yapamayacağı bir alan oluşturur. Bu bariyerlerin en ve boy ölçüleri farklılık gösterir bu nedenle kullanıcının bariyeri kullanmak istediği kapının ölçülerini bilmesinde yarar vardır. Bunun yanında kullanıcı köpeğinin ırkını ve boyutunu göz önünde bulundurmalıdır. Aksi takdirde üründen beklediği performansı alamayabilir. Büyük köpek kapısı büyük ırka mensup köpekler için rahat bir kullanım sağlayacaktır. Bunun yanında bahçeye geçiş sağlamak için üretilen kapıların birçok çeşidi, ölçüsü ve rengi vardır. Sert plastik malzemeden üretildiği gibi aynı zamanda geçiş kapısının esnek, şeffaf plastikten üretildiği modeller de mevcuttur. Ayrıca cama monte edilebilen cam köpek kapısı modelleri de bu alanda genişleyen ürün yelpazesine katkıda bulunur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery