track source
track source

Konserveler

En Ucuz Konserveler Fiyatları

839 ürün gösteriliyor.
Konserveler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Konserveler modelleri ve Konserveler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Konserveler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: İpek, Arifoğlu, Sedef, Doğuş, Sera. 839 adet Konserveler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Konserve Nedir?

Konserveler günümüzde insan tüketiminin temel tüketim maddelerinden biri haline geldi. Bunda hiç şüphesiz artan tüketici talebinin mevsim tanımaz bir tavrı başat rol oynamaktadır. Yaz ayı içerisinde kış ayının sebzelerinin tüketilmesi hususunda büyük bir hizmet ve kolaylık sağlamaktadır konserveler. Ancak tarihi yüzlerce yıla geri gider. Hatta her öğrenci evinde ev yapımı torbalar dolusu konserveler ile karşılaşmak mümkündür.

Hangi Ürünleri Konservelerde Bulmak Mümkün?

Çağımızda insan ihtiyaçları aşırı bir çeşitlilik arz etmektedir. Bu vaziyet konserve çeşitlerine de tezahür eder. İnsanlar artık yalnızca kendi ihtiyaçları için değil, aynı zamanda bakıcılıklarını üstlendikleri hayvanlar için de konservelere büyük ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayı konserve ürünler her geçen gün çeşitliliğini arttırmaktadırlar. Biberden patlıcana, lahana dolmasından barbunyaya daha birçok besin konserveler ile hem hazır öğün haline getirilmekte hem de ham olarak korunabilmektedir. Ancak bir başka çeşitli ise kedi ve köpek mamalarıdır. Artan ihtiyaç ile birlikte artık tüketiciler bakıcılıklarını yaptıkları kedi ve köpeklerin de besinlerini konserve ürünlerden temin ederek tazeliğini koruduklarından da emin olabilmektedirler.

Konserve Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle yanlış bilinen bir bilgiyi düzeltmek ile başlayalım. Konserveler bozulur. Bunu böyle bilmek ve ona göre alıp evde, buzdolabında tutmak gerekir. Yani son kullanma tarihleri çok önemlidir. Bunun haricinde konserve kabının doğa dostu olan bir üründen üretilip üretilmediğine dikkat edin. Sizin beden sağlığınıza zarar verebilecek olan bir üründen üretildiyse konserve bunu sakın ama sakın tercih etmeyin.

Konserve Fiyatları Nelerdir?

Birçok temel besini, mevsiminin dışında soframıza taşımaya yardımcı rol üstlenen konserveler bu anlamda pahalı olduklarını düşündürseler dahi esasında uygun fiyatlarda bulmak pek mümkün bir durumdur. Ancak genişleyen piyasası dolayısıyla kalitesiz konserve markaları ile de karşılaşmak mümkündür. Bu bağlamda bir ürünün tazeliğine güvenmek ve konserve edildiği demir kabın sağlıklı olup olmadığını bilmek hususunda piyasadaki güvenilir markalara yakınlık duymak daha akıllıca bir davranış olacaktır. Tüm konserve çeşitlerini, uygun fiyatlarda kaliteli ürünlerin bilgisini cimri.com adresinden temin edebilirsiniz.

Konserve Salça Çeşitleri Nelerdir?

Salçaları temelde iki başlıkta inceleyebiliriz. Domates ve kırmızı biber salçası. Biber salçası da kendi arasında tatlı ve acı olarak ayrılır.

Domates salçası isminden de anlaşılacağı üzere domatesten yapılır ve hemen hemen her yemekte kullanılabilir. Mevsiminde toplanan organik domateslerin hijyen kuralları gözetilerek salça haline getirilmesi kullanıcılar için büyük kolaylık oluşturur. Dilediğiniz zaman satın alabilir ve yemeklerinizi taçlandırabilirsiniz. Tercihini biber salçasından yana yapanlar için de taptaze biberler kullanılarak hazırlanmış salçalara ulaşmak mümkün. Yemeklerinize hem tat hem de renk vermek için kullanacağınız biber salçaları, kullanıldığı yemeğe biber aroması da vererek benzersiz lezzetlere ulaşmanızı sağlayacaktır. Çoğu kullanıcı tatlı biber salçasını tercih etse de acı biber salçasının karşı koyulmaz lezzetinden vazgeçemeyenler için özel olarak üretilmiş salçalar da mevcut. Yemeklerinde acılı bir aroma yakalamak isteyenlere özel hazırlanan salçalar doya doya yemeniz için bir tık ötenizde sizleri bekliyor.

Konserve Salçaları Nasıl Muhafaza Etmeliyiz?

Salçalarınızı ekşimeden ve küflenmeden saklayabilmek için bilmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan bahsedecek olursak;

Salçanızı cam kavanozlarda satın almayı tercih edin. Teneke kutularda satın almak isterseniz de evinizde cam kavanozlara aktarın. Ancak bu işlemi yapmak istemeyip yine teneke kutuda kullanmaya devam etmek istiyorsanız üzerini düz bir çay tabağı ile kapatın ve hava almamasını sağlayın. Salçayı kavanozdan alırken temiz bir kaşık kullanın ve işiniz bittikten sonra kaşığın arkası ile salçanın yüzeyini düzleştirin. Üzerine de yüzeyini kaplayacak şekilde zeytinyağı dökün. Zeytinyağı buzdolabında donacağı için salçanın hava almamasını sağlayacaktır. Salçanızı buz kalıplarında dondurun ve donma işlemi bittikten sonra kalıplardan çıkararak derin dondurucuya kaldırın. Böylelikle hem salçanız bozulmayacak hem de gerektiğinde yeterli miktarda salçaya zahmetsizce ulaşabileceksiniz. Ev salçasının üretimini yapan Tat, Öncü, Tukaş, Nature’s Pride, Tamek, Penguen, Carrefour gibi markaları Cimri.com'da Bulabilirsiniz.

Konserve Turşu Nedir?

Türk milleti olarak vazgeçilmez gıdamız. Özellikle milli yemeğimiz kuru fasülyenin yanında vazgeçilmezdir. Turşusu yapılan bir şey söylemek gerekirse artık her şeyden yapar olduk diyebilirim. Salatalık, biber, patlıcan, lahana, domates, acur tamam da kayısıdan karpuzdan bile oluyor turşu. Milletçe turşucuyuz yani. Hatta nostalji yapacak olursak sokaklarda turşu suyu satılan günlere gidebiliriz. Gerçek bir fermantasyon olayı sonucu oluştuğundan bu yiyecek, kalori miktarı bakımından masumdur. Diyette de rahatça tüketilebilen bir yiyecektir. Bir de bazı yörelerde turşu kavurması yapılır. Daha çok taze fasulye turşusundan kavurma yaparlar ve çok lezzetli olur. En çok kış mevsiminde sofralarımızı süsler çünkü tuzludur ve su ihtiyacımızı arttırır.

Konserve Turşu Nasıl Yapılır?

Turşu tarifinden önce turşu bidonlarını hazırlamalıyız. Bidonlar genelde şeffaf olur poli propilen ve gıdaya uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Özenle seçtiğimiz sebzelerimizi yıkayıp, istediğimiz şekilde kesip bir baş kadar sarımsak ile birlikte bidona yerleştiririz. Bu malzemeler iki kilo civarında ise iki yemek kaşığı tuz koyarız, fermantasyonu kolaylaştırmak için biraz şeker ekleriz. Limon tuzu ve iki çay bardağı sirkeyi de koyduğumuzda işlem tamam. Kapağını sıkıca kapatıp serin bir yerde yaklaşık bir ay bekletiriz. Eklediğimiz turşu tuzu sofrada kullandığımız ince tuz değildir. Bunun için kalın olan kaya tuzu kullanılır.

Turşu Suyu Nasıl Yapılır?

Bu ürünün suyu da ayrıca içilebilir niteliktedir. Suyunu da içmek istiyorsanız bir litre suya seksen gram tuz oranında suyunu ve sirkesini arttırabiliriz. Böylece yerken suyunu da afiyetle içebiliriz. Zamanımızın sosyal faaliyetlerinden biri de dışarıda yemek-içmek. Özellikle börek ve pide salonlarında masanın üzerinde turşu biber mutlaka vardır. Kornişon baş tacımız zaten. Dürümlerde, tostlarda bile vazgeçilmez oldu. Kornişon, çocuklar da çok lezzetli bulur. Hafif acılı haliyle lezzetlidir ve iştah açar. Bu sebeple sofraya koymakta yarar vardır.

Tat, Pınar, Foodco, Berrak, Melis, Penguen, Kemal Kükrer, Özcan, Hugo Reitzel, Dolco ve Kühne markalı ürünleri en uygun fiyat garantisi ile Cimri.com sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca, satın almak istediğiniz ürünler üzerindeki ‘fiyat alarmı’ butonunu aktif konuma getirerek indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

track source