Buderus Logamax Plus GB072 Yoğuşmalı Kombi

Çalışma Şekli LPG - Doğalgaz
Gaz Basıncı (Doğalgaz) 20 mbar
Genleşme Tankı Kapasitesi 12 lt
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Bu ürünü 186.31 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Akbank.com
Hemen Başvur
Mağaza Puanı 9.8
Buderus Logamax Plus GB072 - Yoğuşmalı Kombi,24 KW,20.640 Kcal/h Doğru Seçim,Maksimum Konfor,
GittiGidiyor’da 100 TL’ye varan Chip Para hediye!
Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
4,159.00 TL
Mağazaya Git
BUDERUS GB072 24KW YOĞUŞMALI KOMBİ
+ Kargo Ücreti
EN UCUZ
3,650.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Buderus Logamax Plus Gb072 24 Kw (20.000 Kcal) Yoğuşmalı Kombi
Ücretsiz Kapıda Ödeme Avantajı!
Ücretsiz Kargo
3,790.00 TL
Mağazaya Git
Buderus Logamax Plus GB072 Yoğuşmalı Kombi(20.640kcal/h) 24 Kw
+ Kargo Ücreti
3 Günde Kargo
3,880.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.4
Buderus Logamax Plus Gb-072-24 Kw-Neoplus Yoğuşmalı Kombi 20.000 Kcal/H
Üst Üste 2 Defa Tüketici Kalite Ödülü Alan Güvenilir Site
+ 29.75 TL Kargo
Aynı Gün Kargo
3,898.65 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Buderus Logamax Plus GB072-24 Kw (20.000 Kcal) Yoğuşmalı Kombi
200 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
+ Kargo Ücreti
3,950.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.6
Buderus GB072 Logamax Plus 24Kw 20.000 kcal/h Neoplus Yoğuşmalı Kombi
24 Aya Varan Taksit İmkanı
Ücretsiz Kargo
4,862.00 TL
Mağazaya Git
Özellikler
  • Özellikler

  • Çalışma ŞekliLPG - Doğalgaz
  • Gaz Basıncı (Doğalgaz)20 mbar
  • Genleşme Tankı Kapasitesi12 lt
  • Isıtma TekniğiYoğuşmalı
  • Kapasite20640 kcal / saat
  • Su Tankı Kapasitesi11.5 lt
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini
diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
20.01.2016Yazan: Ömer Balk

Buderus Logamax Plus GB072 İnceleme

Buderus’un tasarruflu ve ekonomik yoğuşmalı kombisi Logamax Plus GB072, ilk günden itibaren yüksek verim ve tasarruf vaat ediyor. Kompakt tasarımıyla dikkat çeken Logomax plus GB072 yoğuşmalı kombi, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da.
Buderus Logamax Plus GB072 İnceleme

1731’den günümüze köklü bir geçmişe sahip olan Alman Buderus firması, 1825 yılında döküm alanındaki tecrübelerini soba üretimine aktararak ısıtma sektörüne adım atmış. 1927’de çelik radyatör üretimine başlayan firma, 1953’de çelik kazan üretimiyle merkezi sistem çözümlerinin en çok tercih edilen markalarından biri olmayı başardı. Buderus, Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri çözümleriyle, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını cevap verecek çözümler sunuyor. Isıtma sektörünün en köklü firmalarından Buderus’un yüksek verim arayanlar için geliştirdiği, yoğuşma teknolojisini kullanan Logomax Plus GB072 modeline yakından bakıyoruz.

Kolay montaj özelliklerinin yanı sıra, gelişmiş yoğuşma teknolojisini kullanan Buderus Logamax Plus GB072, maliyet ve enerji tasarrufu sağlıyor. Düşük CO2 salınımıyla çevreye daha duyarlı bir kullanım sunan Logomax plus GB072, Buderus’un birbiriyle uyumlu farklı ürün ve teknolojileriyle, ihtiyaca göre kullanım sunuyor. Yoğuşmalı kombiler, standart kombilerden farklı olarak kombinin yaktığı gaz sonrasında ortaya çıkan su buharını tekrardan eşanjörden geçirerek tekrar işlem görmesini sağlayarak, konvansiyonel kombilere oranla daha az sarfiyat sunuyor. Konvansiyonel kombiden geçip tesisat içeresinde dolaşan su, tekrar kombi döndüğünde, doğal olarak ilk çıkışa göre daha düşük sıcaklıkta olacaktır. Suyun tekrar kullanılması içinse, tekrardan gaz yakılması gerekmekte ve bu durum tüketimi arttırmaktadır. Yoğuşmalı kombilerdeyse, soğuk su geri döndüğünde eşanjörden geçirilen su buharıyla tekrardan ısıtılarak geri gönderilir. Doğal gaz kullanmak yerine zaten dışarı atılmakta olan gazı yoğunlaştıran sistem gaz tüketimi düşürürken, genel kombi sarfiyatında yüzde 15 ile 18 arasında daha sarfiyata sunuyor. Konvansiyonel kombilere göre daha yüksek fiyatla satılan yoğuşmalı kombiler, 2-3 yıl içerisinde kendilerini amorti edebilmekte ve uzun dönemde kullanıcılarını kara geçirebilmekteler.

Bu kısa bilgilerin ardından, mercek altına aldığımız Buderus’un yoğuşmalı kombisi, Buderus Logamax plus GB072’nin tasarım detaylarıyla, kombiye göz atmaya başlayalım.

Tasarım

Buderus Logamax Plus GB072, 840x440x350 mm boyutlarında ve 44 kg ağırlığında. Hoş bir görünüme sahip olan kombi, klasik dikdörtgen tasarımını kullanıyor. Malzeme kalitesi üst seviyede olan Logamax plus GB072’nın ön alt bölümünde kontrol paneli yer alıyor. Diğer kombi modellerinde olduğu Buderus Logamax plus GB072’in bağlantı noktaları alt bölümünde konumlandırılmış. Isıtma devresi hattı, sıcak su hattı, gaz hattı, sıcak su geri dönüş hattı, ısıtma devresi dönüş tattı ve sifon, alt bölümdeki bağlantıları oluşturuyor.

Kombinin ön bölümündeki kontrol paneli üzerinden, Buderus Logamax plus GB072’yi kontrol edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Buderus’un oda kumandası çözümleriyle de, kombinin başına gitmeden oda içerisinden ısı ayarı yapabiliyorsunuz. Gelişmiş özelliklere sahip olan oda kumandaları arasında programlanabilir ve dış hava sıcaklığı göre çalışabilen kumandalar mevcut. Kombinin üzerindeki kumandaya dönecek olursak, ilk göze çarpan sol bölümdeki ana şalter oluyor. Kombinin güç açılıp-kapanması bu şalter üzerinden kontrol ediliyor. Orta bölümdeyse ekran konumlandırılmış. Ekranın sol bölümünde, Logamax plus GB072’ı su ısıtmak ya da ısıtmak için kullanabilmenizi sağlayan kontrol tuşları bulunuyor. Ekranın sağ tarafındaysa ısıyı arttırıp-eksiltmenizi sağlayan “+” ve “–“ tuşları, onay için kullanacağınız “ok” tuşu ve menü içerisinde geri gitmenizi sağlayan “geri” tuşu bulunuyor.

Ekranın alt bölümündeyse “Yaz/Kış” modu kontrol tuşları, kombiyi sıfırlayan “reset” tuşu ve “Servis” tuşu bulunuyor. Kontrol panelinin sağ tarafındaysa Hava basıncını ölçen manometre konumlandırılmış. Ekrana dönecek olursak, ekran içerisinde durum bilgilisi ve uyarı bilgilerini bulabiliyorsunuz. Sol bölümde sıcak su kullanım durumu ve ısıtma durum bildirimlerini görebiliyoruz. Üst kısımdaysa, güneş enerjisi şebekesi durumu, dış hava durumuna göre ayarlama özellikleri bulunuyor.

Buderus’un oda termostatı sistemleriyle birlikte kullanabileceğiniz Buderus Logamax Plus GB072 yoğuşmalı kombinin kullanım detaylarıyla devam ediyoruz.

Kullanım Detayları

Buderus Logamax Plus GB072 yoğuşmalı kombi, düşük gaz tüketimi ve çevreye duyarlı yapısıyla dikkat çekiyor. Yüksek konfor sunan kombi, mümkün olan en düşük seviyede tüketim sunuyor. Ortamın ısı ihtiyacını ayarlayabilen brülör sayesinde, kombinin gaz ihtiyacı düştüğünde otomatik olarak ayarlanarak daha düşük seviyede çalışmaya devam edebiliyor. Isı dalgalanmasını azaltarak sürekli regülasyon sağlayan Buderus Logamax Plus GB072, odalara eşit bir şekilde ısıtılmasını sağlıyor.

Oda termostatı ve termostatik radyatör vanasıyla birlikte kullanıldığında daha verimli sonuçların alınabilmesini sağlayan Logamax Plus GB072, rahatlıkla yerden ısıtma sistemleriyle de kullanılabiliyor.  Yetkili servis bakımıyla birlikte yıllarca güvenle kullanabileceğiniz Buderus Logamax Plus GB072, çevre dostu yanma ve yüksek verim değerlerine ulaşmanızı sağlıyor.

Kolay kullanım sunan kombinin ekran paneli üzerinden tüm özelliklerini rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz. Ekran içi bildirimler ve tuş yerleşimleri bazı kombi modellerinde olduğu gibi kafa karıştırmıyor. Şık tasarımıyla fonksiyonelliği birleştiren Buderus Logamax Plus GB072, tam emniyet sistemi sayesinde güvenli işletim sunmayı başarıyor. Alüminyum-silisyum eşanjör sistemi, uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra düşük ses seviyesi sunan kombi, yoğun çalışma da bile rahatsız etmiyor. Güneş enerjisi sistemlerine bağlanabilme özelliği de sunan Buderus Logamax Plus GB072, donmaya karşı korumayla sistemiyle birlikte ülkemizin her yerindeki kullanıcılara hitap etmeyi başarıyor.

Buderus Logamax Plus GB072 yoğuşmalı kombinin özellikleri arasında; baca sensörü, fark basınç presostatı, limit termostat ve akış kontrol sensörü ile tam emniyetli bir çalışma sağlayan, tam emniyet sistemi mevcut. Cihaz içinde ayrıca 3 bar emniyet ventili de bulunuyor.  Pompa sıkışmasını önleyen Anti-Blokaj Sistemi ile donatılan Logamax Plus GB072, uzun süreli kullanılmama durumunda üç yollu vananın ve pompanın muhtemel sıkışmasını önlüyor. Pompanın her duruşundan sonra bir zaman ölçüm süreci devreye girerek,  24 saat süre içinde pompa ve üç yollu vana hiç devreye girmemişse cihaz kısa süreli olarak bunları çalıştırıyor ve sıkışmaları önlüyor. Mikroprosesör kontrollü dijital göstergeli RC10 oda kumandası üzerinden istenen oda sıcaklığı ayarlama imkanı sunan Buderus Logamax Plus GB072,  ayarlanan oda sıcaklığı değerini ±0,1°C hassasiyette sabit tutuyor. Opsiyonel RC25 ve RC20RF kablosuz standart programlı oda kumandası kullanıldığında RC10 oda kumandasının özelliklerine ilave olarak, fabrikada ayarlanmış 8 farklı programdan kullanıcıya en uygun olan modeli tercih edebiliyorsunuz.

Sonuç

Buderus Logamax Plus GB072, 24kW ısıtma, 30 kW kullanım suyu kapasitesiyle tüm evin ihtiyacını karşılayabilen bir kombi, sıcak su kullanımı için harici plakalı eşanlör sistemiyle yüksek sıcak su verimi sunuyor. 12 litrelik genişme tankına sahip olan kombi, sensör takviyesiyle birlikte, dış hava şartlarına bağlı olarak çalışabiliyor. Maksimum 36 dB gürültü seviyesiyle, sessiz çalışan Buderus Logamax Plus GB072, termik dezenfeksiyon özelliğiyle donatılmış. Opsiyonel oda kumandası seçenekleriyle, kombiye ulaşımı kolaylaştıran Buderus, Logamax Plus için opsiyonel cep telefonu kumandası da sunuyor. Böylece evin ısısını, ev dışındayken istediğiniz konuma getirebiliyorsunuz. Gelişmiş özelliklerle donatılan Buderus Logamax Plus GB072 yoğuşmalı kombi, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Buderus Logamax Plus GB072, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Cimri, cebinize çalışır…