track source
 • Bosch B1ZMX18604 A++ Enerji Sınıfı 18000 BTU Duvar Tipi Klima
Tüm İhtiyaçların Trendyol'da, Tek Tıkla Kapında!
Tüm İhtiyaçların Trendyol'da, Tek Tıkla Kapında!
Aradığınız her şey süper indirimlerle GittiGidiyor'da
Aradığınız her şey süper indirimlerle GittiGidiyor'da
Bosch B1ZMX18604 A++ Enerji Sınıfı 18000 BTU Duvar Tipi Klima ürününün 1 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo ve bkm express seçenekleri ile en uygun mağaza fiyatlarını inceleyip, mağazaya git butonuna tıklayarak keyifle alışverişinizi gerçekleştirin. Bosch B1ZMX18604 A++ Enerji Sınıfı 18000 BTU Duvar Tipi Klima özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Bosch B1ZMX18604 A++ Enerji Sınıfı 18000 BTU Duvar Tipi Klima yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz.

Bosch B1ZMX18604 A++ Enerji Sınıfı 18000 BTU Duvar Tipi Klima

Ayarlanabilir Fan Var
Derinlik 310 mm
Dış Ünite Ses Düzeyi 63 dB
Eco Mod Belirtilmemiş
 • Bosch B1ZMX18604 Klima her alana uygun tasarımı ve güçlü yapısı ile sizleri istediğiniz sıcaklık ile buluşturuyor.
 • 16,739 BTU Soğutma ve 14,313 BTU Isıtma kapasitesi ile yaz ve kış aylarının kurtarıcısı.
 • 57 dB ses seviyesi ile sessizce çalışır ve rahatsız etmez.
 • İnverter özelliği sayesinde güç akışını dengeli bir şekilde yönetir ısıtma anında A++ enerji sınıfı tasarruf, soğutma anında A enerji sınıfı tasarrufu sağlar ve bütçenizi korur.
daha fazla göster
Bu ürün 1 fiyat bulunduruyor.
http://www.n11.com
kapidakifirsat

Bosch B1ZMX18604 Duvar Tipi Inverter Klima 18.000 BTU A++

Alışverişin Uğurlu Adresi
Ücretsiz Kargo
1 Günde Kargo
En Ucuz
12.527,86 TL

Özellikler

 • Genel Özellikler
 • Gaz TipiR410A
 • Klima Teknolojisiİnverter Klima
 • Klima TipiDuvar Tipi
 • Klima TürüBelirtilmemiş Belirtilmemiş
 • Soğutma
 • Soğutma Kapasitesi18000 BTU
 • Soğutma Verimliliği ( Enerji Sınıfı)A+
 • Yıllık Soğutma Güç Tüketimi285 kWh

Yorumlar

Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?

İnceleme

28.06.2019Yazan:Editor Admin

Bosch B1ZMX18604 Klima İnceleme

En ucuz ve en uygun fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Bosch B1ZMX18604 Klima, tasarımı ve öne çıkan tüm özellikleri mercek altında.
Bosch B1ZMX18604 Klima İnceleme

Bosch B1ZMX18604 Klima Fiyat ve Özellikleri

Yaz aylarının ve bunaltıcı sıcakların gelmesiyle yoğun iş temposuyla geçirdiğiniz günleriniz daha da dayanılmaz bir hale dönüyor. Bunaltıcı sıcaklardan kaçıp evinizde ya da ofisinizde rüzgarsız serinlik hissi yaratmanın en ideal yolu hemen bir klimaya sahip olmak. Konforlu serinlik sunan ve sizi serin sularda hissettiren bir klima almak istiyorsanız Bosch B1ZMX18604 Klima tam size göre. Sadece yaz aylarında değil her mevsim bize istediğimiz iklimi yaşama imkânı sunan bu modeli gelin birlikte inceleyelim.

Bosch B1ZMX18604 Klima Donanım ve Tasarım

Beyaz rengiyle şık bir görünüme sahip olan modelimiz Duvar Tipi, split bir klima türüdür. Split klimalar ortamı hem soğutma hem ısıtma görevi görürler. İç ve dış olmak üzere iki farklı üniteden oluşmaktadır. Split klima kullanmaktaki amaç ortamdaki klimadan kaynaklı gürültü düzeyini minimuma indirmek ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Çocuk, yaşlı, genç her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği basit bir kullanım şekline sahip. Serinliğin yanında kış aylarında da evinizi ısıtacak teknolojiyle donatılmış olan bu modelde ısıtma ve soğutma kapasitesi 18.000 BTU. BTU (British Thermal Unit) değeri birim zamandaki ısı transferi kapasitesini gösterir. BTU değeri yüksek olan klimalar birim zamanda havayı daha kısa sürede soğutur ya da ısıtır ancak bunu yaparken daha fazla elektrik tüketmiş olur. Bu yüzden klimayı kullanacağımız yerin büyüklüğüne uygun bir BTU kapasitesine sahip klima almamız daha avantajlı olacaktır. Ayrıca İnverter Klima teknolojisi kullanan ürün, mekanı arzu edilen sıcaklık seviyesine ulaştırdıktan sonra çalışmaya devam ederek istenilen sıcaklık derecesini korur. Normal klimalar ise istenilen sıcaklık seviyesine geldikten sonra otomatik olarak kapanır. Ortam sıcaklık seviyesi değişince klima tekrar çalışır. İnverter klimalar ise sürekli çalıştığı hâlde daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Bunun sebebi klimaların en yüksek enerjiyi kapandıktan sonra tekrar devreye girerken kullanmasıdır. Tabi burada enerji tasarrufu sağlamak için önemli kriter klimayı ne kadar kullanacağımızdır. Eğer klima sabahtan akşama kadar kullanılacaksa inverter klima kullanmak daha avantajlı olacaktır. Ancak klimayı sürekli açıp kapatmayacak şekilde günde sadece bir kaç saat kullanacaksak o zaman normal bir klima tercihi daha tasarruflu olacaktır.

Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken başka bir konu da klimanın ses seviyesidir. Düşük ses seviyesine sahip olan klimaların kullanılması daha rahat bir çalışma ortamı sunar. Kullanacağımız klimanın ses seviyesi bizi uyurken rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır. 40 dB civarı ses seviyesi rahatsız bir uykuya sebep olur. Bu yüzden seçeceğimiz klimanın 40 dB ses seviyesinin altında olmasına dikkat etmemiz gerekir. İç ve dış ünite olmak üzere iki tane ses seviyesi vardır. Dış ünite ses seviyesi bizi pek ilgilendirmez. Biz klima alırken iç ünite ses seviyesine bakmalıyız. Bosch B1ZMX18604 Klima 55 dB iç ses ünite ve 63 dB dış ses ünite ses düzeyine sahiptir. Firmalar, bu özelliğin önemli bir tercih sebebi olmasından dolayı sessiz çalışan klimalar üretmeye çalışmaktadırlar. Tabi ses seviyesi düştükçe doğru orantılı olarak fiyat da artmaktadır.

Enerji Kullanımı ve Ekolojik Etki

Klima sahiplerinin en çok düşündüğü konulardan bir diğeri olan elektrik faturasındaki artışların önüne geçmek. Bosch B1ZMX18604 Klima modeli A+ enerji sınıfına sahip. Tabi burada enerji sınıfı hariç yukarıda bahsettiğimiz klimayı kullanacağımız yerin büyüklüğüne uygun BTU kapasitesi ve gündelik çalışma saatine göre yapılan inverter ya da normal klima tercihi de önemlidir. Bu klimamız R4 tipi gaz kullanmaktadır.

Bosch B1ZMX18604 Klima Teknik Özellikler

● Klima Tipi: Duvar Tipi
● Klima Teknolojisi: İnverter Klima
● Enerji Sınıfı: A+
● Dış Ünite Ses Düzeyi: 63 dB
● İç Ünite Ses Düzeyi: 55 dB
● Gaz Tipi: R410A
● Renk: Beyaz
● Wi-Fi: Yok
● Isıtma-Soğutma Kapasitesi: 18.000 BTU

Bosch B1ZMX18604 Klima fiyatlarına ve dilediğiniz iklimi yaşamak için yüzlerce klimaya cimri.com’daki fiyat karşılaştırma ve incelemelerle bütçenize en uygun şekilde ulaşabilir ve tasarruf edebilirsiniz; unutmayın ki cimri.com tasarruf ettirir!

Cimri'nin Seçimi
track source