iştirakidir.
Ana Sayfa > Elektronik > Isıtma & Soğutma > Klimalar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Dış mekan ünitesi

 • Dış mekan ünite derinliği 80 cm
 • Dış mekan ünite genişliği 30 cm
 • Dış mekan ünite yüksekliği 59 cm
 • Gürültü seviyesi (dış ünite) 54 dB
 • Harici ünite ağırlığı 44 kg
 • Enerji yönetimi

 • AC girdi frekansı 50 Hz
 • AC girdi voltajı 220 V
 • Enerji verimi sınıfı (soğutma) A
 • Enerji verimlilik sınıfı (ısıtma) (Daha sıcak ısıtma sezonu) A
 • Saat başına enerji tüketimi (ısıtma) 1,6 kWh
 • Saat başına enerji tüketimi (soğutma) 1,61 kWh
 • Yıllık enerji tüketimi (ısıtma) (Ortalama ısıtma sezonu) 6,96 kWh
 • Yıllık enerji tüketimi (soğutma) 7 kWh
 • İç mekan ünitesi

 • Dahili ünite ağırlığı 15 kg
 • Gürültü seviyesi (iç ünite) 38 dB
 • İç mekan ünitesi derinliği 109,5 cm
 • İç mekan ünitesi genişliği 20,5 cm
 • İç mekan ünitesi yüksekliği 31,2 cm
 • Teknik detaylar

 • Çoklu bölünme Yok
 • Dahili ekran Var
 • Ekran türü LCD
 • İyon yayıcı aygıt Var
 • Klima fonksiyonları Soğutma, nem gidermek, Isıtma
 • Mevsimlik verim derecesi (ısıtma) 3,63
 • Mevsimlik verim derecesi (soğutma) 3,29
 • Soğutma kapasitesi (maksimum) 19,8 BTU/s
 • Soğutma kapasitesi (minimum) 18 BTU/s
 • Tip ayrılabilir sistem
 • Ürün rengi Siyah, Beyaz
 • zamanlama süresi (maksimum) 24 Saat
 • Zamanlayıcı Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Baymak Elite 18 CHS İklimlendirme uzmanı Baymak, Elite, Elegant ve Baxi Elite modelleriyle klima pazarında yer almakta. Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Baymak modellerinden, Baymak Elite duvar tipi split klimayı mercek altına alıyoruz.
Yazar: Ömer Balk 23/06/2015

Bulunduğunuz ortamın yaşanabilir ve ferahlatıcı olmasını sağlayan klimalar, ortamın sıcaklığı azaltmak ya da arttırmak için kullanılabilir.  İnsanın rahat ettiği ortam sıcaklığı, nem oranına bağlıdır. Aşırı nem, aşırı sıcaklıktan daha rahatsız edicidir. Nem arttığı zaman insan vücudunun sıcaklık karşısındaki reaksiyonu düşer. Dolayısıyla klimaların sadece soğutması yeterli değildir.

İklimlendirme çözümlerinde, ortamın doğru kapasiteyle ısıtılması ya ada soğutulmasıyla verimli bir ortam elde edilebilir. Ortamın kapasitesinden düşük cihazların tercih edilmesi, yüksek elektrik tüketimi, verim ve konforda düşüş gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. Klima seçerken, klima hesabının yanı sıra, mutlaka bir uzmana danışmanızda fayda var. Firmaların sunduğu ücretsiz keşif hizmetlerinden faydalanarak, size uygun klimayı bulabilirsiniz.

Baymak’ın Elite 18 CHS klima modeli, modern tasarımı, 7 yıl garanti ve fiyat/performans özellikleriyle piyasada fazlasıyla tercih edilen ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Gelin hep birlikte Baymak Elite 18 CHS modeline yakından bakalım

Tasarım

Baymak Elite 18 CHS, ön bölümdeki piyano siyahı bölüm sayesinde, Baymak’ın diğer klima modellerinden farklı bir görünüme sahip. Parlak dış yüzey fazlasıyla yansıma yapıyor. Ortama diğer klima modellerinden daha modern bir hava katan Elite 18 CHS, 205x1095x312mm boyutlarında. Hem ısıtma hem de soğutma da A sınıfı enerji tüketimi sunan klimanın malzeme kalitesi düşük seviyede.

Çinli Ningbo AUX tarafından üretilen Baymak Elite 18 CHS’de düşük malzeme kalitesini ve kalitesiz işçiliği rahatlıkla görebiliyorsunuz. Klimanın üst bölümünde hava giriş panelleri yer alıyor. Ön panel tek parçadan üretilmiş. Ön kapağın her iki yanından bastırarak, iç ünitenin ön kapağını açabiliyorsunuz. Kapağın altındaysa bizleri filtreler karşılıyor. Üreticinin tavsiye ettiği sıklıkla bu bölümü temizlemeniz çok önemli. Klimalarda sıkça şikâyet edilen konulardan biri olan koku ve toz atma problemlerinin önüne geçmek için, bu bölümü mevsimsel olarak temizleyebilirsiniz.

Ön panelin alt bölümünde renkli LED’lerle donatılan ekran bulunuyor.  Ekran içerisinde, Ionizer fonksiyonunun aktif olup-olmadığını gösteren Ionizer göstergesi, ısıtma ve soğutma göstergeleri, ayarladığınızı ısıyı gösteren dijital gösterge, uyku modu, nem alma ve zamanlayıcı göstergesi bulunuyor. Klimanın alt bölümündeyse hava çıkış paneli yer alıyor. Sol-sağ ve dikey olarak hava akışını ayarlamanızı sağlayan panelleri, istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Panel yukarı aşağı hava akımı oluşturmanızı sağlarken, iç bölümdeki kanatçıklar sağ ve sola doğru akımı yönlendirmenizi sağlıyor. Drenaj hortumu ve elektrik bağlantıları klimanın sol arka bölümüne konumlandırılmış durumda.

Dış ünite 300x800x590mm boyutlarında. Her zaman söylediğimiz gibi dış ünitenin montajı çok önemli. Klimanın verimli çalışmasını sağlayan ana parça dış ünitedir. Bu yüzden hem klima alırken hem de monte ederken bu işin uzmanlarından destek almanız daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Dış üniteye dönersek, hava girişleri diğer modellerde olduğu gibi arka ve sol bölümde yer alıyor. Yine ön bölümde büyükçe bir hava tahliyesini sağlayan pervane bulunuyor. Bakır boru ve elektrik bağlantıları dış ünitenin sağ bölümünde yer alıyor. Dış üniteyi sabitlemenizi sağlayan bağlantı noktalarıysa, cihazın alt bölümde bulunuyor. Dış ünitenin önünü kapatmayacak şekilde monte edilmesi gerekiyor. Ön bölümün kapatılması gibi durumunda sıcak ya da soğuk hava doğru şekilde dışarı atılamaz. Önden çıkan sıcak hava sıkıştığı için tahliye edilemez ve hava girişlerinden sıcak halde tekrar emilerek, klimanın daha fazla çalışmasına sebep olur.

Baymak Elite 18 CHS’nin kumandası üzerinden tüm detayları ayarlayabiliyor ve ekran üzerinden görebiliyorsunuz. Kumandanın üst bölümünde ekran, orta bölümünde kapak ve tuş takımı, alt bölümdeyse açma-kapama tuşu bulunuyor. Ekranının üst bölümünde mod göstergesi bulunuyor. Isıtma, soğutma ya da otomatik gibi modkların aktif olduğunu bu bölümünden görebilirsiniz. Mod göstergesinin altında sıcaklık göstergesi bulunuyor. Ayarladığınız ısıyı bu bölümde görebilirsiniz. Isı göstergesinin hemen yanında fan hızı ve Ionizer ayarlarını görebiliyorsunuz.  Hissetme, güç,  uyku fonksiyonları ve hava kanatçıklarının yönlendirilmesini, sıcaklık göstergesinin altında yer alıyor. Ekranın en alt bölümündeyse zamanlayıcının detaylarını bulabilirsiniz.

Kapaklı tuş takımı, kapak kapalıyken tuşu kullanmanıza imkan tanıyor. Klimanın gücünü arttırmanızı sağlayan ayar tuşları, uyku modu, zamanlayıcı ve mod-güç tuşuna kapak kapalıyken erişebiliyorsunuz. Kapağı açtığınızdaysa, Ionizer fonksiyonunu aktif hale getiren health tuşu, nem seviyesini ayarlayan humidity tuşu ve hissetme özelliğini çalıştıran feeling tuşlarını kontrol edebiliyorsunuz. Kumandanın açma kapa tuşu başta da belirttiğimiz gibi, kumandanın alt bölümünde bulunuyor.

Performans

Baymak Elite 18 CHS, soğutma modunda yıllık 805 kWs enerji tüketimiyle A sınıfında yer alıyor. 5.30 kW soğutma kapasitesine sahip olan klima, 3.29 enerji verimlilik oranı sunuyor. Isıtmadaysa 5.80 kWs kapasiteye sahip olan Baymak Elite 18 CHS, yüksek ısıtma performansı sunuyor. Klimanın ortalama gürültü seviyesiyle 38dB.

18.000 Btu/h soğutma kapasitesine sunan Baymak Elite 18 CHS, soğutma konumundayken 1.61 kW/s elektrik tüketiyor. 7.00 A soğutma akımı sunan klima, 850m3/S hava debisine sahip. Baymak Elite 18 CHS saatte ortalana 1.9 LT nem alabiliyor. Isıtmadaysa, 19.800 Btu/S ısıtma kapasitesi sunuyor. Isıtma konumunda daha az elektrik tüketen klimanın elektrik sarfiyatı, 1.60 kW/s.

Özellikler

Baymak Elite 18 CHS, Baymak’ın sunduğu 7 yıllık garantiyle birlikte geliyor. Ortamdaki negatif iyon yoğunluğu yaratarak ferah ve temiz bir hava hissetmenizi sağlayan ionizer özelliğine sahip olan Baymak Elite 18 CHS, kumanda üzerindeki ısı sensörüyle, ortam sıcaklığını tespit edebilen hissetme özelliğine sahip. Geceleri 7 saat boyunca rahat uyumanızı sağlayan uyku özelliği sunan klima, rotary kompresör sayesinde oldukça sessiz çalışıyor.

R410A gazını kullanan Baymak Elite 18 CHS, daha verimli soğutma ve ısıtma sağlayabiliyor. Ortamdaki nem dengesini ayarlayabilen Baymak Elite 18 CHS, nem alma özelliğine de sahip. 24 saat programlayabileceğiniz klima, belirlediğiniz saatlerde otomatik olarak çalışabiliyor. Örneğin, iştesiniz ve 7-8 gibi evde oluyorsunuz. Klimayı programlayarak, eve geldiğiniz saatte istediğiniz ısı da olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Klimanın fan kontrolü yapabiliyorsunuz ve 3 fan hızı kademesi bulunuyor. 3’lü filtreleme teknolojisiyle gelen Baymak Elite 18 CHS, sigara dumanı, ortamdaki partiküller ve istenmeyen kokuları yok ederek, konforlu bir ortam sunuyor. Gümüş ion filtre sayesinde bakteri ve mantarların üremesini engelleyerek, temiz ve sağlıklı hava sağlayabiliyor.

Sonuç

Baymak Elite 18 CHS, başarılı donanımıyla yüksek performans sunan uygun fiyatlı bir klima modeli. 18.000Btu/S’lik soğutma kapasitesi, 19.800 Btu/S’lik ısıtma kapasitesiyle, hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilme imkanı sunuyor. Baymak, ürünü Çin’de ürettirdiği için malzeme kalitesi ve işçilik çok düşük seviyede. Uygun fiyatlı ve yüksek performanslı klima almayı düşünen tüketiciler tarafından tercih edilebilir.

Lütfen klima almadan önce keşif yaptırmayı unutmayın.

Ömer Balk 23/06/2015
Baymak Klimalar