Soğuk havaların vazgeçilmez kıyafetlerinden birisi şüphesiz ki monttur. Sadece kış aylarında değil aynı zamanda ilkbahar ve sonbahar aylarında da rahatlıkla kullanılan montlar, hepimizin hayatında çok büyük bir yere sahiptir. Siz de çocuğunuz için Cimri.com’un size sunduğu Quechua, Wed’ze gibi kaliteli markalara ait kız çocuk mont çeşitlerinden dilediğiniz montu en uygun fiyat seçeneğiyle alabilirsiniz.

Mont Nedir?

En basit açıklamasıyla; kumaştan veya deriden yapılmış, üstünde cepleri bulunan, fermuarlı veya düğmeli olarak üretilmiş kısa, hafif giysidir. Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında giyilen mont, artık su geçirmezlik ve nefes alma gibi özelliklerle üretilmesi sayesinde rahatlıkla kış aylarında da giyilebilir.

Çocuk Mont Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak mont ceket çeşitleri kumaş türüne göre belirlenir. Polyester, deri, polar, kaşe gibi kumaşlar kullanılarak üretilen bu giysi, kapüşonlu ve kapüşonsuz seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunulur.

Çocuğunuzu her türlü hava koşullarından korumak için, terletmeyen, hava geçiren, sıcak tutan bir mont seçebilirsiniz. Kumaş türünü seçtikten sonra, birçok renk arasından gözünüze en güzel gelen kız çocuk montunu beğeniyle alabilirsiniz. Kız çocukları için üretilen bütün giysiler renkli ve albenili olur. Bütün bu renk ve desenlere sahip çocuk montları arasından seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Çocuğunuz spor yapmayı seviyorsa; outdoor giyim olarak adlandırılan, rüzgârlı, yağmurlu ve soğuk havalarda yapılan spor aktiviteleri için özel üretilmiş montlardan da seçim yapabilirsiniz. Hareketli çocuğunuz için bu giysiler nefes alma özellikleri sayesinde biçilmiş kaftan olacaktır. Çocuğunuz; terletmeyen, su geçirmeyen, sağlam kumaştan üretilen bu outdoor montları hem spor esnasında hem de gündelik kullanımda rahatça giyecektir. Çift taraflı da üretilen bu giysilerin kolayca rengini değiştirip, çocuğunuzun giyimine farklılık katabilirsiniz.

Çocuğunuz için kıyafet seçerken, çok çabuk büyüyeceklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Eğer çocuğunuzun bedenine tam olacak bir mont seçerseniz, gelecek sene muhtemelen o montu giyemeyecektir. Bu yüzden eskilerin sıkça kullandığı cümle kalıbını tekrar edip, “bir beden büyük alın, seneye de giyersiniz” diyoruz. Mont seçiminde fermuarın sağlam olmasına dikkat etmeyi unutmayın. Cimri.com olarak size sunduğumuz markalardan seçiminizi yaparak, çocuğunuz için en kaliteli montu seçebilirsiniz.