Kış Lastiği

Kış Lastiği Fiyatları

10048 Ürün gösteriliyor.
Jant Çapı
Yanak Kalınlığı
Taban Genişliği
Yakıt Verimliliği
Islak Zemin Sürüş Hakimiyeti
Gürültü Seviyesi
Kış Lastiği fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Cimri.com'a ait diğer ürün kategorilerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kız Çocuk Bisiklet Fiyatları
 • Kız Çocuk Okul Çantası Fiyatları
 • Kız Çocuk Spor Ayakkabı Fiyatları
 • Klarnet Fiyatları
 • Klavye Fiyatları
 • Mevsim
  Kış
  Windforce 185/65 R15 88H Snowblazer Kış Lastiği Üretim Yılı: 2020

  Windforce 185/65 R15 88H Snowblazer Kış Lastiği Üretim Yılı: 2020

  Cimri'nin Seçimi
  2
  Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği
  Petlas Imperium PT515 205/55R16 91H Yaz Lastiği
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Kış Lastiği

  Kış lastiği; motosikletler ve otomobiller gibi binek araçlar, yük araçları veya diğer araç türleri için üretilen, hava sıcaklığının 7°C’nin altına düştüğü durumlarda esnekliği ve yol tutuş performansını kaybetmemek için kullanılan bir lastik türüdür. Kış lastikleri yılın en tehlikeli aylarında araç kullanmanın zorluklarıyla başa çıkmak için tasarlanır. Geniş kanallı tasarımları sayesinde karlı, yağmurlu ve çamurlu havalarda  yer tutuşu performansını arttırır. Sadece karlı ve buzlu zeminler için üretilmeyen lastikler sonbahar ve ilkbahar aylarında ıslak zeminler ve yağışın sürekli devam ettiği yerlerde yollarda maksimum tutuş sağlar. Yaz lastiklerine göre daha iyi su tahliyesine olanak sağlayan dişli kanal yapıları ile 7°C’nin altındaki sıcaklarda yapımında kullanılan esnek lastik hamuru sayesinde maksimum yol tutuşu sağlar. Kış lastikleri düşük sıcaklarda esnekliği sağlayan kauçuktan üretilmiştir; sırt desenleri ise yaz lastikleri veya dört mevsim lastiklerine göre daha fazla yarıkları ve girintileri olan daha derin diş izleri vardır. Bu dişler sürüş esnasında maksimum yere tutuş sağlar ve güvenli sürüş sağlar. Islak zeminlerde ise suyu hızlı bir biçimde tahliye ederek ve lastiğin yolla sürekli temas halinde olmasını sağlayarak suda kızaklama riskini en aza indirir. Kış lastiği; A ile G sınıfı arasında sınıflandırılır ve kış lastiği A sınıfı içinde yer alıyor ise en yüksek yakıt verimliliği sağlar ve G sınıfı içinde yer alıyor ise en düşük yakıt verimliliği sınıfındadır.

  Kış Lastiği Çeşitleri

  Hava sıcaklıkları +7 derecenin altına düştüğü zaman değişen hava koşullarına uygun lastik kış lastiğidir ve karlı, buzlu, yağmurlu havalarda kullanılması gerekir. Kış lastiği çeşitleri, yaz lastiği ve dört mevsim lastiklere göre daha derin diş derinliğine sahiptir. Kış lastiklerinin imalatlarında kullanılan ham madde diğer lastiklerde kullanılanlardan farklıdır ve kötü hava koşullarında sertleşmeden kavrama ve zemine tutunma özellikleri vardır. Yaz lastiği ve dört mevsim lastiklere göre farklı desenleri vardır ve bu desenlerin doluluk oranı diğer lastiklere göre azdır. Bu özelliği sayesinde kış lastikleri; yol yüzeyinde bulunan yağmur, kar, buz, çamur veya erimiş kar gibi maddelerin lastiklerin desen boşluklarından kolaylıkla dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca kış lastikleri dişli bir dış kısma sahiptir ve bu sayede zorlu zeminlerde ek çekiş avantajı sağlar. Otomobil veya diğer binek araçları için üretilen kış lastiği bisikletler için de üretilir ve yağışlı, karlı havalarda bu sporu yapan kullanıcıların sürüş zevkini arttırır ve yere tutuş sağlar. Lastik üretimi yapılırken modellerin ortaya çıkmasını sağlayan birden fazla kriter bulunur. Taban genişliği, jant çapı, kesit oranı, hız endeksi, deseni ve gürültü desibeli göz önünde bulundurularak farklı kış lastiği modelleri üretilir. Doğru lastik modelini kullanmak yakıt tüketimini azaltır, yol tutuşu sağlar, fren mesafesini arttırır ve konforlu bir sürüş için önemlidir. Kış lastiklerinin yan yüzeylerinde çeşitleri özelliklerini anlatan harf veya rakamlar bulunur. Genişlik, yükseklik, çap, hız veya yük endeksinin belirtildiği bu işlemeler lastik seçimlerinde göz önünde bulundurulmalıdır ve kış lastiklerinde M+S çamur ve kar anlamına gelen simge bulunmalıdır. Kış lastiği derinliğinin 3mm’nin altında olması karlı ve yağmurlu havalarda çekiş performansını olumsuz etkiler ve lastik çeşitlerine bakarken derinliğin göz önünde bulundurulması gerekir. Kış aylarında lastiklere geçirilen kış lastiği çorabı, buz ve karda kaymayı önler ayrıca kullanımı kolaydır, son derece pratik takma ve çıkartma özelliğine sahiptir. Kar çorabının lastik ölçüsüne uygun olmasına dikkat edilmelidir ve ön takımlara zarar vermediği gibi lastik ve jantlara da zarar vermez. Çekiş lastiğine takılır ve ses ve gürültü yapmadığından maksimum sürüş keyfi sağlar. 

  Kış Lastiği Fiyatları

  Kötü hava koşullarının başladığı kış aylarında araçlar için takılması zorunlu olan kış lastiğinin fiyatlarına etki eden birden çok unsur vardır. Kış lastiği fiyatları; üretici marka, kuru ve ıslak yolda fren tutuşu, buzlu ve karlı yollarda çekişi ve fren tutuşuna göre değişir. Kış lastiğinin kullanıldığı aracın mekanizması, lastiğin kullanım tarzı, lastiğin basınç seviyesi, kış lastiğinin boyutları ve ürünün raf ömrü fiyatlandırmada etkilidir. Uygun koşullarda saklanan ve ömrü 10 yıl gibi bir süre olan kış lastiğinin fiyatı daha az ömürlü olan lastiklere göre farklılık gösterir. Kış lastiklerinde bulunan lastiğin 3 temel özelliklerinin değerlendirildiği etiket vardır ve üretim maliyetini ve fiyatı etkileyen bu üç özellik; yakıt tüketimi, fren mesafesi ve çıkardığı gürültüdür. Kış lastikleri yağmur, çamur, karlı ve buzlu yollarda en yüksek performansı gösterecek şekilde tasarlanır ve kış lastiğinin üretilmesinde kullanılan teknik özellikler ile lastik hamuru fiyatı etkileyen unsurlardandır. Aracın kötü zeminlerde ve virajlarda maksimum yola tutuşunu sağlayan kış lastiği ebatları da fiyatlandırmada önemli bir etkendir. Aracınız için en doğru kış lastiğini seçmek, ürünlerin özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırmak için cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

  Kış Lastiği Satın Alırken Hangi Özellikler Dikkat Edilmeli?

  Trafik kazalarının en sık yaşandığı kış aylarında, kış şartlarına uygun lastikler yola tutunma özellikleri ve fren mesafesinin kısalığı ile yaşanabilecek kaza riskini en aza indirir. Güvenli bir sürüş keyfi için; kış lastiği satın alırken aracın sadece ön tekerlek ve arka tekerleri için almamak gerekir, 4 tekere de takılmalıdır. Kış lastiği satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken unsur lastiğin ebatlarıdır ve uygun ebatlarda takılmayan lastikler birçok olumsuz faktöre neden olduğu gibi yakıt tüketimini arttırır. Geniş bir lastik tabanının yere tutuşu dar tabanlı lastiğe göre daha iyidir ancak geniş tabanlı lastikler de yakıt tüketimini artırır. Aracın kullanım alanını göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz ve uzun mesafelerde kullanmak için lastiğe ihtiyacınız varsa kış lastiği desenlerinin diş derinliği en az 4 mm olanları tercih edebilirsiniz. Kış lastiği  satın alırken yakıt verimliliğine de bakabilirsiniz. Tüm ürün modellerini ve kış lastiği boyutlarını cimri.com üzerinden araştırabilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery