Marka
Dekoreko
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Salon ve oturma odası tekstili kategorisinin, ince bir halı tipi olan kilimler bulunduğu ortama da ayrı bir hava katmaktadır. Kilimin Türk kültüründe de yeri çok ayrıdır. Türk el dokuma sanatlarının en önemlilerinden biri olan kilimler, günümüze kadar da gelmiştir. Siz de Cimri.com’da evinize en uygun ölçülerdeki kilim modellerini kolayca bulabilir ve en ucuz kilim modellerine hızlıca sahip olabilirsiniz.

 • Kilim Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

  Ev dekorasyonunda etnik esintilerin kullanılması, her sezon asla modası geçmeyecek ürünleri de beraberinde getirmektedir. Ev dekorasyonunu tamamlarken, modern çizgiler ile etnik detayların harmanlanması sıkça karşınıza çıkmaktadır. Bu uygulamaların temelinde ise kilimler gelmektedir. Kilimler, halılara oranla daha hafif ve kullanım açısından daha kolay olduğundan, salon ve oturma odalarında özellikle tercih edilmektedir. Evinizde klasik bir stile sahipseniz, kilim ile otantik bir hava verebilir aynı zamanda da farklı renk ve desen seçeneklerinden faydalanarak koyacağınız odaya ihtiyacı olan canlılığı da kazandırabilirsiniz. Kilimlerin kullanımındaki yeni trendlere de göz atarak, son dönemlerde moda olan dekorasyon tarzını benimseyebilir ve farklı desenli iki kilimi birleştirerek evinizde yeni bir canlılık sağlayabilirsiniz.

 • Kilimler Nasıl Temizlenir?

  Kilimlerin yanlış temizlenmesi çabuk eskimelerine sebep olabilmektedir. Hem uzun ömürlü bir kullanım hem de doğru ve etkili bir temizlik için evde yapabileceğiniz kolay ve pratik uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalardan ilki kiliminizi ayda bir kere ters çevirerek arkasını elektrikli süpürge ile çekmektir. Kiliminizin üstü yün kaplamalı modellerden ise; ön tarafına sadece vakum ile bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Kiliminizde püskül bulunuyorsa, kenarlarını elektrikli süpürge ile süpürmemeniz önerilmektedir. Kiliminizin püskülleri süpürgeye takılıp zarar görmemesi için bu kısımları elinizle kabartmanız yeterli olacaktır. Kiliminizi yıkamaya karar verdiyseniz, doğru şampuanı seçtiğinizden emin olmalısınız.

  Kullanma talimatlarına göre ılık suya temizleyicinizi koyarak bir sünger yardımıyla yıkamaya başlayabilirsiniz. Kiliminiz lekelendiği takdirde, hemen müdahale etmeniz gerekmektedir. Pamuklu kuru bir bez yardımı ile lekeye bastırarak çekmeli ve ardından düz çizgiler halinde silmelisiniz. Bu aşamada en önemli husus, kiliminizi dairesel hareketler ile ovalamamanız gerekmektedir. Dairesel hareketler sanıldığının aksine lekeyi yayacak ve kiliminize zarar verecektir. Siz de evinize ve dekorasyonunuza en uygun kilim modellerini, Dekoreko, Giz Homei, Apex, Walls Home ve Lalune gibi markaların içerisinden en ucuz fiyat karşılaştırmalarına Cimri’den hızlıca göz atabilir ve sahip olabilirsiniz.