Marka
İpekyolu
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Misafirlerinize ikram edebileceğiniz en güzel tarifleri yapabileceğiniz keklerin, mutfak gereçleri kategorisini vazgeçilmezi, kek kalıplarını Cimri’de iHouse, Taç, Atadan, Tefal ve Emsan gibi yüzlerce marka içerisinden size en uygun modellerini, en ucuz şekilde bulabilirsiniz. Kek kalıplarının birçok modeli bulunmaktadır ama en önemlisi keklerinizi pişireceğiniz kapların malzemeleridir. Teflon kek kalıpları ve silikon kek kalıpları olarak ikiye ayırabileceğimiz seçenekler bulunmaktadır.

 • Kelepçeli Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır?

  Kelepçeli kek kalıplarını kullanmaya başlamadan önce mandalını açıp kapatarak pratik yapmanız, kekinizin hazırlanma aşamasında ve hazırladıktan sonra çıkartırken kolaylıkla hareket edebilmenizi sağlar. Tabanı oluklara iyice oturduktan ve kek kalıbınızın mandalını kilitledikten sonra, kalıbı gerektiği miktarda yağlayarak kek hamurunuzu koyabilirsiniz. Pastanızı ya da kekinizi fırından çıkardıktan sonra soğuması için açmadan önce biraz bekletmeniz gerekmektedir. Oda sıcaklığına ulaştıktan sonra, kek ve kek kalıbınızın arasına ince bir bıçak yardımı ile kalıptan keki ayırabilirsiniz. Kelepçeli kek kalıbınızı düz bir zemine yerleştirdikten sonra mandalının kilidini açabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, tabanın kekten tamamen ayrıldığını teyit etmeden çıkarmamanız gerekmektedir. Kekin tamamen ayrıldığını gördükten sonra bandı açarak kolayca kekinizi, kek kalıbından çıkarabilirsiniz.

 • Silikon Kek Kalıpları Nasıl Kullanılmalıdır?

  Silikon kek kalıplarınızı ilk kez kullanacaksanız mutlaka öncesinde sıcak su ile yıkamanız gerekmektedir. Kek hamurunuzu, kek kalıbınıza yerleştirmeden önce katı yağ ile hafifçe yağlamalısınız. Kekinizi pişirdikten sonra kek kalıbınızın içindekileri kesmek için kesici alet kullanmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde silikon kek kalıbınız zarar görecektir. Silikon kek kalıbınızı ısı kaynaklarına doğrudan koymamanız gerekmektedir. Fırın kullanımlarında ise, içerisinde hamur yokken ısıtılmaması gerekmektedir.

 • Kek Kalıbına Sıkışan Kek Nasıl Çıkarılır?

  Kekiniz, kek kalıbına yapışması durumunda, kalıptan düzgün çıkarmak iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki bir bezi ıslatarak kek kalıbının çevresine ve altına sarmaktır. Kek kalıbını elinizle salladıktan ve biraz beklettikten sonra tekrar çıkarmayı deneyebilirsiniz. İkinci yöntem ise ilkinden daha etkilidir ancak yemek için bir süre daha beklemeniz anlamına gelmektedir. Fırından çıkan kekin oda sıcaklığına gelmesini bekledikten sonra, streç film ile sarın ve en az 5 saat duracak şekilde buzluğa atın. Buzluktan çıkardığınız kek kalıbının iç çevresinde yağlı bir bıçak gezdirin ve üstüne bir tabak kapatarak ters çevirin. Bu işlemde dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta, doğrudan sıcak keke yapılmamasıdır. Doğrudan sıcak keke yapılacak bu uygulama, kekinizin dağılmasına sebep olacaktır. Siz de misafirlerinize yapacağınız en tatlı tarifleri, en uygun ve en ucuz kek kalıpları modellerine, Cimri’den kolayca ulaşabilirsiniz!