KEDİ ŞAMPUANI NEDİR?

Özellikle uzun tüylü kediler, ne kadar yalayarak kendilerini temizlemeye çalışsalarda, bu yeterli gelmeyebilir. Özellikle kedilerin yalayarak temizleyemediği bölgelerin altındaki derilerde, zamanla mantar oluşmasına neden oluşabilir. Bu da kedilerin tüylerinin topak topak dökülmesine neden olur. Mantar tedavisi gibi zorlu bir süreçten kaçınmak için, özellikle uzun tüylü kediler, düzenli olarak yıkanması gerekmektedir. Bunu dışında kediniz gün içinde sokağa çıkıyor ise, sokakta kirlenebilir. Kediniz çok yağlı maddelerle ya da kuruyunca sertleşen maddeler ile kirlenmişse, ne kadar kendini yalayarak temizlemeye çalışsa bile, bu yeterli gelmeyebilir. Kedilerin hijyen ve sağlıklarını korumak için yıkanırken kullanılan ürünlere kedi şampuanı denir.

NEDEN KEDİLERE ÖZEL ŞAMPUANLAR KULLANILMALI?

Kedi için şampuan, onlar için özel üretilenlerden olmalıdır. İnsan için üretilen şampuanlar, kedileri yıkarken kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü kedilerin derileri insanlarından farklıdır. Kedi şampuanı ph değeri farklı iken, insan için kullanılan şampuanın ph değeri farklıdır. Bu farklı ph değerleri yüzünden, kedileri yıkamada kedi şampuanı önerilir.

KEDİLERE ÖZEL ŞAMPUAN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kedi şampuanı toz, köpük ve normal bildiğimiz şampuan şekilleri mevcuttur. Bunun yanında, özellikle kış aylarında, kedinizi yıkadıktan sonra iyice kurutup hasta olmasından endişe duyuyorsanız kullanabileceğiniz, susuz kedi şampuanı da denen kedi kuru şampuanı çeşidi de mevcuttur.

KEDİLERE ÖZEL ŞAMPUANLAR NASIL KULLANILIR?

Kedi şampuanını kullanmak çok kolaydır. Aynı insanlarda olduğu gibi, kedi ıslatıldıktan sonra şampuanı masajla uygulayıp durulanır. Kedi iyice kuruduktan sonra, pamuk gibi yumuşacık tüylere sahip olup, mis gibi kokacaktır.

Kedi kuru şampuanları kullanımı ise yine oldukça rahattır. Kedinizi ıslatmadan uygulana bu şampuanları, önerilen miktarda kedinizin üzerine döküp, kedinize masaj yaparak tüylerinin alt kısımlarına ulaşmasını sağlayıp, daha sonra kedi tarağı/fırçası yardımı ile kuru şampuan kalıntılarını temizleyip kullanabilirsiniz.

KEDİ ŞAMPUANINI NEREDEN ALABİLİRİZ?

Petshop ve veterinerlerde satılan kedi şampuan çeşitlerini sanal mağazalardan da daha uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Kedi köpek şampuanı denince ilk akla gelen markalardan olan, Beaphar ve Vitalveto markaları gibi en kaliteli markaları, en uygun fiyatlarla cimri.com’dan bulabilirsiniz.

https://www.cimri.com/kedi-sampuani