Evlerinizin neşe kaynağı, çocuklarınızın en iyi arkadaşı kediler için oyuncaklar çok önemli yer tutar. Hem eğlendirici hem de eğitici oyuncaklar sayesinde kediniz keyifli saatler geçirir. Gigwi, Karlie, Ferplast, Vitakraft gibi markalara ait kedi oyuncakları Cimri’de en ucuz fiyat avantajıyla sizleri bekliyor!

Kedi Oyuncağı Nedir?

Kediler için özel üretilmiş, kedinin hareketli ve aktif kalmasını sağlayan her türlü oyun eşyasıdır. Çeşitli oyuncaklara sahip bir kedi, evde yalnızken oyuncaklarıyla vakit geçirir ve sıkılmaz.

Kedi aktivite oyuncakları kediyi hareket etmeye ve antrenman yapmaya teşvik eder. Kediyi miskinlikten kurtarır ve kedinin fit, sağlıklı olmasını sağlar. Kedi ile sahibi arasındaki iletişimi ve ilişkiyi kedi oyuncakları ile güçlendirmek en eğlenceli yollardan biridir. Kedi ile oyun oynamak hem kişiyi hem de kediyi stresten ve sıkıntıdan uzak tutacağı için oldukça faydalıdır.

Kedi Oyuncakları Nelerdir?

Kediler bir şeyleri takip etmeye ve yakalamaya bayılırlar. Kedinizin ne yapmayı sevdiği ile ilgili ipucunuz varsa oyuncak seçimini kolayca yapabilirsiniz. Bir şeyleri takip etmeye bayılan kediler için lazer oyuncaklar iyi bir seçimdir. Saklanmayı ya da kendini bir yerlere gizlemeyi seven kediler için tüneller kedilerin sevdiği oyuncaklardandır. Birçok farklı türde üretilen oyuncak fareler, pratik kedi oyuncaklarındandır. İnteraktif oyuncaklar; kedilerin içgüdüsel olarak merak ettiği kedi zekâ oyuncaklarındandır. Kedilerin koku alma duyularına hitap eden kediotu, pelüş kedi oyuncakları içerisinde kullanılarak harika bir oyuncak haline getirilir. Tüylü kedi oyuncakları ile kedinin dikkatini çekmek ve eğlenceli vakit geçirmek mümkündür. Zilli kedi oyuncakları ile kedi sesin nereden geldiğini takip edip oyuncağı yakalamaya çalışacaktır. Kedilerin 1 yaşına kadar süren süt dişleri değişimi sırasında diş kaşıntısını geçirmek için kedi diş oyuncağı da denen kedi ısırma oyuncakları iyi bir seçimdir.

Kedilere hem fiziksel egzersiz hem de beyin egzersizi yaptıracak pek çok oyuncak mevcuttur. Hareket halinde kalan kedi, kilo probleminden ve buna bağlı hastalıklardan uzak kalacaktır. Birçok farklı malzemeden üretilmiş kedi için oyuncak çeşitlerinden kediniz için en iyi olanları seçebilir ve Cimri’deki en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak alabilirsiniz.