Kedi kumu, kedi beslerken de evinin hijyeninden ödün vermek istemeyen kedi sahipleri için vazgeçilmez bir üründür. Kedi kumu çeşitleri, evinizin temizliğini sağlarken, kedinizin de sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Eğer evinizdeki sevimli dostunuz için kaliteli bir kedi kumu satın almak istiyorsanız, Cimri.com’da çok sayıda markayı ve modeli sizin için bir araya getirdik. Siz de Sanicat, Ever Clean, Lindo Cat, Cats Best, Proline gibi markaların en ucuz kedi kumu çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Kedi Kumu Nedir?

Kedi kumu, kedinizin tuvaletini evde en hijyenik şekilde yapabilmesi için üretilmiş bir maddedir. Kedinizin de tuvalet ihtiyacını giderirken temiz ve sağlıklı kalmasını sağlar. Kedi kumu kullanabilmek için bir de kedi kumu kabı almak gereklidir. Kedi kumu, kabın üzerine makul ölçülerde dökülmelidir. Ölçü, kedinizin içine tuvaletini yapabileceği derinlikte olmalıdır. Ayrıca kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra bölgeyi örtme ihtiyacı hissederler, bunun için kedinizin ihtiyaç duyacağı ölçüde kedi kumunu mutlaka kaba dökmeniz gerekmelidir. Sağlık ve hijyen açısından, kedi kumu sıklıkla değiştirilmelidir. Kedi kumlarının çok sayıda farklı çeşidi vardır. Bazı çeşitleri parfümlü ya da mentollü olarak üretilmiştir. Kedinizin sağlığı için en uygun olan çeşit ise %100 doğal olan ve kimyasal madde içermeyen kedi kumu seçenekleridir.

Evin temizliği için en kullanışlı olan kedi kumu türü, hızlı topaklanma özelliği olan seçenektir. Bu kedi kumlarının emiciliği yüksektir. Havadaki kötü kokuyu da emerler ve evinizin kokusunu bozmazlar. Bu kum çeşidi hemen kuruduğu için kedinizin patisine yapışmaz ve evin istenmeyen bölgelerine kedi kumu taşınmaz.

Kedi kumu kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktada kabın her daim kuru ve temiz olmasıdır. Böylelikle kabın içerisinde herhangi bir mikrop ya da bakteri üremez ve sizin ya da kedinizin sağlığı tehlike altına girmez.

Kedi Kumu Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Kedi kumu fiyatları markasına göre değişir. Cimri’nin ürün karşılaştırma özelliğini kullanarak kediniz için ihtiyaç duyduğunuz kumu kolaylıkla seçebilirsiniz. Bundan sonra ise satın almak istediğiniz ürün için fiyat alarmı kurabilir ve ürünün fiyatı düştüğünde bilgi sahibi olabilirsiniz.