Cinsel sağlık ve aile planlaması kategorisinde bulunan kayganlaştırıcı jellerin kullanımı oldukça önemlidir. Kayganlaştırıcı jeller hem erkeğin hem de kadının cinsel ilişki esnasında daha fazla zevk alabilmeleri için tasarlanmıştır. Cimri.com'da Durex, Viaxi, Okey, Gleitgelen ve Femolub gibi onlarca markanın size en uygun kayganlaştırıcı jellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

    Çiftler arasında yapılan araştırmalara göre cinsel ilişkinin hızının artması ile alınan haz arasında doğru orantı olduğu söylenmektedir. Kayganlaştırıcı jeller de teknik olarak sürtünme katsayısını azaltarak cinsel ilişkinin hızını arttırmaktadır. Cinsel ilişkiden alınabilecek hazzı kayganlaştırıcı jeller üst seviyelere çıkarmaktadır. Sürtünme katsayısının önemli olma nedeni, bayanların birçoğu cinsel ilişkide hazzın yanı sıra acı da duyabilmektedir. Bu sorun da kayganlaştırıcı jeller ile çözülmektedir.

  • Kayganlaştırıcı jellerin kullanımı nasıl olmalıdır?

    Sağlık ve aile planlaması kategorisinde bulunan kayganlaştırıcı jeller, özellikle sağlıklı bir ilişki için oldukça önemlidir. Bayanların haz ile birlikte aynı zamanda acı da duyabilmesinin önüne geçen kayganlaştırıcı jelleri kullanırken de bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Kayganlaştırıcı jeller prezervatif ile birlikte kullanılmamalıdır. Bunun nedeni prezervatiflerin içeriğindeki kremlerde de kayganlaştırıcı bileşenlerin bulunmasıdır. Kayganlaştırıcı jellerin fazla kullanımı, kadınların vajinal sağlığını da riske atabilmektedir. Bu sebeple, kullanım kılavuzunda belirtildiği ölçüde kullanılması gerekmektedir. Kayganlaştırıcı jellerin her cinsel ilişki sırasında ayrı bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Kayganlaştırıcı jellerin etki süreleri genellikle tek cinsel ilişki süresincedir. Kayganlaştırıcı jelleri kullanmadan önce mutlaka kullanım koşullarına uygun bir sağlığınızın olduğuna emin olmalısınız. Kayganlaştırıcı jelleri kullanmaması gereken bir kitle bulunduğundan, bu kriterlere uyduğunuza emin olmanız, sağlığınız açısından da önemli olacaktır. Öncelikle kayganlaştırıcı jelleri 18 yaşından küçük bireylerin kullanmamaları gerekmektedir. Gelişimini henüz tamamlamaya başlayan bireylerin kayganlaştırıcı jel kullanmaları sağlıkları ve gelişimleri açısından sakıncalı olabilmektedir. Kayganlaştırıcı jelleri satın almadan önce mutlaka sağlık bakanlığı onayının bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta ise kayganlaştırıcı jellerin üzerindeki son kullanma tarihlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kayganlaştırıcı jeller gibi cinsel sağlık ve aile planlaması yönündeki ürünleri satın alırken mutlaka dikkatli olmalı ve bu gibi önemli noktalara özen göstermelisiniz.

    Size ve partnerinize en uygun kayganlaştırıcı jellere Cimri.com’dan en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.