Misafire ikram ettiğiniz çerez, çocuklarınıza yaptığınız puding veya sofraya koyduğunuz salata; hepsi kâse içinde servis edilir. Bu işlevsel tabak çeşidi mutfakta birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Siz de en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da Bambum, Luminarc, Paşabahçe, Gondol gibi kaliteli markalara ait en uygun fiyatlı kase modellerini bulabilirsiniz.

Kâse Nedir?

İçerisine yiyecek veya içecek koymak amacıyla cam, porselen, seramik veya plastik malzemelerden üretilmiş, kulpsuz, derin kaptır. Mutfaklarda en çok kullanılan eşyalardandır. Büyük veya küçük modelleri olduğu gibi, birkaç parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş kâse setleri de vardır. Özellikle 6’lı kâse takımları aynı kâselerden oluştuğu için hem görsellik hem de işlevsellik bakımından çok tercih edilir.

Kâse Nelerde Kullanılır?

Bütün yemek takımlarının vazgeçilmez parçası olan kâse, birçok marka tarafından farklı boy ve çeşitlerde üretilir. Kâsenin en çok tercih edilen kullanım şekli; çorba içmek içindir. 4’lü veya 6’lı küçük kâse seti; ikramlık yiyecekler için çok kullanışlıdır. Çerezlik kâse, dondurma kâsesi, puding kâsesi bunlardandır. Büyük boyuttaki kâseler ise salata, meyve gibi yiyecekler için tercih edilir. Hamur çırpma kabı olarak ta kullanılan büyük kâseler; hamur veya yoğurt mayalama gibi işlemlerde de oldukça yardımcıdır. Ev halkının kolayca ulaşabilmesi için birçok meyve çeşidi büyük bir kâseye konarak, masa üzerine yerleştirilebilir. Son zamanlarda çok popüler hale gelen bambu kâseler; şık ve gösterişli yapısıyla birçok mutfağa ve sofraya konuk olmaktadır. Çizgi film karakterleri ile bezenmiş baskılı kâseler; çocukların daha kolay yemek yemesini sağlar. Renk ve desenleriyle çocukların gözünde yemek yemeyi eğlenceli hale getirirler. Cam ve porselen malzemelerden üretilen modeller; sağlıklı yapısıyla çok tercih edilirler. Son zamanlarda bambu ve zeytin ağacından üretilen kâseler ise şık modelleriyle evlerde tercih edilmektedir. Plastik kâseler; kırılmaya karşı dirençli olduğu için çocukların kendi başına yemek yeme sürecine alışmasında çok yardımcıdır. İçinde veya dışında zarif çiçek veya yaprak baskısı olan seramik kâseler; zarafetleriyle sofralarınıza şıklık katar. Siz de bu birçok kase çeşidini en ucuz fiyatlarda Cimri.com’dan temin ederek, mutfağınıza ve sofranıza farklılık katabilirsiniz.