Mobilya seçimleri yaşadığınız alanı şekillendirmek adına oldukça önemlidir. Özellikle yatak odası ve yatak seçiminde mobilya seçimlerine çok dikkat edilmelidir. Günümüzün ortalama üçte birini yatak odasında geçirdiğimizi düşünürsek yatağın ve mobilyaların sağlamlığı ve rahatlığı çok önemli bir konudur. Demir ve ahşap modelleriyle karyolalar yatak iskeleti olarak oldukça sağlam seçeneklerdir. Sağlamlık, rahatlık ve görünüş açısından oldukça başarılı bir seçenek olan bu ürünler yeni ev döşeyenler için oldukça güzel bir seçenektir.

 • Karyola Çeşitleri Nelerdir?

  Rahatlığın ve şıklığın birleştiği güzel bir mobilya çeşitlerinin kişilere ve kullanılan malzeme kalitesine göre farklılık gösteren pek çok modelleri bulunmaktadır. Bunlar; çift kişilik karyola, tek kişilik karyola, bebek karyolası ve malzemesine göre ahşap veya metal olarak çeşitlenmektedir. Bunların dışında da bazalı karyola modelleri olarak adlandırılan model seçenekleri bulunmaktadır.

  · Çift kişilik modeller, genelde uzunluğu 209cm, eni 153cm olan standart ölçülü iki kişilik çeşitlerdir. Ahşap, metal ve bazalı modelleri bulunmaktadır.

  · Tek kişilik modeller, genelde uzunluğu 209cm, eni 106cm olan aynı çift kişilik modellerde olduğu gibi standart ölçülü çeşitlerdir. Yine çift kişilik modellerde olduğu gibi ahşap, metal ve bazalı modelleri bulunmaktadır.

  · Bebek karyolası, genel ölçü olarak uzunlukları 123cm, enleri ise 66cm’dir. Genelde ahşap modelleri bulunmaktadır.

  · Bazalı karyola modelleri, karyola tipli fakat baza gibi yukarı doğru açılabilen, oldukça kullanışlı ve şık modellerdir.

  · Ahşap modelleri; sağlıklı, uzun ömürlü ve şık modellerdir.

  · Metal modelleri, sağlam ve uzun ömürlüdür. Bu çeşitlerin en çok tercih edilen modelleri, nostaljik modellerdir.

  Yukarıda sıraladığımız çeşitleri ve daha fazlasını Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile bulabilirsiniz!

 • Karyola Fiyatları Nelerdir?

  Fiyatlar malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ahşap ve metal modellerinin fiyatları tahmin ettiğiniz gibi aynı değildir. Metal modelleri genellikle daha ucuzdur. Ahşap modelleri metal modellerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Bebek karyolaları ise ahşap ve daha parçalı modeller olduğu için bu kategorinin en pahalı modelleri arasında yer almaktadır.

  Metalia, Adore, Belis ve Dakron gibi kaliteli markaların modellerini Cimri’de en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz!