Kapının hızla ve aniden çarpması hem gürültü yaratır hem de duvarların yıpranmasına neden olur. Özellikle yaz aylarında açık olan pencere ve balkon kapılarının aniden cereyan etkisiyle çarpması, evde uyuyan veya bir işe konsantre olan kişilerin dikkatini dağıtır. Hatta bazen, kapılar kapalı olsa bile kapı camları da cereyandan tıkırdar. Bunu engellemek için geliştirilmiş, küçük ve kullanışlı ürünler vardır. Kapı önü ağırlığı da denen bu ürünler, kullanılacak yere göre farklı özelliklerde seçilebilirler.

Kapı tutucu / Kapı stopperi ne işe yarar?

Ev içinde bir cereyan olması veya kapının hızlı şekilde açılması durumunda, kapının kolu, arka bölümde bulunan duvara çarpabilir. Kapı kolu duvara çarptığında duvarda çatlak, çizik ve boya dökülmeleri gerçekleşir. Bunu önlemek için kapıların arkasına stopper konulur. Bu ürün, ev ve iş yerlerindeki kapılarda rahatlıkla kullanılabilir. Böylece hızlı açılan kapı duvara zarar vermez. Özellikle bebekli evlerde kullanılan bu ürün, bebeklerin derin uykuları sırasında ortaya çıkabilecek kapı seslerini önler. Bazı kapı stopperleri duvara monte edilir, bazıları ise yere sabitlenir. Yere sabitlenen ürünlere yer tamponu da denmektedir. Duvar tamponları ise, kapı kolunun duvar ile temas ettiği bölgeye yapıştırılır. Böylece kapı duvar yerine bu yüzeye çarpar. Bu ürünler genellikle yumuşak yapıdadır ve çarpma durumunda ses çıkartmaz. Bazı kapılar, menteşe özellikleri nedeniyle açık konumda kalmaz, bırakıldığında kapanırlar. Bu tipte kapıları açık konumda tutmak için de yerde kapı altına konulabilecek kapı tutucu ürünler vardır. Ayrıca, ebek odaları için üretilmiş, sevimli tasarımları olan, peluş oyuncak görünümlü suvar ve yer tamponları da vardır.

Kapı tutucu / Kapı stopperi fiyatları ne kadardır? Nereden alınır?

İnan Kapı Kolları, Nur-Al Hırdavat, Diall ve Hafele marka kapı tutucu ürünleri en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde, kapı ve pencere hırdavatı kategorisi altında yer alan, kapı tutucu / stopper sekmesini tıklayarak bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan sanal alışveriş mağazalarını sizin için gezerek en ucuz duvar tamponu ve yer tamponlarını bulmanıza yardımcı olur.