Kapı kolları, iç mekanda estetik açıdan çok önemli bir etkiye sahiptir. Zamanla aşınan kapı kollarını yenilemek ya da evinizin veya ofisinizin dekorasyonuna uygun bir etki elde etmek üzere kapı kolları alarak kapılarınıza uygulayabilirsiniz. Uygun fiyatlı kapı kolu almak için ya da aradığınız kapı kolu modelini bulmak için cimri.com’un size sunacağı karşılaştırma sisteminden yararlanabilirsiniz.

Kapı Kolu Seçimi Nasıl Olmalı?

Kapı kolları dekorasyon trendlerinden etkilenen aksesuarlardır. Kapıyı açıp kapatmak, kilitlemek gibi işlevlere sahip olan kapı kolları, genellikle metal malzemeden üretilir. Ancak ahşap malzemeden üretilmiş kapı kolları da vardır. Kapı kolu seçerken kapılarınızın rengi, kapılarınızın görünümü, evinizin genel tasarımı, kullanım alışkanlığı önemlidir. Örneğin beyaz renkte Amerikan kapıları için topuz kollar uygundur. Asansör kapı tipi için metal köşeli kollar daha uygundur. Metal malzemenin kolay aşınmayan, sıvı ve temizlik nedeniyle zamanla kaplaması kalkmayan özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

Kapı kolu seçerken, dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına, ele zarar vermeyecek yumuşak hatlara sahip olmasına ve elbette, kapılarınızın genel görünümünü tamamlayacak nitelikte bir ürün almaya dikkat edebilirsiniz.

Kapı Kolu Malzemeleri Nelerdir?

Nikel malzeme kapı kolları son yıllarda en çok tercihe dilen malzemedir. Nikel, kolay aşınmaması, dayanıklı olması, parlak rengini kaybetmemesi nedeniyle kapı kolları için ideal malzemelerden biridir. Albrifin de çok tercih edilen bir kapı kolu malzemesidir. Söz konusu malzemelerden oymalı, düz, lazer kesim, yansıtmalı yüzeyli gibi farklı tasarımlarda kapı kolları üretilir.

En Uygun Fiyatlı Kapı Kolu Nereden Alınır?

Kapı kolları için en uygun fiyat araştırmasını Cimri ile yapabilirsiniz. Kapı kolu markaları içinde almayı düşündüğünüz modelin fiyatı konusunda online satış kanallarının vereceği fiyatları cimri.com ile pratik bir biçimde öğrenebilirsiniz. Örneğin beğendiğiniz nikel saten kapı kolu için en uygun fiyatı karşılaştırmalı olarak görebilir, sizin için uygun olan ürünün sayfasına geçerek alışverişinizi yapabilirsiniz.