• Ana kucağı ve oto koltuğu kategorisinin en önemli ürünlerinden biri de tartışmasız kangurulardır. Çoğu yeni doğan uzmanı ve pediyatristler; bebek ile ebeveynleri arasında çok fazla vücut temasında olmasını önermektedir. Kanguru da bu vücut temasını sağlayan ürünlerin başında gelir. Henüz yürüyemeyen bebeklerin sorunlarından biri olan sürekli taşınmaları; kangurular sayesinde hem kolay hem de aile bireyleri için sağlıklı bir rol üstlenmektedir. Siz de, bebeğinize ve aile bireylerine en uygun kanguru modellerine Cimri’den; Baby2go, Pierre Cardin, Cybex, Kraft ve Babybjorn gibi markaların birbirinden farklı kanguru modellerine en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz.

 • Kanguru ne zaman kullanılmaya başlanmalıdır?

  Günümüzde teknoloji ve bilimin gelişmesi ile birçok konuda pratik çözümler üretilmektedir. Fakat yanlış bilgi kirlilikleri, bazen bu pratiklikten uzaklaşmanıza neden olabilmektedir. Eski inanışlara göre bebeğinizin altı aydan önce oturur pozisyona sokulmaması gerektiği söylenmekteydi. Aksine bebeğinizi kanguru ile dilediğiniz ayda kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek başına oturamayan bebekler için kangurunun sağladığı kolaylık ise; destekli bir şekilde bebeğinizin oturmasını sağlamaktadır.

 • Kanguruyu kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

  Bebekler, doğdukları günden itibaren kanguruyu kullanabilirler. Burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta ise; bebeğinizin rahat nefes alıp verebildiğinden emin olmanız gerekmektedir. Kangurular, hem göğüs bölgesine hem de sırta takılabildiği için bebeğinizin hem size hem de dışarıya baktığı şekillerde de kullanılabilir. Bebeğinizin ağırlığı kanguru sayesinde dengeli bir şekilde aktarıldığından, aile de kucakta taşırken olduğu kadar yorulmaz. Bu da hem bebek hem de aile bireylerinin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 • Doğru kanguru seçimi nasıl yapılmalıdır?

  Bebeğinizin sağlıklı gelişimini tamamlaması için her zaman bacakları açık pozisyonda olmalıdır. Kangurular bu noktada en doğru pozisyonu sağlamaktadırlar. Ancak bacağın dümdüz aşağıya sarktığı kanguru çeşitlerinden bebeğinizin sağlığı açısından mümkün olduğunca uzak durmanız gerekmektedir. Aynı zamanda, bebeklerin bacaklarının arasından asılan kangurular yerine, özellikle erkek bebeklerde, poposunun üstünde oturarak taşıyan kanguru modellerini tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise; ağırlığın belirli bir merkezde toplanmasını engellemektir. Kangurunun ebeveynlerde sırt, bel ya da omuz ağrısı yapmaması için bel desteğinin bulunduğu ve kalın, dolgulu kol saplarının bulunduğu bir kanguru modelini tercih etmeniz gerekmektedir.

  Siz de bebeğinizin sağlığını ve kendi sağlığınızı düşünerek, en uygun kanguru modellerine, en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz!