Okul malzemeleri kategorisinde bulunan kalemlikler, güzel kalemlerinizi bir arada ve kaybetmeden tutmanızı sağlamaktadır. Cimri’de EastPak, Santoro, Rubenis, Hakan Çanta ve La Chaise Lounge gibi onlarca markanın içerisinden en uygun kalemlikleri bulabilir ve en ucuz kalemliklere kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Kalemliklerde Neler Bulunmalıdır?

    Okula ya da işe götüreceğiniz kalemliklerin içerisinde bulunması gereken eşyalar vardır. Kalemliklerinize dilediğiniz ve özellikle sıkça kullandığınız kalem türlerini bulundurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kalemliklerinizde silgi, makas ve yapıştırıcıların bulunması da gerekli durumlarda kullanabilmenizi sağlamaktadır. Eğer uçlu kalem kullanıyorsanız, kalemliğinizin içerisinde mutlaka uç da bulundurmanız gerekmektedir.

  • Kalemlik Nasıl Temizlenir?

    Kalemliklerin içerisine zamanla tükenmez kalemlerinizden boya akabilmektedir. Her ne kadar tükenmez kalemlerin kapağının kapalı olduğunu düşünseniz de, bazı anlarda açılabilir ve kalemliğinizin içerisine tükenmez kalemin boyası damlayabilmektedir. Öncelikle kalemliğinizin içerisine akan tükenmez kaleminin boyasını temizlemek için gördüğünüz anda müdahale etmeniz oldukça önemlidir. Kalemliğinize akan tükenmez kalemin sıvısı yoğunsa öncelikle temiz bir bez yardımı ile yoğun olan mürekkebi oradan almanız gerekmektedir. Sonrasında ise bir bardak suyun içine bir kaşık ağartıcı etkisi olmayan çamaşır suyunu ilave edebilir ve karışımı bezin üzerine dökerek, kalemliğinizde leke olan yere sürebilirsiniz. Kalemliğinizde bulunan mürekkep izi çıkana kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, silme işlemini ovalamadan yapmaktır. Aksi takdirde mürekkep lekesi kalemliğinize yayılacaktır.

    Sentetik malzemeden oluşan kalemliğe sahipseniz bir başka yöntem olan saç spreyini de kullanabilirsiniz. Saç spreyini kalemliğinizde oluşan lekeli bölgeye sıkabilir ve temiz bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Daha sonrasında ise kalemliğinizi ters çevirerek makinede yıkayabilir ve saç spreyinden kaynaklanan katılaşmayı da geçirebilirsiniz. Bir başka yöntem ise bir fincan suyun içerisine koyacağınız bir tatlı kaşığı amonyaktır. Ancak kalemliğinizi bu şekilde temizlerken mutlaka maske takmanız gerekmektedir. Son olarak bir başka yöntem de saf alkol kullanmaktır. Kalemliğinizde mürekkep izi olan bölgenin altına emici özelliği olan bir bez koyarak lekenin üzerini saf alkol ile silebilirsiniz. Siz de en şık ve kalemlerinize en uygun kalemlik modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz kalemlik modellerine fiyat karşılaştırma seçeneklerinin arasından kolayca sahip olabilirsiniz.