Güne dinç ve enerji dolu başlamanın en güzel yolu kahvaltıdır. En şık ve en uygun fiyatlara sahip kahvaltı takımlarıyla kahvaltı yapmanın yolu ise cimriden geçmektedir. Geçmişte evlere set alınırken belki de en az ilgi gösterilen kahvaltı takımları günümüzde bu algıyı yıkmıştır. Fincan takımından kahvaltı tabaklarına kadar birçok parçadan oluşan kahvaltı takımları, soframıza şıklık ve modernlik katan mutfak gereçleridir. Sizleri en ucuz kahvaltı takımlarını nerede bulabilirim derdinden kurtaran cimri.comda; Karaca, Kütahya Porselen, Keramika, Schafer, Taç gibi markaların en güzel setlerine ulaşabilirsiniz.

  • Kahvaltı Takımları Modelleri Nelerdir?

    Kahvaltı takımları parça sayısı, malzeme türü ve şekline göre kategorilendirilir. Kahvaltı takımı seçilirken aile yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Çekirdek aileler için 4-6 kişilik kahvaltı takımları yeterli olurken daha kalabalık aileler için, 8-12 kişilik kahvaltı takımlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Kahvaltı takımlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise malzemesidir. Günlük kullanım için genel olarak seramik kahvaltı takımları tercih edilirken, misafir ağırlarken porselen kahvaltı takımları ön plana çıkmaktadır. Ayrıca son zamanlarda oldukça popüler olan bambu da sofralarda yerini almıştır. Genellikle kapaklı olan kahvaltı takımları büyük bir servis tabağı üzerinde kare, dikdörtgen veya yuvarlak formdaki kaselerden oluşur. Bunun yanı sıra ayrı ayrı peynirlik, reçellik, yağlık, zeytinlik vb. olarak kullanılan kapaksız olan modelleri de mevcuttur. Geometrik tasarımın yanı sıra çiçek veya çeşitli işlemelere sahip kahvaltı takımlarıyla sofranıza şık bir dokunuş yaparak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

  • Kahvaltı Takımları Nelerden Oluşur?

    Genel olarak kahvaltı takımları çatal ve bıçak takımı, servis tabağı, pasta tabağı, çay fincanı, çay fincanı tabağı, tuzluk, biberlik, yumurtalık, demlik, kase ve kayık tabaklardan oluşmaktadır. Kahvaltı takımının parça sayısına göre bu parçaların sayısı da değişkenlik göstermektedir.