Jil Sander Kadın Güneş Gözlükleri

En Ucuz Jil Sander Kadın Güneş Gözlükleri Fiyatları

32 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Marka
Jil Sander
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Kadınlar şıklıkları için kıyafet ve ayakkabı kadar, aksesuar seçimlerine de büyük önem verirler. Mevsimine göre şal, mevsimine göre şapka, her mevsim kullanılan takılar ve genelde yazları kullanılan kadın güneş gözlükleri en popüler kadın aksesuarlarıdır. Eagle Eyes, Exess, Angel Eyes, De Valentini, Osse gibi kaliteli markalara ait güneş gözlüğü modellerini en ucuz fiyatlarla Cimri.com’dan bulabilirsiniz.

Kadın Güneş Gözlüğü Nedir?

Güneşten gelen zararlı ve güçlü ışınların göze zarar vermesini önlemek amacıyla 1950’li yıllardan beri değişik renk ve yapıda camlar kullanılarak üretilmiş bir gözlük çeşididir. En hassas organlardan biri olan gözlerimiz, ultraviyole ışınlardan zarar görür. Bu yüzden kaliteli kadın güneş gözlüğü, gözlerinizi koruyacaktır.

Sanılanın aksine, koyu renkli camlar gözlerimizi güneşin zararlı etkilerinden korumakta başarılı değildir. Bu yüzden özel üretilmiş güneş gözlüğü camı ve modelleri tercih edilmelidir.

Kadın Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Kadın şıklığının vazgeçilmezi olan güneş gözlüğü seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta; güneş gözlüğü cam rengi ve kalitesidir. Kadın güneş gözlüğü camı, ultraviyole ışın blokajı için özel kaplamalarla hazırlanmış olmalıdır. Blokaj oranı %99 veya %100 olması çok büyük önem taşır. UV filtreli camlar, gözünüz için iyi bir dosttur. Cam seçimine yön veren diğer bir önemli nokta ise; cam rengidir. Yeşil ve gri renk camlar, renk kalitesini bozmadığı için ilk tercih olmalıdır. Füme rengi camlar da görüntüyü bozmaz. Pembe ve kırmızı cam; göz yorgunluğunu azalttığı için sıkça tercih edilir, ayrıca şık yapısıyla da tercih sebebidir. Cam kalitesinin anlaşılması zor değildir. Kaliteli camda kabarcık, pul ve düzensizlik olmaz. Parmakla bastırıldığında cam esnemez. Hareket ettirilince kayma olmaz.

Önemli hususlardan biri de CE işaretli ürünleri tercih etmektir. Bu CE işareti bir standarda göre ürün aldığınızı garanti eder. 1 Temmuz 1995’ten bu yana AB ülkelerinde bu standart şart olarak gelmiştir.

Güneş gözlüğü temizliği için gözlüğün yanında verilen silme bezi ile her fırsatta camları silebilirsiniz. Özel tek kullanımlık temizlik mendilleriyle de silebilir ve ardından kurulayabilirsiniz.

Gözlük seçimi yaparken, yüzünüze uygun model seçmeyi unutmayın. Kemik çerçeve, metal çerçeve gibi seçeneklerin yanı sıra, cam rengine de dikkat ederek, Cimri’deki birçok model arasından seçiminizi yapabilirsiniz.