Kullanmadan evvel ürün şişesini en az birkaç kez sallamak gerekir. Ürünü kullanırken özen göstermek gereken diğer mühim bir nokta da ürünü çıplak cilde, dikey bir biçimde tutularak yaklasaatlerine göre veya gidilecek yere ve giyilecek kıyafete göre farklı zamanlarda farklı çeşitte kokular tercih edebilir. Ürün seçimini kullanılan duş jeline uygun oZaman zaman ter kokularını örtmek veya bastırmak amacıyla tercih edilen deodorantlar aslında, ten üzerinde rahatsız edici kokular meydana gelmeden önce kullanılması gereken kişisel bakım ürünüdür. Duş aldıktan sonra temiz bir vücuda uygulanan kadın deodorantları çok daha güzel kokup daha uzun süre kalıcılığını koruyacaktır.

Nivea, 8x4, She, Rexona, Emotion, Adidas, Cecile vb. onlarca markanın ürettiği kadınlar için deodorant çeşitlerini birbirinden farklı tür ve uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Deodorant Nasıl Kullanılır?

Kadın deodorantları parfümlerin aksine sprey şeklindedir ve parfümde olduğu gibi giysilerin üzerine değil, direkt olarak ten üzerine sıkılması tavsiye edilir.

Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da temiz kokmak önemlidir, dolayısıyla günlük olarak duştan sonra temiz vücuda sıkıldığında daha hoş kokmak mümkün olacaktır. Pudralı olanlar asla kıyafet üzerine sıkılmamalıdır. Aksi taktirde giyilen gömlek, kazak, sweatshirt veya tshirt özellikle de koyu renkliyse lekelenecektir. şık 15 santimetre uzaklıktan sıkılmasıdır.

Deodorant Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koku tercihinde kişinin kişisel zevki öncelikli önemli olan unsurdur. Bir kadın zevkine göre çiçeksi, meyvemsi veya baharatlı kokular tercih edebileceği gibi, günün farklı larak yapmak da sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bazı markalar aynı kokuya ait hem sprey hem de duş jeli üretip piyasaya sürmektedirler. Bu şekilde kokular birbirine yakın veya aynı olduğunda daha net ve hoş kokmak mümkün olur. Kullanım alanına göre deodorantın pudralı olup olmaması alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardandır. Pudralı olanlar ciltte mevcut bulunan gözenekleri kapatarak terlemeyi önlediği için bu tipteki ürünleri duş sonrası kullanmakta fayda vardır. Yaz aylarında ağır kokular yerine daha çok hafif, meyve ve çiçek kokuları tercih edilebilir. Kış ve sonbahar aylarında biraz daha ağır baharatlı kokular tercih edilebilir.