Saç jölesi ne işe yarar?

Bu ürün hem kadınlar hem de erkekler tarafından saçları şekillendirmek için kullanılan malzemelerden biridir. Birkaç farklı kademede şekil veren ürünler vardır. Bazı ürünler çok sert yapıdadır. Bu ürünlerle saçlarınızı tamamen yukarıya tarayıp o şekilde kalmasını sağlamak bile mümkündür. Bazı ürünler orta sertliktedir. Orta sertlikte olan ürünler, günlük kullanım için daha uygundur. Yumuşak olan ürünler ise daha çok uçuşan saçları sabitlemek, elektriklenmeyi önlemek, fazlalıkları toparlamak gibi amaçlarla kullanılır. Saçlarınızı şekillendirmek için ihtiyacınız olan, Hobby, Egos, Bioblas, Fonez, Wella, J.F Lazartigua, Goldwell, Tresan, Kerastase, Bonhair, Delia Camelo, Carrefour, Taft, Loreal Paris, Schwarzkopf, Nelly ve Zigavuz marka saç şekillendirme jölelerini en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Saç jölesinin içindeki maddeler nelerdir?

>Saçların şekillenmesini sağlayan bu ürünün içeriğindeki temel maddeler genellikle, polivinli alkol, sorbitol, polivinil ve pirolidnondur. Sorbitol maddesi saçın sertleşmesini sağlayan maddedir. Bazı jöle markalarında farklı maddeler de bulunabilir. Ürünlerin içerikleri, ürün ambalajları ve ürün açıklamalarından okunarak detaylı bilgi edinilebilir.

Saç jölesi ile ne gibi saç modelleri yapılabilir?

Kısa saçlı bayanlar bu ürünü saçlarına sürüp tararlarsa, saçlarının fönlü gibi düz olmasını sağlayabilirler. Daha çok yumuşak ürünler tercih edilirse daha iyi olur. Uzun saçlı bayanlar, saçlarına bu ürünü sürdükten sonra dalgalı, kıvırcık şekiller verebilirler. Bu ürünün saçta olması, saç modelinin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Erkekler de daha çok saçlarının önlerini şekillendirmek için kullanırlar. Yana, arkaya veya yukarı doğru tarayarak değişik şekiller verebilirler. Bu ürünün saç diplerine sürülmemesi daha iyi olur. Ayrıca, sürüp saçı kullandıktan sonra o gün mutlaka yıkanmalıdır. Uzun süre saçta kalması, saçların kırılmasına neden olabilir. Ayrıca şekil verme sırasında, ürün kurumadan şekil verilmeli, ürün kuruduktan sonra ellenmemelidir. Ürün kuruduktan sonra taranırsa, beyaz toz haline gelir ve saçta kötü bir görüntü oluşmasına neden olur.

Saç jölesi fiyatları ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, nerede satıldığına, ürünün markasına ve ambalajının hacmine bağlı olarak değişir. En ucuz jöleleri cimri.com’da bulabilirsiniz.