• Jantlar, araçların aks sistemine bağlı bölümde bulunan ve lastiğin takıldığı arabanın hareket etmesi için dönen en önemli hareket parçalarından birisidir. Jant kapakları da, standart demir jantların daha hoş gözükmesini sağlamak amacıyla sert plastikten üretilmiştir. Jant kapakları değişik ebatlarda, renklerde ya da desenlerde bulunabilir. Çoğunlukla amacı görsellik olan jant kapakları; Cimri’de SKS, Michelin, Modacar gibi markaların birbirinden farklı modelleri ile en ucuz şekilde sunulmaktadır. Jantlar ve Jant aksesuarları kategorisinde bulunan en uygun jant kapaklarına kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Jant Kapakları Seçiminin Önemi Nedir?

    Araçlarını modifiye etmeyi seven kişilerin genellikle ilk değiştirdiği parçalardan biri de jantlardır. Hem estetik gözükmesini sağlamakta hem de otomobillerin sürüş özelliklerini de etkilemektedir. Jant kapaklarının seçiminde, jantların lastik üzerindeki öneminden kaynaklı bir özen de gerektirmektedir. Jant kapaklarınızın, jantlarınıza uygun boyutta olması büyük önem arz eder. Jant alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli unsur üreticilerin belirlediği değerlerin dışına çıkılmamasıdır, aynı şekilde jant kapaklarında da ölçülerinizi doğru belirlemeli ve bu doğrultuda size en uygun jant kapağını seçmelisiniz.

  • Jant Kapakları Nasıl Temizlenir?

    Arabanın çoğu zaman en fazla kirlenen kısımları lastikleri ve jantlarıdır. Bu noktada jantınızın üzerine gelecek jant kapakları da en fazla kirlenen kısmın bir parçası olacaktır. Çamur, toprak gibi kirler su ile çıkarken maalesef ziftten bu kadar kolay kurtulmanız mümkün değildir.

    Zift, balata tozu ya da yağ lekesi gibi zorlu lekeler olmadığı takdirde lastik ve jant kapaklarını kolayca, çizmeden kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan malzemeler; yumuşak sünger, jant fırçası, jant kapağı temizleme spreyi ya da araç şampuanı ve bir parlatma spreyidir.

    Jant kapaklarını temizlemeye başlamadan önce su ile lastikleri ve jant kapaklarını yıkamak, üzerindeki tozun akmasını sağlayacaktır. Böylece üstteki kirler kolayca gidecektir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsur, tazyikli suyu direkt olarak lastiklere tutulmamasıdır. Bu kuvvetli su, lastiklerinize zarar verebilir. Kocaya dolduracağınız su ve araç şampuanı iyice köpürdükten sonra, yumuşak bir fırça ile jant kapaklarını silmeye başlayabilirsiniz. Eğer ki araç şampuanı yerine jant kapakları için bulunan spreyi kullanacaksanız, üzerindeki talimatları dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Bunun sebebi de bazı spreyler jant kapaklarının kuru olmasını gerektirirken bazıları da ıslak olmasının daha iyi olacağını belirtir. Jant kapaklarının temizlenmesinde hangi yöntemi tercih ederseniz edin, sonrasında kuruyan jant kapaklarına parlatma spreyini uygulamak, ilk günkü görünümüne sizi geri döndürecektir. Hemen şimdi siz de Cimri.com’da en ucuz jant kapaklarını karşılaştırabilir ve size en uygun markanın modeline kolayca sahip olabilirsiniz!