Kitap İslamiyet

En Ucuz Kitap İslamiyet Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Kitap
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  İslamiyet ile ilgili, dua kitapları, fetvalar, mezhepler, İslam tarihi, Kuran-ı Kerim Tefsiri, Kuarn-Kerim Meali gibi eserler vardır. İslam dinini daha derin bir şekilde öğrenmek isteyen, çeşitli alim ve hocaların görüşleri ışığında Kuran-ı Kerim ve Hadislerin yorumlarını okuyarak kendini geliştirmek isteyen herkes, İslami kitaplardan yararlanabilmektedir. En uygun fiyatlı İslami eserleri, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

  İslamiyet’in doğuşu nasıl gerçekleşmiştir?

  Hz. Peygamber’imizin dini yaymasından önce Arapların dini inançları putlar etrafında dönüyordu. Kabe’de duran bu putlar, düzenli olarak ibadet etmek isteyenler tarafından ziyaret edilir, putlara adaklar adanır, sunumlar yapılırdı. Arapların sosyal yaşamına bakıldığında, kız çocukları ve kadınları aşağıladıklarını, kölelik düzeni ile işlerini yürüttüklerini, köy ve şehirlerde yaşayan kabilelerin daha çok tarım ve ticaret, göçebe olanların ise hayvanlıkla geçimlerini sağladıklarını görürüz. Bu döneme cahiliye devri de denmektedir. Hz. Peygamberimiz, güzel ahlakı ve doğruluğuyla bilinen, emin bir kişiydi. Sıklıkla Hira dağına gider ve düşüncelere dalardı. Bir gün kendisine vahiy geldi, bu durumu önceleri sadece yakınlarına anlattı, daha sonra tüm topluma anlatarak, kendisine inananlarla birlikte yol almaya devam etti. Hz. Muhammed, bu süreç içerisinde pek çok savaşa girmiştir, ancak bu savaşlar İslamiyet’i yaymak adına yapılmıyordu. Müslümanlığı seçen kişilerin maruz kaldığı toplumsal baskılar, mallarının yağmalanması vb. nedenlerle uğradıkları zulmü durdurmak için yapılıyordu. Yani, Müslümanlık dininin yayılması için savaşa girilmemiş, düşünceleri ve inançları yüzünden toplumdan dışlanan ve eziyet edilen insanların feraha kavuşabilmesi için savaşa girilmiştir. İslam dininde zorlama ile dinin yayılması söz konusu değildir. Hz. Muhammed’in vefatının ardından yerine Hz. Ebubekir, halife olarak seçildi ve İslamiyet daha hızlı şekilde yayılmaya başladı. En son din ve Allah kelamı olan Kuran-ı Kerim, yalnızca belli bir ırka veya gruba değil, evrensel bir kitap olarak tüm dünya halklarına indirilmiştir. En uygun fiyatlı İslami eserleri, cimri.com’da bulabilirsiniz.

  İslami eserler nerede bulunur? Nereden alınabilir?

  İslamiyet konusunu derinlemesine araştırmak istiyorsanız, bu alanda en uygun fiyatlı İslami kaynakları, cimri.com sitesinde, din kategorisi altında yer alan İslamiyet sekmesine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.