İş güvenliği her şeyden önce gelir. Bu nedenle iş verenlerin de çalışan emektar işçilerin de bu bilince varıp iş ayakkabısı kullanmanın önemini kavramaları oldukça önemlidir. Ayak ve bacağa zarar verecek kazalar ne yazık ki sıkça yaşanmaktadır. Bu nedenle atölye, şantiye, sanayi bölgesi gibi alanlarda çalışan işçilerin yaşayabileceği kazaları önlemek adına önce iş güvenliği diyerek çeşitli tedbirler almaları gerekmektedir. Bu tedbirlerin başında da işçi ayakkabısı giymek gelmektedir. Ayrıca işçi ayakkabıları hayati önem taşıdığı için en doğru şekilde seçilmelidir.

 • İş Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

  Bu ayakkabıları seçerken öncelikle, güvenilir bir marka aldığınızdan ve aldığınız ayakkabının ayağınızı iyice sardığından emin olmalısınız. Kaliteli ve iyi bir markanın ayakkabılarını tercih etmeniz güvenilirliği açısından içinizi rahat ettirebilir. En güvenilir ayakkabı markası olarak YDS iş ayakkabısı modellerini ve diğer bilindik markalara yönelmenizi önerebiliriz. Sonrasında çalışma ortamınızda karşılaşmanız muhtemel olan kazaları önlemek adına gelecek kazalara dirençli bir ayakkabı seçmelisiniz. Örneğin; çok ağır yüklerin taşındığı bir iş ortamında çalışıyorsanız kesinlikle dirençli ayakkabı ve çelik burunlu ayakkabı modellerinden seçmelisiniz. Hangi iş dalında çalışırsanız çalışın aldığınız ayakkabının tabanına dikkat etmelisiniz. Tabanı sağlam olmayan ayakkabılar hiçbir işinize yaramayacaktır. Özellikle çalıştığınız ortamda yerlerde sıvı varsa ayağınızın kaymaması için alacağınız ayakkabının tabanında iyice emin olmalısınız.

  Seçtiğiniz ayakkabının sağlamlığı kadar ayağınızın rahat etmesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle seçeceğiniz ayakkabının hangi yüzeye sahip olursa olsun nefes alıyor olması gerekmektedir.

  Kış ayalarında ayağınızı soğuktan koruyacak izolasyonu sağlayacak ayakkabılar seçmelisiniz. Yaz aylarında ise seçeceğiniz ayakkabıların ayağınızı terletmeyecek ve nefes alıp rahat hissetmenizi sağlayacak modeller olması önemlidir. Seçeceğiniz işçi ayakkabılarını giyince kendinizi rahat hissetmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde veriminizde düşüş olması kaçınılmaz bir son olacaktır.

 • İş Ayakkabısı Nasıl Korunmalı?

  İşçi ayakkabılarının önemi oldukça fazladır. Bu nedenle bu ayakkabıları iyi bir şekilde muhafaza etmek ve gereken zamanlarda bakımlarını yapmak büyük önem taşımaktadır.

  Bu ayakkabılarda karşılaşılan en büyük problem mantar oluşumudur. Bunun önüne geçebilmek için sık sık ayakkabıları havalandırmalı ve kişisel bakımınıza dikkat etmelisiniz. Kimyasalların yoğun olduğu bir ortamda çalışıyorsanız, ayakkabınıza kimyasal bulaşması gibi bir durumla karşılaştığınızda nemli bir bezle ayakkabınızı temizlemelisiniz. Ekstra bir kimyasalla ya da kesici veya delici bir alet ile kimyasalı ayakkabınızdan çıkarmaya çalıştığınızda ayakkabınıza zarar vereceğiniz için kesinlikle böyle malzemeler kullanmamalısınız.

  Belirli aralıklarla ayakkabılarınızı boyayıp cilalamanız ayakkabının sağlamlığını arttırması açısından önemli bir yardımcı olacaktır. Ayakkabılarınızı giymediğiniz zamanlarda yoğun ısıdan uzak tutmalısınız. İş ortamında yoğun ısıya maruz kalan ayakkabılarınızı ise serin bir ortamda bekletmeniz iyi olacaktır.

  Ayakkabılarınızı giymediğiniz zamanlarda iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. İşçi ayakkabılarınızı aldığınızda gelen kutu ayakkabılarınızı saklamak için en kolay yol olacaktır. O kutuyu atmayın ve ayakkabılarınızı her zaman onun içerisinde muhafaza edin. Muhafaza ederken de ayakkabılarınızın üzerine asla ağır bir şey koymayın.

  İş ayakkabılarınıza iyi bakarsanız uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Uzun yıllar kullanabileceğiniz, ayağınızı rahat ettirirken koruyan işçi ayakkabılarına en uygun fiyatlarla Cimri’den ulaşabilirsiniz!