iştirakidir.
Ana Sayfa > İncelemeler > Tablet Pc İncelemeleri >

En İyi 9 Android Tablet (Şubat 2015)

İyi bir bütçeniz varsa ve Android işletim sistemine sahip bir tablet bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız, bu yazımızı okumadan karar vermeyin...
Yazar: Can Arslan 25/02/2015

Giriş

Apple'ın işletim sistemi olan iOS'tan hoşlanmıyorsanız ya da akıllı telefonunuz Android işletim sistemi olduğu için tablet bilgisayarınızın da Android işletim sistemine sahip olmasını istiyorsanız ve tüm bunların yanı sıra, vereceğiniz parayı hak eden bir tablet bilgisayar satın almak istiyorsanız, önünüze çıkacak olan seçenekler arasında kaybolabilir ve verdiğiniz kararının doğruluğunu çok geç anlayabilirsiniz.

Bu nedenle, günümüzde piyasada bulunan ve Android işletim sistemine sahip en iyi 9 tableti sizin için listeledik.

9- Samsung Galaxy Tab Pro 10.1

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1, muhteşem bir ekran çözünürlüğü (2560 x 1600 piksel), ince tasarım ve yüksek performans özellikleri ile donatılmış bir şekilde karşımıza çıktı. Galaxy Tab S gelene kadar, piyasadaki en yüksek performans değerlerine sahip tablet olarak gösterilen Tab Pro 10.1, hala en hızlı ve yüksek çözünürlüklü tabletler arasında iyi bir konumda yer alıyor.

Tüm bu başarılarının yanında düşük malzeme kalitesi, hala Lollipop güncellemesi almamış olması ve görece yüksek fiyatı nedeniyle Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 listemize ancak 9. sıradan girebiliyor.

8- Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Apple iPad Mini 3'e rakip olması için geliştirilen 8.4 inç boyutunda ekrana sahip Galaxy Tab Pro ergonomik tasarım, yüksek çözünürlüklü ekran ve yüksek hızlı bağlantı özellikleri ile donatılmış bir tablet bilgisayar.

Cihazda kullanılan Super AMOLED ekran canlı renkler sunarken, 2560 x 1600 piksel çözünürlük ile daha keskin görüntüler elde etmek mümkün oluyor.

Tüm başarılarına rağmen hoparlörlerinin yerleşimindeki gariplik ve malzemesinin "Ucuz" hissi vermesi nedeniyle Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 listemize ancak 8. sıradan giriyor.

7- LG G Pad 8.3

LG'nin son zamanlarda akıllı telefon sektöründe yakaladığı başarının tablet bilgisayar alanında da yaşandığını görüyoruz. Bunun en iyi örneği durumundaki LG G Pad 8.3 oldukça başarılı bir tablet. 

Özellikle tasarımı ile diğer Koreli teknoloji devi Samsung'u düşünmeye itecek bir model olan G Pad 8.3 metal malzemenin tablet bilgisayarı ne kadar şık ve kaliteli gösterebildiğinin kanıtı gibi duruyor. Bunun yanı sıra, Android işletim sistemli telefonlarla adam gibi bağ kurabilen G Pad 8.3, telefonunuza gelen mesajları tablet üzerinden cevaplama olanağı da sunuyor. 

LG'nin başarılı tabletinin sıralamaya 7. sıradan girmesinin nedeni ise, rakiplerine göre daha düşük bir performans sergiliyor olması. Her ne kadar birçok tablet bilgisayara tozunu yutturacak kadar hızlı olsa da, listede yer alan modellerin büyük bir kısmına göre düşük kalan performansı ve hala Lollipop güncellemesi almamış olması, LG G Pad 8.3 için önemli olumsuzluklar olarak dikkat çekiyor.

6- Lenovo Yoga 10 HD+

Listede yer alan diğer tabletlerden farklı tasarımı ile dikkat çeken Lenovo Yoga 10 HD+ kullanımına alışıldığında, ne kadar konforlu bir kullanıma sahip olduğunu gösteren bir tablet bilgisayar. 9000 mAh gücünde bir batarya ve küçük bir tümleşik standa sahip olan Yoga 10 HD+'yı masa üzerine koyup uzun süre kullanmak mümkün oluyor. 

1900 x 1200 piksel çözünürlükte ve oldukça parlak olan ekran, cihaz kullanımını keyifli hale getiriyor. Listede yer alan diğer tabletlere göre hızlı sayılmasa da, Lenovo Yoga 10 HD+'nın birçok kullanıcıyı tatmin edecek performansa sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Cihazın en büyük olumsuzluğu ise, bazı kullanıcılarının bu tabletin tasarımına asla alışamamış olmaları. Bu risk, cihazın listede 6. sırada kalmasına neden oluyor.

5- Google Nexus 7 (2013)

Her ne kadar artık Android işletim sistemli tabletlerin kralı durumunda olmasa da, Nexus 7 fiyatına göre oldukça yüksek performans sunuyor.

1920 x 1200 piksel çözünürlükte, son derece başarılı görüntüler veren ekran özellikle video ve oyun gibi görsel yönü ağırlıklı uygulamalardaki başarısı ile öne çıkıyor.

3950 mAh gücündeki bataryasını da oldukça tutumlu bir şekilde kullanan Nexus 7 ile 9 saate varan süre kesintisiz kullanım imkanı bulan kullanıcıları, bu sürenin ne kadar değerli olduğunu biliyorlar. Tüm bu özelliklerinden daha önemli olan ise, Google tarafından desteklenen cihaz serisi Nexus'a üye olmasından dolayı, tüm Android güncellemelerini diğer cihazlardan önce alması paha biçilemez bir değer kazanmasını sağlıyor.

 

4- Samsung Galaxy Note Pro 12.2

Bazen "Ne kadar büyük, o kadar iyi" sözü geçerlidir. Samsung da bu söze uyarak tam 12.2 inç boyutunda ekrana sahip modeli olan Note Pro 12.2'yi geliştirdi. Adından da anlaşılacağı gibi, Samsung'un Note serisine dahil olan Note Pro 12.2 beraberinde bir S Pen ile geliyor ve bu da çizim ya da el yazısı kullanmayı kolaylaştırıyor.

12.2 inç boyutundaki bir tablet olduğu göz önünde bulundurulduğunda, her gün yanınızda taşınamayacak türden bir tablet bilgisayarla karşı karşıya olduğunuzu baştan kabullenmeniz gerekiyor. Cihaz performans açısından hiçkimseyi yüzüstü bırakmayacak bir performans sunabildiği için ayrıca alkışı hak ediyor. 

Az önce de söylediğimiz gibi, cihazın en büyük olumsuzluğu her an yanınızda taşınamayacak olması. Bir diğer olumsuz yönü ise, fiyatı.

3- Google Nexus 9

Google tarafından tasarlanan bir diğer tablet bilgisayar olan Nexus 9, yüksek ve benzersiz donanım özellikleri ile dikkat çekiyor. Birçok tablette görmediğimiz Nvidia Tegra K1 işlemciden gücünü alan tablet, yüksek performans aşkı ile yanıp tutuşan kullanıcıları hedefliyor. 64 bit işlemci mimarisine sahip K1 işlemciye 2GB Ram'in eşlik ettiği Nexus 9'un ekran çözünürlüğü 1536 x 2048 piksel. 

Listedeki en hızlı, en büyük ya da en ucuz tablet bilgisayar olmasa da, birçok özelliği başarılı bir şekilde barındırıyor olması Nexus 9'u listemizde 3. sıraya yerleştiriyor.

2- Sony Xperia Z2 Tablet

Birinci sıradaki Samsung Galaxy Tab S'e burun farkı ile geçilen Xperia Z2 Tablet, Android işletim sistemli bir tablet bilgisayardan beklenebilecek herşeyi yerine getirebilen bir cihaz olmuş. İnce tasarımı ve su geçirmezlik özelliği sayesinde her yerde rahatlıkla kullanılabilecek bir tablet olan Xperia Z2 Tablet'in Samsung'a yenilmesinin temel nedeni (ki aslında çoğu insan için hiçbir anlamı yok) ekran çözünürlüğü. 1920 x 1200 piksel çözünürlükte ve çok başarılı görüntüler veren ekran, sadece teknik anlamda Galaxy Tab S'in gerisinde kalıyor.

Cihaza henüz Lollipop güncellemesi gelmemiş olsa da, Sony tarafından yapılan açıklamalara göre çok kısa bir süre içerisinde bu güncelleme gerçekleşecek.

1- Samsung Galaxy Tab S

Gelmiş geçmiş en başarılı ekrana sahip olan tablet bilgisayar durumundaki Samsung Galaxy Tab S, listemize ilk sıradan yerleşmeyi hak ediyor. İnce tasarımı, yüksek performans ve ekran başarısı ile buluşturan Tab S, yüksek kalitede grafiklere sahip oyunlara meraklı olan kullanıcılar için en ideal tablet bilgisayar konumunda.

Modelde yer alan parma izi okuyucu, cihazın aslında Apple iPad modellerine rakip olarak geliştirildiğini kanıtlar nitelikte. Cihaz ancak güncel iPad modellerine rakip olarak gösterilebilecek bir performans sunuyor.

Can Arslan 25/02/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER